Dzisiaj jest pt kwie 26, 2024 12:22 am


Pyxis - druk PDF

Wszelkie pytania dotyczące konfiguracji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

marcin

  • Posty: 5
  • Rejestracja: wt lis 02, 2010 4:37 pm

Pyxis - druk PDF

Postśr lis 03, 2010 11:23 pm

Witam,

mam zakupiony program Pyxis + IBOK i sie zastanawiam jak Pyxisem wydrukować faktry do PDF i uploadować je na serwer, nie mogę znaleć zadnej opcji w programie.

Pozdrawiam,
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postczw lis 04, 2010 10:04 am

Widzę że kolega nie przeczytał instrukcji dokładnie oraz FAQ. Potrzebny jest pdf creator jako drukarka.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw lis 04, 2010 10:33 am

Aby fakturki zostaly wyslane na iBOKa musza sie znajdowac w momencie uploadu w katalogu eksportow Pyxisa wydrukowane w formacie PDF.

Jak je wydrukowac automatycznie do PDFa jest opisane tutaj w FAQ:
http://pyxisisp.pl/index.php?option=com ... temid=14#6
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

marcin

  • Posty: 5
  • Rejestracja: wt lis 02, 2010 4:37 pm

Postczw lis 04, 2010 10:34 am

Zainstalowałem pdfcreatora ale nie wiem co dalej. Czytalem FAQ oraz instrukcje ale nie moge sobie poradzic nie ma tam krok po kroku jak wydrukowac pdf.

Do tego konfiguracja jest wykonana na starym programie a nie na najnowszej wersji.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw lis 04, 2010 11:06 am

W FAQ masz screeny. To chyba dosyc zrozumiala forma komunikacji - obrazek :-)
Sciagnij wersje z www PDF Creatora i najpierw ustaw sobie wg niej. JAk bedziesz wiedzial jak to ustawisz i w tej najnowszej pewnie.

Ustawienie Cratora to wymuszenie automatycznego zapisu plikow z nazwa proponowana przez Pyxisa do katalogu ktory masz ustawiony jako katalog eksportow w konfiguracji programu. Ot i cala idea.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

marcin

  • Posty: 5
  • Rejestracja: wt lis 02, 2010 4:37 pm

Postczw lis 04, 2010 9:47 pm

super :-) juz mi sie drukuja PDF :) ale jest maly problem w katalogu z exportami tworzy sie folder ibok a w nim np. 1 .. 2... 3.. 4... to ID klientow ale jak zrobic zeby Pyxis wrzucal mi pliki do osobnych folderow? co musze ustawic?

a i nazwa pdf sie robi taka: 20101104130016.pdf
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw lis 04, 2010 10:37 pm

Tym juz sie zajmie Program podczas uploadu na iBOK
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

marcin

  • Posty: 5
  • Rejestracja: wt lis 02, 2010 4:37 pm

Postczw lis 04, 2010 11:58 pm

Hura ! wszystko zaczaiłem :) czyli skrócona instrukcja obsługi dla potomnych: (tylko mały problem przeczytaj na dole)



1. Tworzymy folder np. na dysku D: o nazwie "ExportPyxis" D:\ExportPyxis\

2. Instalujemy PDFCreator (to program który będzie symulował drukarkę do której kierujemy druki z Pyxisa i on zamienia druki na PDF) ;)
3. Po instalacji PDFCreatora wchodzimy w Opcje PDFCreatora w zakładkę "Autozapis" zaznaczamy tam "Używaj funkcji autozapisu" format zapisu "PDF" nazwa pliku to: <REDMON_DOCNAME_FILE> zaznaczamy "Używaj tego folderu do autozapisu i wybieramy wcześniej utworzoną ścieżkę "D:\ExportPyxis\
zapisujemy ustawienia w PDFCreatorze.
4. W programie Pyxis wchodzimy w Konfiguracje (Opcje>Konfiguracja) i w sciezkę "Katalog z plikami Exportu" wpisujemy "D:\ExportPyxis\"
5. W programie Pyxis wybieramy "Drukuj FV z zakresu" wybieramy sobie numer początkowy i koncowy FV i na dole jest przycisk "Drukarka" wybieramy "PDFCreator" no i naciskamy ok;-)
6. PDF sie drukują do naszego folderu exportu czyli D:\ExportPyxis\

Wszystkie PDF mamy w tym moencie w folderze D:\ExportPyxis i zeby zostaly umieszczone w folderach z ID klienta nalezy wybrać w Pyxis
Narzędzia > IBOK i tam w sciezke gdzie mamy katalog lokalny wybrac d:\ExportPyxis oraz co wazne na gorze nalezy zaznaczyc "Katalog lokalny" no i naciskamy przycisk "uaktualnij ibok" wszystkie pliki pdf powinny znaleźć się w folderach klientów.


JEdnak jest maly problem ktorego nie moge rozwiazać i jeżeli ktoś jest chętny do pomocy to niech się wypowie, teraz gdy to wszystko zrobimy na stronie klient logując się do IBok'a widzi tylko nazwe faktury nie widzi linku i nie moze jej pobrać!.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpt lis 05, 2010 12:02 am

Dot problemu:
FV w PDFie nie zostaly wyslane na iBOK. Link sie uaktywnia gdy w katalogu klienta jest odpowiednia FV.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

marcin

  • Posty: 5
  • Rejestracja: wt lis 02, 2010 4:37 pm

Postpt lis 05, 2010 12:31 am

działa wszystko :-)

Super :-)

mam nadzieje ze instrukcja sie komuś przyda.

Pozdrawiam.
Offline

qbek

  • Posty: 11
  • Rejestracja: sob sty 08, 2011 11:22 pm

Postwt kwie 12, 2011 11:50 am

Mam wygenerowane hasło i login dla wszystkich klientów, mam wydrukowane w PDF fv za miesiąc I, II i III, wszystkie fv znajdują się w jednym katalogu D:\export. Wykonuje 'Narzędzia'-->'iBOK' zaznaczony 'Katalog lokalny', poniżej w ścieżce wpis D:\export, klikam 'Uaktualnij iBOK'. Program kończy zadanie, na koniec robię jeszcze raz tylko do 'kat. lokalny zip'. Oczywiście zip jest załadowany poprawnie w iBOK.

Brakuje podlinkowanych fv z III w iBOK mimo, że fv za III znajdują się w D:\export.

Pytanie #2 - czy za każdym razem kiedy będę aktualizował iBOK ponownie będzie wrzucał FV za I,II,III itd?
Podczas aktualizacji bezpośrednio na 'konto ftp' program potrafił się zawiesić.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt kwie 12, 2011 12:02 pm

#1 Sprzwdz czy faktycznie tek katalog podales jako katalog eksportow w Pyxisie. Jesli znajdzie tam FV to nie ma ograniczen co do ich dolaczania do eksportu.

#2 Nie musisz juz ponownie umieszczac w kat eksportow raz wyslanych FV. One beda siedzialy na iboku dopoty, dopoki nie zaznaczyszopcji aby czyscil katalogi na serwerze przed wysylka.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postśr kwie 13, 2011 5:29 pm

Pyxis pisze:#2 Nie musisz juz ponownie umieszczac w kat eksportow raz wyslanych FV. One beda siedzialy na iboku dopoty, dopoki nie zaznaczyszopcji aby czyscil katalogi na serwerze przed wysylka.


W takim razie przydałaby się opcja automatycznego czyszczenia katalogu exportów z wysłanych plików.
Offline

qbek

  • Posty: 11
  • Rejestracja: sob sty 08, 2011 11:22 pm

Postśr kwie 13, 2011 6:16 pm

Pyxis pisze:#1 Sprzwdz czy faktycznie tek katalog podales jako katalog eksportow w Pyxisie. Jesli znajdzie tam FV to nie ma ograniczen co do ich dolaczania do eksportu.


Zauważyłem jeden błąd - nie wiem jak to możliwe ale w nazwie pliku pdf brakowało na końcu znaku ")" we wszystkich fv za III. Dlatego nie importowało tych FV.

Jardo pisze:W takim razie przydałaby się opcja automatycznego czyszczenia katalogu exportów z wysłanych plików.


Faktycznie trzeba żonglować plikami. Albo jakaś opcja pomijania wrzuconych już FV.
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Postpt kwie 15, 2011 2:14 pm

jest opcja nie wysyłaj na serwer plików pdf.
Następna

Wróć do Konfiguracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron