Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 10:47 am


Wersja beta do pobrania

Wersja programu dla baz MySQL
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Wersja beta do pobrania

Postśr kwie 08, 2015 8:28 pm

Witam.
Przyszla już chyba pora na prezentacje wersji beta. To debiut tej wersji, wiec proszę jako programista o wyrozumielosc.
Do pobrania pod adresem:

http://pyxisisp.pl/download/

Instalka zawiera wszystkie komponenty potrzebne do pracy programu. Jest tam tez serwer MySQL pod windowsa (Vertrigo). Jeśli ktoś ma już dostep do serweraMySQL (czy to zdalnie czy lokalnie) nie musi go instalować.

Musimy zalozyc pusta baze danych : PYXIS4SQL. Można to najprościej zrobić z panelu phpMyAdmina wydając polecenie SQLowe:
Kod: Zaznacz cały
CREATE DATABASE `PYXIS4SQL` COLLATE utf8_polish_ci;

Bardzo wazna jest strona kodowa bazy (i tabel) oraz rozpoznawanie przez serwer wilkosci liter w nazwach tabel, gdyż zapewni to nam pelna przenoszalnosc naszej bazy danych pomiedzy roznymi systemami, oraz umozliwi zgodne z naszym alfabetem sortowanie.
Uzywajac Vertrigo pod Windowsem należy ustawić w pliku konfiguracyjnym (my.cnf a pod winda my.ini) opcje:
Kod: Zaznacz cały
lower_case_table_names = 0


Przy starcie program sprawdzi stan tych zmiennych serwera i poinformuje, ze maja ustawienie pod ktorymi program nie bedzie pracowal.

Jeśli mamy juz zalozona pusta baze danych musimy się do niej podlaczyc. Wraz z programem zainstalowal sie driver ODBC w wersji 3.51. Driver jest dla srodowisk 32 lub 64 bity. Aby dodac nasze polaczenie z baza wchodzimy poprzez Panel sterowania – Narzedzia administracyjne na opcje Zrodla danych ODBC:

Obrazek

Otwieramy ta opcje i po otwarciu okienka wybieramy opcje dodaj. Pownnismy mieć do wyboru nasz driver do bazy MySQL:

Obrazek

Wybieramy do i klikamy Zakoncz. Pojawi się nam konfiguracja polaczenia z serwerem. Wypelniamy pola swoimi danymi wg tego co pokazuje screen:

PS. U jednego z testerow pod Win 8.1 prawidlowe ustawienia strony kodowej uzyskalismy dopiero po pozostawieniu pola w driverze ODBC pustego (bez wpisu cp1250)

Obrazek

Alias bazy musi się nazywać PYXIS4SQL. Musi tez być zaznaczone kodowanie polaczenia z baza jako cp1250. Pracujac na Vertrigo zainstalowanym lokalnie jako adres serwera podajemy: localhost i domyślny port, oraz użytkownika root z haslem vertrigo.

Po ustanowieniu polaczenia uruchamiamy Pyxisa. Login i haslo prosze wpisac: admin.
Pownien sam zalozyc strukturę tabel w bazie i wystartować z czysta baza klientów i infrastruktury.


Dzisiaj mam 'dyzur" przy komputerze, wiec prosze sie smialo "odzywac". :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Wersja beta do pobrania

Postczw kwie 09, 2015 1:44 am

Umiescielem nowe instalki beta12 i sam plik exe do pobrania dla tych co juz zdazyli zainstalowac.
Kilka drobnych bledow juz sie oczywiscie znalazlo.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Wersja beta do pobrania

Postczw kwie 09, 2015 11:01 am

Kilka slow o rozliczeniach i zaleglosciach.
W tej wersji jest juz tylko rozliczanie saldem. Zobowiazania generuja dla klienta faktury lub polecenia zaplaty. Wszytko co klient wplaci pojawia sie w jego oplatach. Dotyczy to tez platnosci masowych.
Generalnie nie interesuje uzytkownika sprawa rozliczen, bo program robi to automatycznie zaczynajac od najstarszych zobowiazan. Powiazania operacji ksiegowych sa pamietane i w razie edycji lub usuniecia wpisu dane sa na biezaco uaktualniane. Mozemy tez wskazac rozliczany dokument i podac kwote. Operacja taka tez rejestruje wplate automatycznie.

Zaleglosci klientow liczone sa na podstawie ilosci dni przeterminowania dokumentu sprzedazy. Mozemy okreslic globalnie zakres dni jak i modyfikowac globalna wartosc dla kazdego klienta z osobna. Pozwala to np szybciej ostrzegac i blokowac klientow ktorzy notorycznie olewaja temat platnosci a dac wieksza swobode tym rzetelnym.
W konfiguracji mozna zaznaczyc pokazywanie kolumn P i B. Wartosc 1 w kolumnie P informuje, ze system zakwalifikowal klienta do wyslania powiadomienia, a jedynka w kolumnie B, ze do blokady.

cdn...
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Wersja beta do pobrania

Postczw kwie 09, 2015 11:19 pm

jest możliwość importu baz z Pyxisa3 ? opcja zacieniona

najłatwiej testować na dużej bazie pracując równolegle na obu programach

odnośnie instrukcji, to w wersji Windows nie ma pliku my.cnf jest tylko my.ini
Offline

GrzesiekN

  • Posty: 13
  • Rejestracja: czw mar 12, 2015 9:34 pm

Re: Wersja beta do pobrania

Postczw kwie 09, 2015 11:50 pm

Mam takie jedno pytanie, kiedy ten program zamyka transakcje? Ponadto co do ustawień "lower_case_table_names" mysql ma taki zapis w dokumentacji:

You should not set this variable to 0 if you are running MySQL on a system that has case-insensitive file names (such as Windows or OS X). If you set this variable to 0 on such a system and access MyISAM tablenames using different lettercases, index corruption may result.

On Windows the default value is 1. Table names are stored in lowercase on disk and name comparisons are not case sensitive. MySQL converts all table names to lowercase on storage and lookup. This behavior also applies to database names and table aliases.
Pozdrawiam Grzegorz Nidziński
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Wersja beta do pobrania

Postpt kwie 10, 2015 12:06 am

Zamyka po zamknieciu danej calosciowej operacji na bazach.

Nie korzystam z tabel MyISAM.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Wersja beta do pobrania

Postpt kwie 10, 2015 12:09 am

Jardo pisze:jest możliwość importu baz z Pyxisa3 ? opcja zacieniona

najłatwiej testować na dużej bazie pracując równolegle na obu programach

odnośnie instrukcji, to w wersji Windows nie ma pliku my.cnf jest tylko my.ini


Opcja importu pojawi sie w wersji pelnej. Teraz i tak jest ogranicznie do 50ciu rekordow.

Juz poprawiam.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Wersja beta do pobrania

Postpt kwie 10, 2015 1:09 am

Nowy dzien, nowa wersja.
Beta14 wisi na www.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

GrzesiekN

  • Posty: 13
  • Rejestracja: czw mar 12, 2015 9:34 pm

Re: Wersja beta do pobrania

Postpt kwie 10, 2015 10:03 am

Jardo pisze:jest możliwość importu baz z Pyxisa3? opcja zacieniona najłatwiej testować na dużej bazie ...

Ja to sprawdziłem. Import i tak nie działa, więc wygenerowałem to co trzeba i dodałem do bazy 25 000 klientów wraz z konfiguracjami. Ku memu zdziwieniu wszystko działa normalnie. No może poza sposobem obsługi filtrowania po naciśnięciu F11. Owszem przenosi nas do pola gdzie wpisujemy szukany tekst, ale strzałka góra/dół nie powoduje poruszania się w liście poniżej. Nie mówiąc o tym, że ENTER nie otwiera aktywnego rekordu. A przejście do listy z aktywną treścią w polu wyszukiwania umożliwia dalsze wpisywanie znaków do filtru, wszystkich znaków, włącznie z ESC np. Ponadto, to już do twórcy, najprawdopodobniej dla okien ustawiona jest właściwość Position:= poDefault* co powoduje błędne wyświetlanie w systemach wielomonitorowych. Nowe okna pojawiają się na przecięciu dwóch monitorów. Owszem można je przesunąć i jest to zapisywane, ale poMainFormCenter lub poOwnerFormCenter spowoduje, że nie trzeba będzie tego robić
Pozdrawiam Grzegorz Nidziński
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Wersja beta do pobrania

Postpt kwie 10, 2015 10:14 am

GrzesiekN pisze:Ja to sprawdziłem. Import i tak nie działa,


No popatrz, to moja baze zaimportowal chyba "przypadkiem". ;)

GrzesiekN pisze:więc wygenerowałem to co trzeba i dodałem do bazy 25 000 klientów wraz z konfiguracjami. Ku memu zdziwieniu wszystko działa normalnie.


Dziekuje, za tak duza "wiare" w moje umiejetnosci.

GrzesiekN pisze:Ponadto, to już do twórcy, najprawdopodobniej dla okien ustawiona jest właściwość Position:= poDefault* co powoduje błędne wyświetlanie w systemach wielomonitorowych.


Jest ustawione poScreenCenter.

PS. Zeby wyszukiwac nie musisz wciskac F11. Po prostu nacisnij klawisze bedac na siatce.Wtedy opcje dotyczace siatki beda dzialaly rownoczesnie z filtrowaniem. Wejscie w komponent filtrowania oznacza, ze chcesz pracowac na nim a nie na siatce.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

GrzesiekN

  • Posty: 13
  • Rejestracja: czw mar 12, 2015 9:34 pm

Re: Wersja beta do pobrania

Postpt kwie 10, 2015 10:39 am

Pyxis pisze:No popatrz, to moja baze zaimportowal chyba "przypadkiem"

Pewnie nie przypadkiem. Tylko wybranie tej opcji wyświetliło mi komunikat o braku różnych tabel *Temp. Nie znam ich struktur, a skoro ich nie ma to nie działa.

Pyxis pisze:Jest ustawione poScreenCenter.

Tak czy owak moje spostrzeżenie jest poprawne, a poScreenCenter dokładnie powoduje to co napisałem

Jako ciekawostkę dopiszę, że nie mogę uruchomić dwóch instancji programu bowiem druga kopia nie jest już w stanie połączyć się z bazą. Nie widzi jej. To rozwiązuje moje wcześniejsze pytania dotyczące transakcji, bowiem dane zapisane w Pyxisie nie były widoczne w moich narzędziach do obsługi baz danych. Nie widzę nic co mogłoby powodować takie zachowanie w ODBC, więc może Pyxis otwiera tą bazę w trybie wyłączności.
Pozdrawiam Grzegorz Nidziński
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Wersja beta do pobrania

Postpt kwie 10, 2015 11:02 am

Jak opcja importu bedzie aktywna, to bedzie dzialal.
Moze poki co skupmy sie na tych opcjach, ktore sa w programie dostepne. :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Markus

  • Posty: 84
  • Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:14 am

Re: Wersja beta do pobrania

Postsob kwie 11, 2015 3:29 pm

Historia MAC IP nie działa poprawnie - pokazuje pierwszy wpisany MAC i IP i po każdej zmianie dodaje datę zmiany ale cały czas z tym samym MAC i IP, a nie zmienionym aktualnie.

Sprostowanie - ok działa ale dopiero po ponownym wejściu w kartę klienta
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Wersja beta do pobrania

Postsob kwie 11, 2015 3:39 pm

OK. Poprawie.


PS.
Ale jak chcesz zapisac zmine MAC to zamykasz okno i po ponownym jego wyswietleniu dane musza byc odswiezone. CZy Ty piszesz o pracy na kilku stanowiskach?
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Markus

  • Posty: 84
  • Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:14 am

Re: Wersja beta do pobrania

Postsob kwie 11, 2015 11:12 pm

tu chodziło o to samo stanowisko
Następna

Wróć do Pyxis5 SQL - wersja beta

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron