Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 4:39 pm


karta urządzenia - data podłączenia i opłata instalacyjna

Uzupełnienie instrukcji w PDF
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Mariusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: ndz paź 11, 2020 5:47 pm

karta urządzenia - data podłączenia i opłata instalacyjna

Postpt mar 22, 2024 1:04 pm

Proszę o wyjaśnienie mi jakie są zależności w zakładce urządzenia klienta dotyczące opłaty instalacyjnej i daty przyłączenia w odniesieniu do przypadku:
Klient podłączył się w dniu 01.01.2020 i zapłacił 100zł. za instalację. W dniu 31.12.2023 podpisał nową umowę na np 12 miesięcy i zapłacił opłatę instalacyjną w wysokości 50zł.
Zakładając że nie tworzę nowej karty klienta, tylko cały czas operuje na danych z 01.01.2020 rozumiem że w polu urządzenia powinienem zmienić datę instalacji z 01.01.2020 na 31.12.2023
oraz kwotę opłaty instalacyjnej z 100zł. na 50zł., i w raporcie Fxx wszystkie dane będą przedstawione prawidłowo ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: karta urządzenia - data podłączenia i opłata instalacyjn

Postpt mar 22, 2024 1:53 pm

To informacja dla operatora. Latwiej panowac np nad gwarancia udzielana klientowi. Nie wplywa to na raport finansowy Fxx. Nie sa te kwoty traktowane jako przychod. Musial by byc na to dokument sprzedazy.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Mariusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: ndz paź 11, 2020 5:47 pm

Re: karta urządzenia - data podłączenia i opłata instalacyjn

Postwt mar 26, 2024 5:50 pm

To w takim razie widzę że mam spory problem. Skończyłem wprowadzać wszystkie dane do pyxisa (ładnie rozbija mi wszystkich podłączonych w raporcie Fxx w oparciu o technologie) ale jest ale :(. Zaktualizowałem dopiero w marcu fakt tego że kilkunastu użytkowników przepiąłem w zeszłym roku z FTTB na FTTH i z FTTA na FTTB/FTTH i pyxis teraz błędnie mi to raportuje, bo widać pobiera czas zmiany z tego momentu w którym to faktycznie mu zrobiłem. Gdybym wiedział wcześniej wszystkie dane aktualizował bym z datą 31.12.2023 - da się temu jakoś zaradzić ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: karta urządzenia - data podłączenia i opłata instalacyjn

Postczw mar 28, 2024 1:16 am

Stan rozliczen i klientow Pyxis bierze se stanem na wskazana date, ale strukture sieci raportuje jako biezaca, bo nie przechowuje info o kokonywanych zmianach w danym czasie.
Najczesciej sa to minimalne roznice.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Pyxis5 SQL - instalacja, konfiguracja, opcje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości