Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 4:05 am


Zaległości klienta na FV

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

fhumat

  • Posty: 39
  • Rejestracja: pt lip 27, 2012 12:03 am

Zaległości klienta na FV

Postndz gru 02, 2012 11:31 am

Witam
Czy jest możliwość drukowania listy nierozliczonych faktur na FV, nie na dodatkowym wezwaniu?

Na tę chwilę widzę, że na FV umieszczona jest informacja o ostatnim miesiącu, za który został uiszczony abonament.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz gru 02, 2012 10:59 pm

Moze byc z tym klopot, bo wyruk FV na A3 jest malo poreczny :-)
Powaznie mowiac - a gdzie to upchac na tej fakturze?
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

fhumat

  • Posty: 39
  • Rejestracja: pt lip 27, 2012 12:03 am

Postpn gru 03, 2012 6:13 pm

Pod podsumowaniem, a nad polami na pieczątki/podpisy Sprzedawca i Nabywca jest miejsce. Nikt chyba nie dopuszcza, żeby klienci zalegali za pół roku. Kilka linii powinno się zmieścić.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpn gru 03, 2012 6:27 pm

Ale tamto miejsce jest zajmowane, jesli sa dokladane kolejne pozycje do faktury. Wydluza sie ta ramka.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

p4n

  • Posty: 7
  • Rejestracja: pt lis 09, 2012 2:47 pm

Postwt gru 04, 2012 3:20 pm

W miejscu gdzie w tym momencie jest informacja "ostatni zarejestrowany abonament" można zamiast tego dać informacje o saldzie klienta. Będzie to lepsze rozwiązanie niż to które jest obecnie - takie jest moje zdanie
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt gru 04, 2012 3:24 pm

Jesli sa wystawiane FV to tak, ale to nie wszedzie jest standard. Przynajmniej nie dla wszystkich userow.
Coz, takie realia.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Postpn gru 10, 2012 9:44 pm

p4n pisze:W miejscu gdzie w tym momencie jest informacja "ostatni zarejestrowany abonament" można zamiast tego dać informacje o saldzie klienta. Będzie to lepsze rozwiązanie niż to które jest obecnie - takie jest moje zdanie


Dość dawno o tym pisałem, jednak zmienia to dość mocno strukture programu.

Oczywiście, iż dla części userów lepsza opcją by było:
Zaległość 62,87, a nie ostatni oplacony abonament grudzień 2012. dodać nalezy także iż i to nie jest doskonale. Wystarczy jakokolwiek kwota, nawet 1 grosz, a Pyxis pysze na fvat , że faktura jest rozliczona (czyli zarejestrowany abonament)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpn gru 10, 2012 9:47 pm

A jakim cudem? Przeciez masz opcje czesciowego rozliczenia FV. Wtedy rozliczasz dowolna czesciowa kwote faktury BEZ rejestrowania oplaty w tabeli oplat, bo ona nie wplynela w calosci. To elementarz jest :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

szogunek

  • Posty: 133
  • Rejestracja: pt mar 30, 2012 10:49 am

Postsob gru 29, 2012 12:07 am

rozumiem ze sam rozliczasz wplaty i to jeszcze na hurtowym rozliczeniu :) to takie moje spostrzezenie, drugie jak ja tlumacze pani krysi jak ona ma to rozliczac to ja caly dzien poswiecam a pozniej caly tydzien na sprawdzanie co ona wprowadzila i jak, przede wszystkim program powinien byc przyjazny i logiczny, niestety logiki w rozliczeniach tej logiki(automatyzacji) brakuje typu ze skoro wplata jest wprowadzana za dana fvat to zeby jej nie liczyl automatycznie jako abonament
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postsob gru 29, 2012 12:09 am

Skoro "Krysia" nie daje rady ogarnac tego tematu, to niech zostawia te z ktorymi nie moze sobie poradzic dla kogos bieglejszego. Zalozeniem programu nie jest haslo "nawet dziecko da sobie rade" :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

szogunek

  • Posty: 133
  • Rejestracja: pt mar 30, 2012 10:49 am

Postsob gru 29, 2012 12:14 am

tak ale ja po tej krysi dniu musze sprawdzac czy gdzies nie walnela glupoty i wcisnela zalicz abonament na fvat za sprzet ktorea powinna byc rozliczona jako zalicz patnosc, to jest bardzo irytujace, albo zrobic rozroznienie rozlicz fvat a rozlicz abonament jak juz i autoamtycznie jezeli bedzie rozliczona fvat za abonament to bedzie doliczona do tych wlasciwych platnosci, przeciez to nie jest trudne jeden marker w bazie danych czy to fvat "zwykla" czy abonamentowa, a dla pani krysi nauczyc sie jednego przycisku bedzie duzo latwiej
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postsob gru 29, 2012 12:18 am

Jest przeciez rozronienie funkcji "rozlicz wplate" i "rozlicz abonament" w programie.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

szogunek

  • Posty: 133
  • Rejestracja: pt mar 30, 2012 10:49 am

Postsob gru 29, 2012 12:22 am

tak jest ale nie ma absolutnie zadnej zaleznosci miedzy nimi, rownie dobrze na fvat abonamentowa mozna kliknac rozlicz wplate i bedzie ona po prostu wisiala jako nierozliczona, wiem walkowalismy juz ten temat, ale czy program nie musi byc user friendy?
Offline

szogunek

  • Posty: 133
  • Rejestracja: pt mar 30, 2012 10:49 am

Postsob gru 29, 2012 12:23 am

to powinne byc funkcje polaczone, chociaz w jednym kierunku a nie calkowicie 2 niezalezne funkcje
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postsob gru 29, 2012 12:31 am

Przeciez kazda z tych funkcji rozlicza wskazana FV, tylko na rozny sposob. Tego nie bardzo jest jak obwarowac regulami. Tobie to pomoze jakos tam (przynajmniej "Krysi) a innym bedzie to przeszkadzalo.
Nie da sie przy obsludze jakiegokolwiek programu wylaczyc myslenia i dzialac jak automat. To co mozna w taki sposob zrealizowac realizuja algorytmy. Czlowiek jednak jest trudny do wyeliminowania.
Piotr Szkut - PYXIS
Następna

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości