Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 10:41 am


Baza danych

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

fiberbit

  • Posty: 15
  • Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:55 pm

Baza danych

Postpt kwie 02, 2010 3:08 pm

Witam, jest jakaś możliwość zainstalowania bazy danych np. na sieciowym dysku twardym?

Drugie pytanie dotyczy pracy sieciowej. Jak często występuje aktualizacja nowego wpisu badź zmiany w bazie oprogramowania. Z obserwacji które prowadzimy program sam nie aktualizuje nowych wpisów jedynym sposobem jest, wyłączenie i ponowne załączenie oprogramowania na stanowiskach sieciowych.

Czy planowana jest zamiana bazy na SQL ?

I dostęp via WWW
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpt kwie 02, 2010 5:40 pm

Bazy mozna skopiowac na katalog sieciowy na Sambie.
Program aktualizuje bazy na biezaco. Dba o to silnik baz (BDE). Jesli tego nie robi, to znaczy, ze jest zle skonfigurowana praca sieciowa programu.

Wiecej info w temacie konfiguracji pracy w sieci:
http://pyxisisp.pl/index.php?option=com ... temid=14#1
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Postndz kwie 04, 2010 9:50 am

Samba ma bardzo dużo dziur.

Niestety, pyxis jest bardzo niedopracowany pod względem sieciowym.

Osobiście utworzyłem konto ftp na serwerze i odpowiednim programem zmapowałem dysk. Niestety pyxis nie współpracuje. Jak się dowiedziałem od autora programu - silniki programu nie są do tego odpowiednie.
Więc zostajemy TYLKO przy starożytności - samba.

Nie polecam robić tego na sambie - bezpieczeństwo.
Inaczej się nie da.

Panie autorze programu - bardzo prosimy o dopracowanie pod względem sieci.

SAMBA JEST BARDZO DZIURAWA i nie stwarza naszym plikom bezpieczeństwa.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz kwie 04, 2010 11:00 am

Samba jest dziurawa. Windows jest dziurawwy. A serwer FTP na ktorym chciales to postawic nie jest dziurawy? :-) (FTP to zaraz po DNS najbardziej podatna na ataku usluga)

Ale faktem jest, ze Pyxis przy sztucznym mapowaniu dysku przez FTP dzialac nie bedzie. Silnik baz danych to nie TotalCommander. To dziala na troszke innym poziomie w systemie.

PS.
Moze po prostu nie potrafisz skutecznie skonfigurowac zabezpieczen w Sambie. Jest w necie mase materialow na ten temat.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postwt sie 10, 2010 10:33 am

Dlaczego nie zrobić Pyxisa na MS SQL (darmowa wersja), było by sprawniej, szybciej, lepiej:)
Offline

Gal

  • Posty: 1
  • Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:19 pm

Postczw sie 19, 2010 1:42 pm

Dlatego, że autor programu ma w dupie prośby swoich klientów. Czytam od dłuższego czasu posty Pana Piotra i mogę stwierdzić, że Pan Piotr robi przede wszystkim program pod siebie a nie pod klientów.

Zdarzają się prośby klientów co do wdrożenia poprawek, jednak przypuszczam, że ich wdrożenie po prostu pasuje autorowi.

Czas wyeksportować liste i napisac wlasny skrypt pozwalajacy prace zdalna z kazdego miejsca na ziemi.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw sie 19, 2010 1:56 pm

Hm... Przynajmniej jestem uczciwy i nie mamie klientow obietnicami ktorych nie mam zamiaru spelnic. Mysle, ze to dobra cecha w kontaktach miedzyludzkich.
Nie jestem tez osoba zbierajaca zamowienia do "koncertu zyczen". To ze klient ma ze mna staly i latwy kontak nie znaczy jeszcze, ze bede bezkrytycznie wprowadzal wszystkie pomysly ktore wyszly z ust klientow. Jestem wlasnie od "filtrownia" tego typu propozycji i to moja wcale nie prosta robota. Inaczej programu nie dalo by sie wogole uzywac.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

fair

  • Posty: 8
  • Rejestracja: pt lut 05, 2010 9:43 pm

Postwt paź 12, 2010 12:54 am

Niech działa i się nigdy nie psuje na żadnym sprzęcie oraz w żadnej konfiguracji. Niech będzie proste tak aby mogło się tym posługiwać dziecko. Niech nie będzie luk, bugów oraz niech nie zżera zasobów. Niech będzie za friko (oooo to za to trzeba płacić? To najlepiej 10zł bo więcej nie dam). No i niech spełnia wszystkie wymogi każdej dowolnej firmy w tym sklepu mięsnego. W następnej wersji poproszę o funkcję masażu. Nie będzie funkcji masażu? Inne produkty to mają ;]

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości