Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 12:00 am


jak zresetować ilość zaległych FV

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

horizn

  • Posty: 6
  • Rejestracja: czw kwie 08, 2010 4:38 pm

jak zresetować ilość zaległych FV

Postwt mar 01, 2011 11:41 pm

mam taka sytuacje:
jest kilku klientów którzy zawieszali świadczenie usługi np z powodu wyjazdu itp. w tym czasie byli zdeaktywowani. po jakims czasie wrocili do uslugi i teraz maja dziure w platnosciach mimo ze FV nie byy wystawiane. jak 'zresetowac' ich dlug?

to samo tyczy sie klientow ktorzy zrezygnowali na rzecz konkurencji i po kilku miesiacach wrocili, ci tez maja wirtualna dziure w platnosciach.
Offline

Misiu

  • Posty: 35
  • Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:24 am

Re: jak zresetować ilość zaległych FV

Postśr mar 02, 2011 9:14 am

horizn pisze:mam taka sytuacje:
jest kilku klientów którzy zawieszali świadczenie usługi np z powodu wyjazdu itp. w tym czasie byli zdeaktywowani. po jakims czasie wrocili do uslugi i teraz maja dziure w platnosciach mimo ze FV nie byy wystawiane. jak 'zresetowac' ich dlug?

to samo tyczy sie klientow ktorzy zrezygnowali na rzecz konkurencji i po kilku miesiacach wrocili, ci tez maja wirtualna dziure w platnosciach.


daj im nowe konto, a stare pozostaw nieaktywne
--
Pozdrawiam
Michał
Offline

horizn

  • Posty: 6
  • Rejestracja: czw kwie 08, 2010 4:38 pm

Postśr mar 02, 2011 10:00 am

to jest jakis zart? przeciez w takim kształcie ten program nie nadaje sie do niczego (produkt jest niezgodny z umowa)
Offline

Misiu

  • Posty: 35
  • Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:24 am

Postśr mar 02, 2011 10:18 am

horizn pisze:to jest jakis zart? przeciez w takim kształcie ten program nie nadaje sie do niczego (produkt jest niezgodny z umowa)


ja ci tylko podaję pomysł na rozwiązanie problemu. w sprawie uwag do programu i umowy to z autorem pogadaj.

wydaje mi się, że ewentualnie można jeszcze uzupełnić "puste" miesiące kwotą 0 i też powinno się to sprawdzić.
--
Pozdrawiam
Michał
Offline

horizn

  • Posty: 6
  • Rejestracja: czw kwie 08, 2010 4:38 pm

Postśr mar 02, 2011 10:31 am

musialbym wystawic zerowe fv, zrobic korekty do US i zawracac dupe ksiegowej (dodatkowo zaplacic). z autorem nie ma o czym rozmawiac, bo odpowie mi: ze tak ma byc bo to sie sprawdza i jemu nie przeszkadza.
Offline

Misiu

  • Posty: 35
  • Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:24 am

Postśr mar 02, 2011 10:35 am

horizn pisze:musialbym wystawic zerowe fv, zrobic korekty do US i zawracac dupe ksiegowej (dodatkowo zaplacic). z autorem nie ma o czym rozmawiac, bo odpowie mi: ze tak ma byc bo to sie sprawdza i jemu nie przeszkadza.


nie wystawiaj faktur, tylko dodaj fikcyjną wpłatę za miesiące w kwocie 0, np. za 01, 02, 03 dajesz 0 a od kwietnia wystawiasz fakturę i pyxis zalicza ci ją kwietniową.
--
Pozdrawiam
Michał
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr mar 02, 2011 12:16 pm

horizn pisze:musialbym wystawic zerowe fv, zrobic korekty do US i zawracac dupe ksiegowej (dodatkowo zaplacic). z autorem nie ma o czym rozmawiac, bo odpowie mi: ze tak ma byc bo to sie sprawdza i jemu nie przeszkadza.


Po pierwsze to nie przypominam sobie rozmowy w tym temacie, a po drugie to rozwiazanie podal Ci kolega Misiu. To banalny przypadek i program sobie z takimi sytuacjami bez problemu radzi.
O tych "zerowych" FV to juz sa lekie "brednie" :-)
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości