Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 8:48 pm


blokady mikrotik

Wszelkie pytania dotyczące konfiguracji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

saluo

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz sty 31, 2010 6:11 pm

blokady mikrotik

Postpt lip 16, 2010 6:34 pm

Mam problem z założeniem blokad ma mikrotiku.
Skonfigurowałem gentoo z obsługą apache, ssh, mysql i php lecz zatrzymałem sie na cronie. Problem w tym że paczka jaką otrzymałem ze skryptami php nie zawieraja pliku skrypt.php o którym mowa w how-to a ktora powinienem teraz dodac do crona.
Drugie pytanie. Jak działa przekierowanie klienta na stronke www, nie bardzo wiem gdzie to ustawić.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpt lip 16, 2010 11:24 pm

Pisz na priv. Skontaktuje Cie z czlowiekiem ktory zajmuje sie wdrazaniem wspolpracy z MT.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Gularz_pl

  • Posty: 41
  • Rejestracja: pn lip 13, 2009 9:16 pm

Re: blokady mikrotik

Postndz lip 18, 2010 10:23 pm

saluo pisze:Mam problem z założeniem blokad ma mikrotiku.
Skonfigurowałem gentoo z obsługą apache, ssh, mysql i php lecz zatrzymałem sie na cronie. Problem w tym że paczka jaką otrzymałem ze skryptami php nie zawieraja pliku skrypt.php o którym mowa w how-to a ktora powinienem teraz dodac do crona.
Drugie pytanie. Jak działa przekierowanie klienta na stronke www, nie bardzo wiem gdzie to ustawić.


wyjasnię dla potomnych:
Proszę zmienić nazwę pliku index.php na skrypt.php :)

Co do regułki w MT:
/ip firewall nat
add action=dst-nat chain=dstnat comment="Redirect Zalegaja" disabled=no \
dst-port=80 protocol=tcp src-address-list=blokada_www to-addresses=adres_ip_z_stroną to-ports=port_strony

oczywiście należy jeszcze dodać regułki do firewala w łańcuchu foward dropujące adres listę blokada_www ale jednocześnie zezwolić na ruch na porcie 53 i adres i port stronki z powiadomieniem ew. dodatkowo z adresem i portem iBoka

Wróć do Konfiguracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron