Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 2:02 pm


sms

Wszelkie pytania dotyczące konfiguracji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Ekspert

  • Posty: 39
  • Rejestracja: wt lut 15, 2011 9:07 pm
  • Lokalizacja: Włodawa

sms

Postwt sie 02, 2011 10:10 pm

Proszę o podpowiedz odnośnie konfiguracji wysyłania sms-ów. Założyłem konto na proponowanym serwisie smskom.pl (Na razie wersja testowa). Zgodnie z instrukcja skonfigurowałem zakładkę sms w Pyxis. Przy próbie wysłania jakiegokolwiek sms-a po prostu nic sie nie dziej. Wnoszę, że faktycznie usługa działa poprzez wysłanie faktycznie e-maila, ale próbowałem już poprzez e-mail bezpośrednio z programu i poprzez klienta (Thunderbird i Outlock). Aby wykluczyć system robiłem to na 2 różnych kompach z Pyxisem. I nic ... Jedyne co wiem to, że z bezpośredniego wysyłania e-mail wyskakuje mi (na obu kompach) błąd że nie można wysłać wiadomości mimo, że test wychodzi OK. Próbowałem się przełączyć na systemowego klienta - na darmo szukam czegoś w wiadomościach wysłanych lub skrzynce nadawczej - nic po prostu tam nie ma. Może jakaś podpowiedz?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt sie 02, 2011 11:21 pm

Moze po prostu wpisujesz nie te dane, albo nie dodales w serwisie SMS do listy adresu email z ktorego masz uprawnienia do dnadawania maili z wiadomosciami SMS.
Zadzwon na infolinie do nich, to na pewno podpowiedza co jest nie tak z ustawieniami u nich w serwisie, bo na 99% tam lezy problem, ale tak po omacku mi bedzie trudno zgadnac.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Postśr sie 03, 2011 11:12 am

Dodam że u nas działa to bez zarzutu z drobnymi problemami początkowymi.
Minusem pyxis jest brak obsługi kont email które wymagają ssl co nas zmusiło do tworzenia własnych skrzynek.

W smeskom trzeba uaktywnic oczywiscie funkcje wysylania ne emaila jak rowniez jak Pan Piotr podał odać emila z którego ma być odbierany konfig.
Offline

Ekspert

  • Posty: 39
  • Rejestracja: wt lut 15, 2011 9:07 pm
  • Lokalizacja: Włodawa

Postpt lut 10, 2012 12:41 pm

wrobli pisze:Dodam że u nas działa to bez zarzutu z drobnymi problemami początkowymi.
Minusem pyxis jest brak obsługi kont email które wymagają ssl co nas zmusiło do tworzenia własnych skrzynek.


W końcu udało się dzięki podpowiedzi. Potwierdzam, że konta ssl nie będą chodzić.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postpn cze 11, 2012 11:17 pm

Mam problem z odpaleniem usługi smskom z wykorzystaniem wysyłki przez zewnętrzny program pocztowy (Thunderbird)
Wysyłka emaili z pdf do klientów działa w ten sposób poprawnie, natomiast maili do smskom thunderbird nie przyjmuje.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Postwt cze 12, 2012 4:39 pm

Tak dlatego najlepiej jest zalozyc skrzynke dla pyxisa i ja wbic na stale by pyxis bezposrednio wysylal.

Wróć do Konfiguracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość