Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 1:13 pm


rejestruj abo a rejestruj wplate na fvat - lista

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

szogunek

  • Posty: 133
  • Rejestracja: pt mar 30, 2012 10:49 am

rejestruj abo a rejestruj wplate na fvat - lista

Postwt maja 15, 2012 3:43 pm

witam, propozycja jest, jezeli rozliczam konkretna fakture z listy, to zrobic jedna opcje, a nie dwie (logiczne ma rozliczyc dany dokument a nie inny), pojawil sie problem z rozliczaniem w przypadku dodatkowych uslug (konfiguracja sprzetu itp), po wcisnieciu w przecisk zarejestruj abonament (robione domyslnie) rozliczylo mi jako wplata na kolejny miesiac, zamiast wplata do konkretnej faktury co spowodowalo, po wystawieniu faktur za kolejny miesiac, ze klient posiadal 2 wplaty a 3 rozliczone faktury (wartosc dodatkowej uslugi byla wyzsza od wartosci abonamentu)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt maja 15, 2012 4:46 pm

Jesli byla to wplata nieabonamentowa (np. za instalacje) nalezalo roziczyc FV jako wplate a nie jako abonament. Nie byloby wtedy problemu.
(jesli dobrze zrozumialem problem)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

szogunek

  • Posty: 133
  • Rejestracja: pt mar 30, 2012 10:49 am

Postśr maja 16, 2012 9:36 am

no i wlasnie o to chodzi, proste zalozenie klient w jednym miesiacu ma wystawiona fvat aktywacja 99zl abonament 99zl(abonament z automatu), natomiast w tytule przelewu nie ma tytulu faktury jest tylko jej nr i jezeli mam (konkretnie przyklad z dzisiaj) przelew na klienta za fvat 23456/5/2012, a po kilku dniach mam wplate za fvat 12345/4/2012(a wczesniej zaplacil abonament za 4/2012), to rozumiem ze musze szukac sam ktore z tego to jest aktywacja, kolejna kwestia, na ktora mi klienci zwrocili uwage to rozbieznosc pomiedzy wplatami w liscie faktur a w tabeli oplat, przy rozliczeniu czesciowym nie da rady dodac tego do tabeli oplat, chociazby z miesiacem 00? lub w przypadku oplacenia calosci zeby pojawila sie w tabeli oplat?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr maja 16, 2012 2:33 pm

Jesli kwota FV za aktywacje jest taka sama jak abonamentu, to system zawsze zaklasyfikuje taka wplate jako abonametnowa. Tutaj trzeba samemu dbac, zeby takiej zbierznosci nie bylo :-)

Oplaty czesciowe niestety trzeba rozksiegowac "z palca". Algorytm nie ma na tyle "inteligencji" aby zrobic to w wiekszosci przypadkow poprawnie, wiec chyba szkoda mieszac sobie w papierach i wyszukiwac poniej jego bledy. Te kilka procent dziwnych wplat lepiej wyklikac recznie.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron