Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 11:56 pm


propozycja - poprawka

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

propozycja - poprawka

Postndz gru 02, 2012 11:38 am

To lecimy:
- klient ma wpisaną nadpłatę 6zł (na 11/2012) z palca do tabeli opłat poprzez dodaj,
- wystawiamy mu z automatu fvat za dany miesiąc za który ma nadpłatę.

Tu wszystko fajnie liczy, kwota fvat 31zł do zapłaty 25zł. super.

Za jakiś czas księgujemy wpłaty:

- widzę od klienta wpłatę 31zł, robię ZAREJESTRUJ ABONAMENT, bo tak się robi przy znakomitej większości klientów klientów *1

A Pyxis po kliknieciu zarejestruj abonament (za 11/2012) takiemu klientowi robi wpis na kwotę całego abonamentu za 12/2012 a na 11/2012 zostawia tą nadpłatę 6zł.
Wszystko pięknie widoczne w tabeli opłat.

A teraz rozwiniecie *1
Ok wiem, iż powinienem zrobić rozlicz częsciowo dodaj do rozliczonych, ale czy ja tego mam pilnować ? :)
Skoro klikam na liście f-vat klienta w daną fakture czy program nie może "zakumać" o co mi kaman? :)
Jest 6zł wpłacone dostaje info zarejestruj abonament więc rozliczam całą fvat a nie dodaje całość na kolejny miesiąc a tą zostawiam w spokoju.

Taka propozycja :)
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Postndz gru 02, 2012 10:39 pm

również proponuje wprowadzenie takiej poprawki
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz gru 02, 2012 11:02 pm

Skoro program sam nie zaksiegowal automatycznie tej wplaty, to jednak powinno to spowodowac reakcje ze mu "oc cocs kaman". Wtedy pchniecie takiej wplaty "na sile" jako abonamentu nie jest najlepszym rozwiazaniem. pozostaje sprawdzenie o co biega i rozksiegowanie tego recznie niestety.
Dawanie zbyt duzej "wladzy" algorytmowi moze skutkowac balaganikiem. On co prawda bedzie skuteczny w takich nietypowych sytuacjach, ale niestety nie w 100%. Wystarczy ze zle zinterpretuje 1 na 10 takich operacji i bedzie problem.

Glowna funkcja do automatycznego ksiegowania wplat jest ta pogrubiona czcionka na przycisku.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Postwt gru 04, 2012 9:26 pm

Pyxis pisze:Skoro program sam nie zaksiegowal automatycznie tej wplaty, to jednak powinno to spowodowac reakcje ze mu "oc cocs kaman". Wtedy pchniecie takiej wplaty "na sile" jako abonamentu nie jest najlepszym rozwiazaniem. pozostaje sprawdzenie o co biega i rozksiegowanie tego recznie niestety.
Dawanie zbyt duzej "wladzy" algorytmowi moze skutkowac balaganikiem. On co prawda bedzie skuteczny w takich nietypowych sytuacjach, ale niestety nie w 100%. Wystarczy ze zle zinterpretuje 1 na 10 takich operacji i bedzie problem.

Glowna funkcja do automatycznego ksiegowania wplat jest ta pogrubiona czcionka na przycisku.


Ok, więc proponuję by pyxis wyświetlił komunikat, iż już coś do danej fvat i czy napewno chcesz.

W obecnej formie skrypt robi balagan, gdyz ja mu wskazuje, klikajac na nią, konkretna fvat a skrypt robi calkiem co innego.

Po prostu pewne ruchy się automatyzują i o to chyba chodzi.

W obecnej formie to ja pilnuje skryptu by nie dawal gratisow. A wolę by raz, dwa, wyskoczyl mi komunikat niż na wszystkich klientach patrzeć czy mają jakąś wpłate :)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt gru 04, 2012 10:58 pm

Ale on te wszystkie "dziwne" kwoty zostawia nie zaksiegowane i zceka na reczne rozksiegowanie przez uzytkownika np na podstawie pola tytulem ktore wypelnil klient. Tego zaden algorytm poprawnie nie zinterpretuje sam. Trzeba niestety te kilka pozycji pchnac "z palca".
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości