Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 5:47 pm


drukowanie faktur

Wszelkie pytania dotyczące konfiguracji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

kapusta

  • Posty: 4
  • Rejestracja: czw cze 25, 2009 11:15 am

drukowanie faktur

Postpn gru 07, 2009 12:15 pm

mam fakturę - na czerwono znaczy nierozliczona. wpisuje płatność do opłat ( tak szybciej i łatwiej) wchodzę przy okazji na faktury widzę ze jest na czerwono wiec klikam prawym - dodaj do rozliczonych. klient jest na czysto. teraz drukuje mu fakturę - u mnie rozliczona - a na fakturze pisze do zapłaty 40zł... żeby system ja rozliczył muszę na nią wejść wpisać kwotę 40zł w prawym dolnym rogu i dopiero drukuje do zapłaty 0zł... chętnie skorzystałabym z nowej funkcji drukuj faktury z zakresu (panel klienta) ale nie mogę bo faktury niby rozliczone tak naprawdę rozliczone nie są...
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt gru 08, 2009 10:16 am

1) Rozliczasz FV (zarejestruj jak abonament/wplate) a nie odwrotnie. Zarejestrowanie wpisu w tabeli oplat nie rozlicza FV. W tra strone to nie dziala.
2) Jak rozliczasz FV klientowi, to mu drukujesz KP na potwierdzenie, a nie zmieniasz status FV na rozliczona czesciowo czy calkowicie. FV bedzie po rozliczeniu drukowala sie z ustawieniami takimi, jak podczas jej tworzenia. To chyba logiczne (czym innym jest jej czesciowe rozliczenie a czym innym zarejesteowanie platnosci na jej podstawie).
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

kapusta

  • Posty: 4
  • Rejestracja: czw cze 25, 2009 11:15 am

Postśr gru 09, 2009 1:33 pm

[quote="Pyxis"]1) Rozliczasz FV (zarejestruj jak abonament/wplate) a nie odwrotnie. Zarejestrowanie wpisu w tabeli oplat nie rozlicza FV. W tra strone to nie dziala.
ja najpierw mam wplate i na tej podstawie mam fakture (kasa fiskalna - najpierw wplata potem papier)

2) Jak rozliczasz FV klientowi, to mu drukujesz KP na potwierdzenie, (nie drukuje zadnego KP - kasa jest przelewem po co mi KP) a nie zmieniasz status FV na rozliczona czesciowo czy calkowicie (skoro po wklinieciu dodaj do roliczonych fa zmienia status to dla mnie jest ona rozliczona - dla programu tez bo nie pokazuje jej w zaległych ani nierozliczonych. FV bedzie po rozliczeniu drukowala sie z ustawieniami takimi, jak podczas jej tworzenia. To chyba logiczne (czym innym jest jej czesciowe rozliczenie a czym innym zarejesteowanie platnosci na jej podstawie) - logiczne dla autora ktory napisał program ale dla uzytkownika takiego jak ja to 3x wiecej klikania
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr gru 09, 2009 1:37 pm

Jesli najpierw masz wplaty a pozniej generujesz FV to w automacie zaznaczasz,zeby od razu je rozliczal.
Nie masz wtedy wiecej klikania. Wogole go nie masz poza zarejestrowaniam wplaty.
Jesli drukujesz przy kliencie, to wystawiasz zaplacona gotowka.

No chyba, ze jeszcze jakos inaczej udziwniasz rozliczenia z klientami. :-)
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Konfiguracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron