Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 10:46 pm


Zapłata zobowiazan do kwoty salda

Uzupełnienie instrukcji w PDF
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Zapłata zobowiazan do kwoty salda

Postwt sie 04, 2015 7:37 pm

Na nowych fakturach jeśli klient zalega 2x abonament jest drukowana formatka druku wpłaty z podwójnym abo. (lub więcej, jeśli zaległość jest większa) Można to wyłączyć? Bo w sumie jeśli klient zapłaci zaległość w międzyczasie druku a doręczeniem faktury to się będzie burzyć.

Co inni użytkownicy sądzą o tym?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Zapłata zobowiazan do kwoty salda

Postwt sie 04, 2015 7:59 pm

Na fakturze jest wyraznie nadrukowane na jaki dzien jest prezentowana kwota salda.

Niech klient placi w terminie zobowiazania, to nie bedzie musial sie "zastanawiac", czy czasami kolejna faktura sie z wplata nie minela. ;)
Pisze jako "uzytkownik" (ISP).
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Zapłata zobowiazan do kwoty salda

Postwt sie 04, 2015 8:35 pm

Nic, będziemy edukować userów w razie czego. Nie lubię tylko wprowadzania na "siłę" pewnych rozwiązań których nie było w poprzedniej wersji (lub w starej były, a w nowej brak) bez możliwości wyboru.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Zapłata zobowiazan do kwoty salda

Postwt sie 04, 2015 10:12 pm

Ja jestem za rozwiazaniami, ktore ulatwiaja nam jako ISP-om zycie i pozwalaja od klientow sciagnac zaplate, ktora nam sie nalezy za uslugi. Ja sie na wlasnej d...e przekonalem, ze to DZIALA. Jak doszla na fakturach prezentacja kwoty salda i kwota do przelania jako "do kwoty salda", mam wplaty od takich klientow, co po 2 lata wisieli miesiac do tylu, a teraz sa na zero.
Sam zreszta zobaczysz. Na pewno tez sie jakis "krzykacz" trafi, bo to statystyka czysta.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

kinder

  • Posty: 14
  • Rejestracja: pn mar 17, 2014 3:34 pm

Re: Zapłata zobowiazan do kwoty salda

Postczw sie 06, 2015 1:28 am

W moim przypadku jest dokładnie tak samo. Wielu klientów, którzy mieli jakieś niedopłaty wyrównały saldo na 0zł. Standardowo są osoby, którym trzeba wyjaśnić, że jest to kwota zaległa na konkretny dzień. Jednak pozycja jest jak najbardziej na plus w moim przypadku.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Zapłata zobowiazan do kwoty salda

Postndz sie 09, 2015 9:01 pm

Niemniej jednak postuluje o wprowadzenie możliwości samodzielnej zmiany która z kwot ma być na druczku - globalnie, oraz w karcie konkretnego klienta. Zdarzają się jednostkowe przypadki że powyższe rozwiązanie się nie sprawdza - np klient ma zwyczaj opłacania faktur w terminie między drukiem a doręczeniem faktury. Ćzasem przyzwyczajenia klientów są dziwne i może prowadzić to do konfliktów.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Zapłata zobowiazan do kwoty salda

Postśr sie 12, 2015 7:41 pm

Pomarudzę jeszcze: bardzo mi brakuje na blankiecie wpłaty w opisie zobowiązania nr faktury za którą klient płaci. Rozumiem że jeśli kwota zobowiązania jest wyższa niż aktualna faktura to tekst " zapłata zobowiązań do kwoty salda" ma sens. Ale jeśli klient płaci "gołą" kwotę abonamentową to niech jest tak jak w Pyxis3 - "Faktura nr ______" - w historii wpłat jest wtedy fajny porządek i szybko widać ewentualnie pominięte fakturki.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Zapłata zobowiazan do kwoty salda

Postśr sie 12, 2015 8:57 pm

No ale jak ksiegujesz automatycznie z subkont, to jakie znaczenie ma co tam sobie w tytule klient wymysli?
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Zapłata zobowiazan do kwoty salda

Postśr sie 12, 2015 9:46 pm

Pyxis pisze:No ale jak ksiegujesz automatycznie z subkont, to jakie znaczenie ma co tam sobie w tytule klient wymysli?


Takie znaczenie że mam porządek. Klient dzwoni że ma od jakiegoś czasu informację że zalega - dobra, chwila, sprawdzę: Szukam, klient opisuje każdą wpłatę numerem faktury i szybko widzę ze jest 12, 1 i 3, więc lutego brakuje.
Jeśli wszystkie wpłaty ma tak samo opisane, trzeba historię opłat prześledzić od początku, sprawdzając wg dat gdzie nastąpiło pominięcie, co jest bardziej czasochłonne. Dokładnie z tego samego powodu wołam o możliwość numeracji rocznej przełamanej przez miesiąc, tak jak w Pyxis3 -roczna bo jest ciągłość, a łamanie przez miesiąc właśnie celem opisania wpłaty przez klienta.

W chwili obecnej po wprowadzeniu nowego programu i prowadzeniu rozliczeń od nowa wydaje się to być przejrzyste - ale po jakimś czasie, gdy wpłat będzie już przykładowo za okres 2 lat sporo, to sprawdzanie brakujących ( i nie tylko) wpłat będzie bardziej uciążliwe.

Jak to mawiają - lepsze jest wrogiem dobrego, pewne rozwiązania funkcjonują od dłuższego czasu i sprawdzają się, więc nie zawsze wprowadzanie nowych bez możliwości wyboru daje dobre rezultaty. Jeśli jednak autor twierdzi że tak ma być - no to trudno, sam tego nie zwojuję. Ale za jakiś czas w miarę używania programu może okazać się jednak iż pewne rozwiązania z P3 było dobre i warto do nich wrócić.
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Re: Zapłata zobowiazan do kwoty salda

Postndz paź 11, 2015 10:58 am

Jaro niestety ja nie mogę się dogadać z Panem Piotrem. Nie wprowadził tego co używałem w poprzednich wersjach.
Do dnia dzisiejszego nie wprowadziłem u siebie nowej wersji Pyxisa i chyba tak zostanie....

Byłem jednym z pierwszych klientów który zakupił Pyxisa i potem kolejne potrzebne mi rozszerzenia.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Zapłata zobowiazan do kwoty salda

Postpn paź 12, 2015 1:11 am

Ta funkcjonalnosc o ktorej pisze Jardo jest juz wprowadzona do programu. :-)

Jak wylaczysz prezentacje salda, to na fakturze nadrukowywane sa w druczku przelewu tylko dane dotyczace tej biezacej faktury.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Pyxis5 SQL - instalacja, konfiguracja, opcje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron