Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 1:44 am


złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postwt lut 12, 2013 11:57 pm

Oj to naprawde sa pojedyncze glosy. Licencji uzbieralo sie juz grubo ponad 600 wiec musze na to patrzec bardziej globalnie. Prawie 30% to wspolpraca z Intruxem gdzie taki blokady po miesiecach sie swietnie sprawdzaja. Nie moge ludzi od tego odciac.

Z punktu widzenia programisty rozwiazanie z saldem jest duzo latwiejsze do "obsluzenia", stad moze wlasnie taki wybor.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postśr lut 13, 2013 1:05 am

Szacunek dla ilości licencji. Odlicz tylko ludzi, którzy nie mają płatności masowych, oraz ilość, którzy nie chcą się udzielać na forum ( trochę ich będzie, wiem po sobie-prawie dwa lata korzystam z zadowoleniem, a od niedawna głęboko postanowiłem, że w końcu przyłącze się do forum ). Od początku używam Intruxa i Pyxisa i jaki kłopot dla Ciebie, aby Pyxis wysyłał informację do Intruxa, o zaległości na podstawie kwoty na minusie, a nie brak wpłaty za dany miesiąc. Ustalamy sobie dany dzień w konfigu na komunikat o zaległości, klient ma wpisaną kwotę w zmiennej < np. 50 zł, to samo z blokadą. Mam nadzieję, że to tylko kwestia punktu widzenia. Czasem przyzwyczajamy się do pewnych nawyków i jesteśmy przekonani, że są prawidłowe. Często wystarczy otworzyć się na zdanie innych i przekonać się, że może warto spróbować...
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postśr lut 13, 2013 6:11 pm

Oczywiscie to pewnie tez sprawa nastawianie i podejscia do tematu. Wyszedlem na bazie wlasnych doswiadczen z "nawyku", ze podczas rozmowy z klientem rzadko uzywa sie stwierdznie "Zalega pan 90 zl i wylaczylismy internet" tylko raczej "Zalega Pan za 2 miesiace i wyslaczylismy internet". Jest to niezalezne od tego czy uzytkownik zmienil abonament i od tego co mu wpisales jako kwote graniczna zaleglosci.
Tak jak napisalem wczesniej - kade rozwiazanie ma swoje wady i zalety. Po prostu wad innego rozwiazania jeszcze nie znamy, dopoki nie zaczniemy go uzywac w praktyce.

BTW:
Na forum jest zarejestrowanych ponad 230 osob. Ogromna wiekszosc to uzytkownicy Pyxisa. To dosyc spora i mysle ze reprezentatywna grupa.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postśr lut 13, 2013 11:00 pm

Coś czułem, że to się tak skończy :( Szkoda. Dzięki chociaż za podjęcie rozmowy. Może faktycznie z pośród 230 osób, te kilka naszych opinii nie mają większego znaczenia w tym temacie i można wnioskować, że masz rację. Że to rozwiązanie, którego tak usilnie bronisz, jest lepsze i wielu innym odpowiada. Pozdrawiam
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postczw lut 14, 2013 10:26 am

Mam nadzieje, ze wnie widzisz tutaj jakiejs mojej "zlosliwosci" czy innych takich emocji. Przeciez jestem chyba osoba najbardziej zainteresowana tym, zeby Pyxis dzialal jak najlepiej i jak najwiekszej liczbie osob pasowal.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postczw lut 14, 2013 11:19 am

Nie nie widzę złoścliwości, ale nie mogę się pogodzić z tym, że co dzień rano rozliczenie z płatności masowych, tylko jednej kwoty niezgodnej z szablonem faktury abonamentowej u klienta wygląda tak:
1.Zaznaczam kwotę
2.Klikam "pokaż kartę użytkownika"
3.Zaznaczam fakturę do rozliczenia
4.Klikam "zarejestruj abonament"
4.Zatwierdzam to okno
5.Zamykam okno z fakturami
6.Zamykam kartę klienta
7.Zaznaczam ponownie wpłatę
8.Oznaczam wpłatę, jako zaksięgowaną
9. Potwierdzam wybrany rekord.
Taki mam "nawyk"rozliczania.
9 kroków, żeby rozliczyć jedną niezgodną płatność. Są dni, że mam ich ponad 10, 15 szt.
A jeśli klient wpłaci za dużo, to jeszcze trzeba po rozliczeniu faktury, obliczyć różnicę i wbić nadpłatę na kolejny miesiąc w tabeli opłat.
Co do telefonu klienta zablokowanego, można również użyć stwierdzenia, takiego samego, jaki wyświetla mu się na przeglądarce, że z powodu zaległości jest blokada i zawsze może sprawdzić na i-BOK, ile nam wisi kasy. A ile to będzie nierozliczonych faktur, o to powinien zadbać Pyxis, a wtedy my też zobaczymy to na karcie klienta.
Więc, albo ja coś robię źle, albo mam zły "nawyk" rozliczania niezgodnych kwot, których mi przybywa, ponieważ wprowadziłem rabaty na początek współpracy z nowymi, oraz za przedłużenie umowy obecnym klientom.
Jeśli to pierwsze, to popraw mnie proszę, albo wskaż mi półautomatyczną formę księgowania, może coś przeoczyłem w instrukcji.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postczw lut 14, 2013 1:09 pm

Ze 3 operacje spokojnie mozesz pominac uzywajac menu kontekstowego na listach.
Niestety nie wszystko bedzie sie dzialo automatycznie. U mnie takich operacji mam nie 15 dziennie a 10 na miesiac (przy 650 userach). Nie wiem dlaczego Twoi userzy "losuja" sobie kwote do wplaty. Maja ja podana przeciez na fakturce :)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

ramok

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz paź 17, 2010 12:21 pm

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postczw lut 14, 2013 3:10 pm

oczywiscie autor zawsze znajdzie 10000 wiecej lepszych powodow, zeby czegos nie zmieniac lub wprowadzac ...

a moze po prostu uruchom ankiete z zapytaniem jak sie lepiej rozliacza wplaty,
miesiecznie czy kwotowo ... albo cos w tym stylu ...

zamierzam powrocic do LMSa wlasnie tylko przez TO, ze mam dosyc strasznego dlubania sie z rozliczeniami,
gdzie w LMSie wpisywalo sie tylko kwote.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postczw lut 14, 2013 3:26 pm

Jestem realista. Nim przewroce do gory nogami caly system rozliczen w programie, warto sie chwile nad tym pochylic i byc mocno sceptycznym.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postczw lut 14, 2013 4:06 pm

Piotrze, przecież pisałeś powyżej, że rozliczanie z saldem z punktu widzenia programisty jest dużo łatwiejsze :)
Jak też pisałem wcześniej, można poszukać innego rozwiązania, a może nie byłoby to aż tak pracochłonne dla Ciebie i przez dwa, trzy tygodnie, dopracowałbyś taka wersję beta, którą moglibyśmy w jakimś stopniu spróbować. Przecież jak się nie uda, albo nie będzie to praktyczne, to nie sądze, aby ktoś miał do Ciebie żal, ale bardzo bym się ucieszył, gdyby po zmianie okazało się, że jest łatwiej i sam przyznasz rację. Ambicja na bok. Jest wiele rozwiązań świetnych w twoim programie, nad którymi latami ciężko pracujesz i chwała Ci za to, ale sytuacja jest dynamiczna i wskazane są nieraz zmiany. Przypuszczam, że jeśli siedziałeś miesiąc na jedną funkcją, to nie łatwo dopuścić myśl do siebie, że to jest niedopracowane, ale nie dlatego, że coś jest źle zrobione, tylko ma kilka minusów w użytkowaniu. Powtórzę się może, ale inny punkt widzenia. Jesteśmy po "Twojej" stronie i jest chyba oczywiste, że to co wdrożysz, będziemy z tego korzystać na co dzień.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postczw lut 14, 2013 7:34 pm

Zeby to bylo takie proste :(
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

ramok

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz paź 17, 2010 12:21 pm

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postczw lut 14, 2013 11:30 pm

Pyxis pisze:Zeby to bylo takie proste :(

w pyxis v3 bedzie rozliczanie kwotowe i po klopocie ...
wg mnie nie potrzebne sa miesieczne rozliczenia/zestawienia itp
duzo mniejszy/prostszy kod programu wtedy bedzie.
Offline

NetVil

  • Posty: 4
  • Rejestracja: pn lis 01, 2010 5:49 pm

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postwt mar 05, 2013 12:35 pm

A może dobrym rozwiązaniem byłoby, kiedy Pyxis rozliczał będzie wpłatę klienta nie na podstawie szablonu faktury abonamentowej, tylko kwoty na Fakturze ( ostatniej nierozliczonej ). Wszystkie zalety byłyby po naszej stronie. Da się tak zrobić ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postwt mar 05, 2013 1:11 pm

OK. Tylko jak zakwalifikowac taka wplate jako abonament. Skod wiadomo, ze to wlasnie wplata abonamentowa a nie jakas inna. Druga sprawa, to to, ze nie kazdy wszystkim klientom wystawia FV. TAkie sa niestety czesto realia ISPowania.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: złe naliczanie miesiecy przy wpłatach

Postwt mar 05, 2013 8:30 pm

Może na podstawie daty i kwoty Faktury ? Jak coś się nie zgadza, to wyświetli do ręcznego księgowania
Poprzednia

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości