Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 1:24 pm


Drukuj listę zalegających

Wszelkie pytania dotyczące konfiguracji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

pio

  • Posty: 14
  • Rejestracja: czw sty 15, 2009 11:57 pm
  • Lokalizacja: Odolanów

Drukuj listę zalegających

Postwt lut 24, 2009 1:06 am

Witam
Po skorzystaniu z tej opcji przydałaby się zakładka okres: od (data) do (data),
tak jak jest to rozwiązane w module lista faktur.

Mój problem polega na tym, iż mając zalegających użytkowników, korzystając z opcji
Drukuj listę zalegających i uaktualnieniu indeksu zaległości nic mi się nie pokazuje na liście??.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt lut 24, 2009 10:51 am

Tam maja sie znalezc userzy, ktorzy swieca sie na zolto w tabeli glownej - a wiec zalegaja ustalona (w konfiguracji programu) liczbe okresow rozliczeniowych.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

pio

  • Posty: 14
  • Rejestracja: czw sty 15, 2009 11:57 pm
  • Lokalizacja: Odolanów

Drukuj listę zalegających

Postndz mar 08, 2009 4:36 am

Dziękuje za odpowiedz, ale to mi nie działa nadal, ponieważ userzy wystawieni w styczniu mają termin płatności, więc po wystawieniu faktur za luty nadal nie zalegają jak ustawie 1 w konfig. to na lisie są wszyscy a jak dwa to nikogo, ponieważ mają jeszcze termin płatności, ale poszedłem dalej i wystawiłem fv za marzec i okazuje się ze jak ustawiam 1 w konfig. to na liście są wszyscy, bo to prawidłowe działanie programu, ale nie widzę zalegających tylko za styczeń jak ustawie 2 to niema nikogo na liście, ponieważ jeszcze nie zalega w marcu za luty, bo ma termin, więc niema nikogo na liście za trzy podobnie to działa a jak zapłaci za luty a nie za styczeń to go niema na liście.


Propozycja
Dobrą sprawą było by na liście zalegających (jak będzie już działać poprawnie lub będę umiał ją zrobić:)), aby pojawiało się przy userze zalega może być to uwaga czy coś tam np.w uwagach mies. zaległe 01,03,04,05,07, co daje pełne informacje dla osoby zajmującej się płatnościami, za jakie miesiące ma egzekwować wpłaty lub sprawdzić to z klientem. Nie ukrywam, iż słabo będzie to działać, jeśli robiąc listę zalegających tylko 1 mies. czy 2 mies. nie będziemy wiedzieć, że zalega za drugi czy też trzeci a może czwarty.


Ja widzę to tak:
Powiedzmy, iż w marcu 09 generuje listę zaległych.
Drukuj listę zaległych
do wyboru: np. za styczeń 09 (01-31)
do wyboru: zakres od 01 stycznia 09 do 28 luteg 09
do wyboru: dopisuj w uwagach usera zaległości za inne mies. nierozliczone np. sty 09,luty 09, ale tylko wtedy, kiedy wyjdzie mu termin płatności.

Po wybraniu opcji drukuje na listę wszystkich zalegających w opłatach za styczeń i tylko za styczeń 09 albo zalegając w danym okresie z wyszczególnieniem za jakiem mies.
DODATEK: robiąc raport tylko za luty 09 z opcją dopisuj w uwagach.
W przypadku powtórzenia się zalegającego usera w lutym, aby program dopisał w uwagach, iż zalega też za styczeń 09 następnie np. za marzec, 09 bo z listy wynikają userzy zalegający na pewno za luty, 09 więc niema sensu ich dopisywać w uwagach, ale nic się nie stanie jak tam też będą.

Myślę, iż było by to świetne narzędzie do monitorowanie zaległości.
Pozdrawiam
pio
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz mar 08, 2009 12:00 pm

Widze, ze nie bardzo zalapales "idee" liczenia zaleglosci klienta. Liczenie zaleglosci nie ma nic wspolneego z papierem jakim jest FV. Liczone jest tylko wg "twardej gotowki" jaka to reprezentuja wplaty klienta. Ilisc zaleglosci jest tylko i wylacznie podawana na podstawie tabeli oplat usera.

Namawiam bardzo mocno do zapoznania sie z instrukcja do programu. Staralem sie tam opisane przez Ciebie przypadki wyjasnic:
http://pyxisisp.pl/download/PyxisInstrukcja.pdf
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Konfiguracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości