Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 9:52 pm


nadpłata, niedoplata, zarejestruj abonament

Wszelkie pytania dotyczące konfiguracji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

nadpłata, niedoplata, zarejestruj abonament

Postndz lis 27, 2011 5:23 pm

Zapewne to moja wina, ale przypadłość mi sie powtórzyła.

Czy ktoś może przetestowac?

1- klient ma nadpłatę np 14zł za 11/2011
2- wystawiam fvat (11/2011) na kwotę 34zł, do zapłaty na fvat klient ma 20zł, kwota fvat 34zł, czyli wszystko ok.
3- w liście wpłat klienta widzę datę za 11/2011 i kwotę 20zł (czyli tą którą recznie mu wczesniej dodałem)
4- klient dokonuje wplaty 35zł, wchodzę w kartę klienta, fvat, zarejestruj abonament... klikam by doksięgował mi te brakujące 14zł.
5- w oknie opłaty nagle pojawia mi się, że klient ma zapłacone 34zł za 12/2011, a co do 11/2011 nadal jest 20zł.
W liscie opłat widać wpłate jako "Zaks. autom. za FV: 857/2011" jednak podkreslam iż ROK 2011, miesiac 12

Zaznaczę iż kilkuktorntnie dla tego klienta były cofane wpłaty, zaksięgowania itd. Być może stad ten problem.


opcja nr 2

klient ma nadpłate 10zł za 12/2011, dokonał kolejnej nadpłaty 10zł także za 12/2011, a system zamiast policzyć dwie szczątkwe wplaty (bo np ktos chce mieć w systemie daty każdej szczątkowej wpłaty) zaczyna mieszać w poprzedniej i obecnej wplacie - za 11/2011 która zamiast na 34zł była z upustem na 20zł...
Postaram się doinstalować sobie gdzies wersje pyxisa i dokładnie to przetestować, Moje opisy są tu zawpne mało czytelne za co z góry przepraszam.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz lis 27, 2011 6:05 pm

Przy takiej sytuacji ksiegowanie wyrownania do nadplaconej kwoty powinno odbywac sie recznie a nie jako automatyczne rozliczenie FV abonamentem.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Postndz lis 27, 2011 7:38 pm

Pyxis pisze:Przy takiej sytuacji ksiegowanie wyrownania do nadplaconej kwoty powinno odbywac sie recznie a nie jako automatyczne rozliczenie FV abonamentem.


W teh chwili są rozliczanie fakturowo.

A czy mozna rozliczać klientów kwotowo?

Czyli klient ma swoje konto a ja tylko dodaje wplaty (bez pokazania abonamentu/miesiaca). Bez znaczenia czy ma nadpłatę 50zł, 28zł lub niedopłatę. Klient to nie abonamenty (faktury) a suma faktur (kwota).

Czyli nie robie zaksięguj abonament a wpłatę. Bez znaczenia czy bedzie to 5zł, 50zł czy 500zł. Jest doliczana do konta klienta i klient tą kwotą "rządzi"

Już pisałem na forum o opcji ostatni abonament, której forma kwotowa (+ lub - XX zł )jak dla mnie
byłaby lepsza.

Podobnie mam w plusie i play-u. Bez znaczenia ile wpłacę widzę date tej wpłaty i ile mam jeszcze w plecy lub nadplaty.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz lis 27, 2011 11:20 pm

Nie. Tutaj nie bazujemy na saldzie a na okresach abonamentowych.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Postpn lis 28, 2011 1:00 am

Pyxis pisze:Nie. Tutaj nie bazujemy na saldzie a na okresach abonamentowych.


Dokładnie. Nie znam w jaki sposob pyxis to "zlicza". Zapewne abonamentowe ma wpływ na komunikaty dla etherwexa i pyxisa którym pyxis wysyła info dla klienta. Takich plusów abonamentowego rozliczania klientów jest wiecej.

Pod tym linkiemhttp://www.sezame.pl/pyxis.pdf wklejki z programu pyxis w jaki sposob poprzez zarejestruj abonament dajemy klientowi gratis...

Dlaczego system zalicza to jako wpłatę za 12 gdy ma pokazane iż ma rejestrować za 11... nie wiem. Wiem iż powodem takiego zachowania jest nadpłata za fakturę.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpn lis 28, 2011 7:54 am

Program sprawdza wpis za oststni miesiac w tabeli oplat i jesli dostaje polecenie rozliczenia abonamentu z FV dodaje kwote na nastepny nierozliczony miesiac. Ot cala "magia" :-)
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Konfiguracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości