Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 7:28 pm


Rabat, a nadpłata

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Rabat, a nadpłata

Postndz sty 22, 2012 2:50 pm

Wydaje mi się, iż po raz kolejny wynikiem błędu jest sposób rozliczania opłat jako abonamenty a nie kwotowo.

Otóż, robię klientowi rabat na pewien okres, dajmy na to 5 stycznia. Klient 10 stycznia przynosi przedpłatę 100zł. Księguje po odliczeniach zamiast 34zł 26zł, 15 stycznia wystawiam Fvat i płatności klienta są totalnie rozjechane, na miły początek roku :)


Moje pytanie jest następujące, czy tak wielkim problemem jest zrobienie rozliczen klientów kwotowo? Oczywiscie nie wiem ile innych spraw moze się przy tym rozjechać, ale gdyby można było wybrać ptaszkiem sposob rozliczen abonamentowo lub finansowo kazdy z nas by sobie przetestował i wybrał lepszą dla niego opcję.

Tpsa, play i plus, czyli operatorzy od których mam fvat za podobne usługi rozliczają to wszystko kwotowo. Nadpłaciłem 5zł o tyle mam mniej do zapłacenia z kolejnej fvat. Niedoplaciłem... mam na nowej fvat niedpłate za poprzednia.

Po prostu rozliczenie konta klienta:

Saldo poprzednie: 1329,90
wpływ na konto z XX.YY.2012 -1330.00
bierzaca faktura 1329,90
rozliczenie dodatkowe (inna pozycja) 15,50
saldo koncowe 1345,3


klient ma wszystko jasne...
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpn sty 23, 2012 9:54 am

To nie rozliczanie ma tutaj znaczenie a sposob w jaki rozliczasz nadplaty. Skoro ich nie fakturujesz od razu, to nie powinienes dawac juz rabatu od nadplaty ale klientowi zmienic na ten okres wysokosc abonamentu w szablonie FV i nic sie nie rozjedzie. Bedzie automatycznie rozliczal ta zrabatowana kwote.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości