Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 5:22 pm


Nowy rok, nowe zasady, bo szczerze mam dość...

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Nowy rok, nowe zasady, bo szczerze mam dość...

Postndz sty 29, 2012 8:06 pm

Chciałbym aby ktoś jasno mi odpisał, napisał, w jaki sposób księgować. Po rozliczeniu starego roku wychodzą mi cyrki...

Np klient ma wpłat na 376zł, faktur wystawionych na 380zł a program twierdzi, że ma jeszcze -1... Czyli miesiąc do przodu.

Dlatego proszę, po raz kolejny, ale poprzednie jak widzę namieszały, o wyjaśnienie

1 - Wystawiam f vat, klient włapca
2 - Klient nadpłacił całą kwotę za kolejną fvat
3 - klient wpłaca do konca za stara fvat, i troszkę nadpłaca za nową którą otrzyma
4 - klient wpłaca do przodu część sumy za kolejna fvat
5 - klient ma nadpłatę, ale wynikła awaria, klientowi jest zmniejszana opłata abonamentowa za miesiąc juz zaksięgowany/nadpłacony

Wszystkie faktury są wystawiane AUTOMATYCZNIE!


Więcej "kombinacji" u mnie nie ma. Kiedyś bezproblemowo radził sobie z tym Excel, wystawłem za XX, klient zaplacił XX widzę ile ma nadpłaty/niedopłaty. Rozumiem, iż całą problematyką jest abonamentowe rozliczanie wpłat, jednak czy nie da rady tego zrobić tak co by działało :)

chciałbym poznać zasadę jak to księgować, co by nic mi się nie rozbiegało

Chciałbym aby odpowiedz brzmiała:
1 - wchodzisz w kartę klienta, pokaz fvat, klikasz zarejestruj abonament, wsio i tak do każdego punktu.

Pozdrawiam :)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt sty 31, 2012 9:49 pm

No to ja musze kolejny raz odpisac :-)

To na jaka kwote klient ma wygenerowane FV nie ma zadnego wplywu na liczenie zaleglosci w programie. Zaleglosc liczona jest na podstawie nioplaconych okresow abonamentowych.

1) Wystawiasz FV gotowkowa i dodajesz wpis w tabeli oplat na kolejny miesiac.
2) Rejestrujesz tylko oplate na kolejny miesiac i:
a) wystawiasz mu od razu FV i przy generowaniu automatycznym pomijasz takich klientow
b) nie wystawiasz mu FV i podczas automatycznego generowania zanzczasz aby rozliczal nadplaty (wygodniej)
Sa to ustawienia globalne wiec wybierasz metode a lub b dla WSZYSTKICH
3) Stajesz na FV i wybierasz opcje "Rozlicz jako abonament" oraz na reszte wplaty robisz wpis w tabeli oplat i jak w pkt 2
4) Rejestrujesz ta czesciowa wplate w tabeli oplat na kolejny miesiac. Podczas wystawiania FV metoda b) zostanie ona odjeta od FV
5) Takiego przypadku nie testowalem, ale wstawienie kwoty o ktora ma byc pomniejszona FV do pola RABAT powinno dac pozytywny skutek.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Postśr lut 01, 2012 8:22 pm

Dzię▼kuje. Wrócę za rok :)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr lut 01, 2012 10:15 pm

Hehe ;-)
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości