Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 7:34 pm


Podgląd umowy

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Ekspert

  • Posty: 39
  • Rejestracja: wt lut 15, 2011 9:07 pm
  • Lokalizacja: Włodawa

Podgląd umowy

Postwt lut 22, 2011 10:59 pm

Problem: 1 klient (firma) 2 łącza w 2 lokalizacjach. Czy można ustawić we właściwościach klienta abonament tak aby wiedział, który jest do której umowy? Mam teraz przypadek, że gość dopiero płaci w drugiej umowie od maja 2011 no i teraz jeśli wniosę mu abonament to przy masówce FV wystawi też ją. Na razie w opisie klienta mam zaznaczone, że muszę dodać mu abonament w maju - obecnie nie ma naniesionego.

2 pytanko: Czy można usunąć umowę? Umowy-lista, po 2 komunikatach, czy usunąć i że operacja nieodwracalna mam "Tabele is read only"?
pozdrawiamy
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr lut 23, 2011 12:48 pm

Pkt 1 - Chyba nie do konca wiem o co biega

Pkt 2 - Zanotowane, sprawdze
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Ekspert

  • Posty: 39
  • Rejestracja: wt lut 15, 2011 9:07 pm
  • Lokalizacja: Włodawa

Postśr lut 23, 2011 3:22 pm

Pyxis pisze:Pkt 1 - Chyba nie do końca wiem o co biega


1 klient z dwoma umowami. Jedna podpisana rok temu a druga w chwili bieżącej. Druga umowa ma promocję, że ma płatność dopiero za trzy miesiące - teraz nie płaci nic. Chodzi mi czy istnieje mechanizm określający kiedy ma płatność być wymaganą - czyli teraz wklepuję mu abonament i określam dzień kiedy ma być wyfakturowany. Zaznaczam, że chodzi cały czas o klienta, który ma 2 umowy!!! Aspekt czysto akademicki - teraz nie dopisałem mu abonamentu (tego 2) tylko mam zamiar to zrobić w maju dopiero.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr lut 23, 2011 3:25 pm

JA bym go dodal jako nowego klienta. I dla tego nowego konta ustawial parametry dotyczace urzadzen i fakturowania. Tak chyba najprosciej.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Ekspert

  • Posty: 39
  • Rejestracja: wt lut 15, 2011 9:07 pm
  • Lokalizacja: Włodawa

Postczw lut 24, 2011 1:47 pm

I tak zrobię pewnie - zastanawialiśmy się tylko czy da się do jednej osoby 2 umowy przypiąć. Jak już tak pytamy to czy jest możliwość sortowania w Definicjach np. abonamentów które wprowadzamy sami?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw lut 24, 2011 10:04 pm

One domyslnie sie sortuja alfabetycznie.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Ekspert

  • Posty: 39
  • Rejestracja: wt lut 15, 2011 9:07 pm
  • Lokalizacja: Włodawa

Postpt lut 25, 2011 9:23 am

Pyxis pisze:One domyslnie sie sortuja alfabetycznie.


Ja mam wszystkie o tych samych nazwach - różnią się tylko końcową kwotą. Około 20 abonamentów mam i wygodniej znaleźć by było po kwocie niż nazwie (mam rozstrzelane w tej chwili pozycje)

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości