Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 8:23 pm


zmienne tekstowe

Wszelkie pytania dotyczące konfiguracji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

zmienne tekstowe

Postndz sty 23, 2011 5:16 pm

Można prosić o uzupełnienie listy „zmiennych tekstowych” w PYXIS 2 które można wykorzystać w własnych umowach i innych dokumentach np.: brak zmiennej przypisanej do pola „Opis na wydruku” w formatce umowy a chciałem je sobie wykorzystać do nazwy promocji z jakiej skorzystał klient. Brak też jest zmiennych do protokołu z-o np.: pole uwagi – można tam wpisać wartość sprzętu jaki dajemy klientowi (niech wie ile zapłaci jak coś zniszczy), jest jeszcze sprawa logo tzn. czy idzie je dodawać do umów tak jak to jest FV (i określić gdzie: z lewej, z prawej w środku)
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postpn sty 24, 2011 4:15 pm

Przydałaby się zmienna z nazwą szablonu opłaty abonamentowej.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt sty 25, 2011 12:28 am

Zmienne tekstowe mozna zastosowac tylko do pol ktorych wartosc jest jednoznacznie okreslona. Tego nie da sie niestety przeskoczyc.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postwt sty 25, 2011 3:24 pm

No a w jaki sposób program wie jaki abonament policzyć i jednocześnie wstawić go automatycznie do faktury? Równie dobrze nazwę abonamentu można wstawić do szablonu umowy. Popraw mnie jeśli się mylę.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt sty 25, 2011 3:47 pm

Na FV sa poszczegole pozycje z szablonu. Sa wszytkie. Nie wazne czy jest jedna czy 5 pozycji.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Postwt sty 25, 2011 4:27 pm

a co z odpowiedzią na mojego posta ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt sty 25, 2011 5:35 pm

Carc pisze:a co z odpowiedzią na mojego posta ?


Zmienne tekstowe mozna zastosowac tylko do pol ktorych wartosc jest jednoznacznie okreslona. Tego nie da sie niestety przeskoczyc.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Postwt sty 25, 2011 5:58 pm

no oki, ale pole „Opis na wydruku” w formatce umowy jest chyba do wykorzystania. Wprowadzając tam jakiś wpis to na ustawionym domyślnym wzorze umowy (tym z pyxisa) się pojawia natomiast brak tego wpisu gdy ustawimy własny wzór, czyli chyba ma jakąś zmienną tekstową którą chyba zapomniał Pan dodać do listy.
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Postczw sty 27, 2011 7:59 pm

to co z tą zmienną do pola „Opis na wydruku” ?? jest czy nie, bo sanęła mi robota z własnym wzorem umowy.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw sty 27, 2011 10:34 pm

Nie jest to zmienna przypisana do klienta a tylko takie mozna stosowac przy generowaniu umowy i innych opcjach (emaile, SMSy).
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Postsob sty 29, 2011 10:12 am

To kicha, skoro to pole jest do wykorzystania tylko z domyślą pyxisową umową to znaczy że tak naprawdę jest bezużyteczne i zajmuje tylko cenne miejsce na formatce (chyba że ktoś z tego pyxisowego gotowca korzysta) a szkoda bo brakuje pola z zmienną tekstową do wstawienia do umowy z opisem/nazwą promocji z jakiej klient skorzystał.
Może w następnej wersji programu dało by się to zmienić i to „bezużyteczne” albo inne pole na to przeznaczyć, myślę że przy obecnym systemie sprzedaży gdzie promocja goni promocję a klient jak czegoś nie dostaje w promocji to jest zawiedziony to takie pole jest jak najbardziej uzasadnione wręcz priorytetowo potrzebne.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postsob sty 29, 2011 10:58 am

No to może zrobić specjalne pole z opisem pakietu w kartotece użytkownika celem wykorzystania w formatce umowy? wtedy będzie jednoznaczna zmienna.
Offline

imanot

  • Posty: 12
  • Rejestracja: śr lut 01, 2012 7:12 pm

Re: zmienne tekstowe

Postndz maja 03, 2015 3:14 pm

Witam. Czy można zmienić w Wzorce wydruków, umowy, nadruk pól bazy usługodawca na operator i usługobiorca na abonent?
Jeśli tak to proszę o podpowiedź gdzie mogę to zmienić. Mam nową umowę dla klientów a prawnik uparł się że ma być abonent i operator.
Pozdrawiam.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: zmienne tekstowe

Postndz maja 03, 2015 6:11 pm

Musial bys zbudowac wzor umowy stosujec zmienne tekstowe (wylaczajac calkowicie ramiki).

Widac facet chce koniecznie pokazac, ze za cos ta kase wzial. :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

green3d

  • Posty: 94
  • Rejestracja: sob sty 03, 2009 4:23 pm

Re: zmienne tekstowe

Postpn mar 07, 2016 12:33 pm

Przy generowaniu nowej umowy mam pewien problem gdyż czasem jestem lub nie w posiadaniu danych klienta np. PESEL. Mając szablon umowy o treści np. "...PESEL: <#PESEL>, NIP:<#NIP>,..." w przypadku braku nr PESEL w bazie przy drukowaniu umowy nie mam miejsca na wpisanie przy podpisywaniu umowy nr PESEL. Jest jakieś rozwiązanie o którym nie doczytałem w dokumentacji? Może niech zmienne tekstowe można edytować np <#PESEL#..................> czyli w przypadku braku nr PESEL wpisuje to co jest po drugim haszu?
Następna

Wróć do Konfiguracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron