Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 8:43 pm


Odsetki

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

SirGandalff

  • Posty: 8
  • Rejestracja: wt kwie 19, 2011 1:20 pm

Odsetki

Postwt kwie 19, 2011 2:07 pm

Czy jest mozliwosc automatycznego naliczania odsetek karnych od przeterminowanych zaleglosci?
Ewentualnie gdzie to mozna podejrzec dla wybranego kontrachenta.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt kwie 19, 2011 3:03 pm

Ustawia sie to w konfiguracji na zakladce "Inne".
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

SirGandalff

  • Posty: 8
  • Rejestracja: wt kwie 19, 2011 1:20 pm

Postwt kwie 19, 2011 3:06 pm

To mam pozaznaczane, ale gdzie mozna podejrzec aktualna kwotę odsetek karnych?

I jak wygenerowac te odsetki dla klienta... zeby fizycznie je zobaczyl np iboku
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt kwie 19, 2011 3:08 pm

Aktualna jest ta wyslana na oststnim wezwaniu do zaplaty.
Stan na dzien dzisiejszy mozesz sprawdzic generujac takie wezwanie do zaplaty.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

SirGandalff

  • Posty: 8
  • Rejestracja: wt kwie 19, 2011 1:20 pm

Postwt kwie 19, 2011 3:14 pm

No ok. Dziekuje za pomoc. Ewentualnie mozna na przyszlosc cos pomyslec o dodatkowej kolumie na glownym ekranie, gdzie to by sie tez wyswietlalo i sumowalo calosc odsetek ;)
Offline

SirGandalff

  • Posty: 8
  • Rejestracja: wt kwie 19, 2011 1:20 pm

Postwt kwie 19, 2011 3:33 pm

Mam jeszcze pytanie.
Zakladamy taki wariant... klient przez 9 miesiecy wplaca abo 10-20 dni po terminie, czy program obliczy sume tych wszystkich odsetek? I czy bedzie mozliwosc wygenerowania "noty" z tego?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt kwie 19, 2011 3:36 pm

Nie. Niestety takiej kalkulacji nie przeprowadzi.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

SirGandalff

  • Posty: 8
  • Rejestracja: wt kwie 19, 2011 1:20 pm

Postwt kwie 19, 2011 3:39 pm

Mozna by cos pomyslec w tej kwestji, bo to przydatne narzedzie.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt kwie 19, 2011 4:03 pm

Tylko jest pewien klopot. Pyxis nie gromadzi danych o dacie rozliczenia konkretnej FV. Do tego jeszcze dochodza czesciowe rozliczenia danej FV. Na wszytko to potrzebne sa dodatkowe pola. Przemnazajac to przez tysiace FV ktore wystawiamy daje to konkretna wage bazie danych.
Druga sprawa, ze chyba niewiele osob zdecydowalo by sie na tak "szczegolowe" rozliczenia z klientami. To jednak w oczach klienta jakies tam "represje" i moze to miec np wplyw na decyjze o przedluzeniu umowy, a konkurencja na rynku coraz wieksza. :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

kovall

  • Posty: 11
  • Rejestracja: czw sie 11, 2011 11:38 am

Postczw sie 11, 2011 1:48 pm

Witam

Coś takiego by się bardzo przydało.
To my decydujemy czy mamy klienta gnębić za nieterminowe płatności. Na 1000% coś takiego by się przydało przy oddawaniu klienta do windykacji. My niestety coraz częściej to robimy.

Proszę o przemyślenie tego.
A argument ze baza będzie miała trochę więcej wagi to chyba nie argument :)

Pozdrawiam
Rafał
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Postczw sie 11, 2011 7:46 pm

No moim zdaniem argument większa baza = większe problemy więcej indexow tabel no i więcej do szukania dla programu wiec pewnie przełożyło by się to na szybkość działania.
Jaki problem wystawiać co mc wezwanie i dostarczać je klientowi z wartością odsetek.
Offline

slawek

  • Posty: 13
  • Rejestracja: pt gru 19, 2008 5:58 pm
  • Lokalizacja: Sieradz

Postpt sty 27, 2012 9:32 pm

Też jestem za powstaniem takiej funkcji. Coraz więcej osób płaci nieterminowo, najlepsze jest to że są to firmy które specjalnie odwlekają terminy aby poobracać kasą. Myślę że takie roczne zestawienie było by bardzo fajne. Wybieramy sobie wtedy klientów i wysyłamy im zbiorcze wezwanie do zapłaty odsetek karnych.
Nie jest to głupie z kilku ważnych względów. Po pierwsze nie opłaca nam się co miesiąc liczyć tych odsetek i dodawać ich do kolejnego rachunku. Robimy to raz na rok jako np operację masową.
Program mógłby także masowo drukować dla wszystkich gotowe formularze wraz z druczkiem do wpłaty.
Moim zdaniem super sprawa, tym samym motywuje do terminowych wpłat. A nie ma nic gorszego jak rozregulowanie terminów płatności u większej rzeszy klientów. Nie da się wtedy przewidzieć większych inwestycji w sieci.
Offline

radas

  • Posty: 16
  • Rejestracja: czw sty 22, 2009 11:31 am

Postwt lut 28, 2012 6:44 pm

Dokładnie tak jak piszesz Slawek, tez jestem za tym pomysłem.
Offline

slawek

  • Posty: 13
  • Rejestracja: pt gru 19, 2008 5:58 pm
  • Lokalizacja: Sieradz

Postwt lut 28, 2012 9:16 pm

radas myślę, że wiele osób by chciało tą funkcję, ale ostatnio widzę jakoś twórczość programisty obumarła. Nie ma już tego zapału twórczego co w wersji V1.xx Czyżby był to najwyższy czas do przejścia na LMS-a na, którym są o wiele ciekawsze funkcje a zarazem rozwojowość nie stanęła w miejscu. Po prostu szkoda, program miał się z nową wersją rozwijać tymczasem projekt został chyba porzucony. Usuwane są jedynie bugi programu oraz poprawiany wygląd estetyczny. A jak już trzeba coś bardziej przebudować program pod inne przydatne funkcje to po prostu się nie chce....

Przepraszam za te ostre słowa krytyki ale takie są moje odczucia na temat rozwojowości programu.
Offline

NetSiZ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: wt lut 21, 2012 4:54 pm

Postśr lut 29, 2012 12:21 am

Jeśli to ten LMS o którym myślę to na ich stronie jest ostatnia aktualizacja 2011/04/07 16:34:32 by alec więc program jest bardzo rozwijalny ;) do tego jest wielką kobyłą przy której niejeden serwer pada (instalacja na zewn serwerze)
Następna

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości