Dzisiaj jest pt kwie 26, 2024 7:39 am


Długa nazwa firmy

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt sty 15, 2013 1:55 pm

Hm.... w v2.22 sa rozszerzone pola nazwy firmy w gornej czesci FV kosztem logo. Prosze sprawdzic, czy jej nie obcina.
Nie wiecej niestety nie dalo sie na chwile obecna zrobic.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Re: Długa nazwa firmy

Postpt lut 22, 2013 6:38 pm

Niestety - nadal się nie mieści. Może jednak kiedyś się doczekamy i w kolejnej wersji będzie to możliwe? Księgowa ma już dość, my też, a autor ma to w.....??!!
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Długa nazwa firmy

Postpt lut 22, 2013 7:29 pm

Powiadasz ze gdzie to mam? Kolejny raz bawilem sie w przestawianie i wydluzanie tych pol. Obys kiedys trafil na kogos, kto ma cos w.... Bedziesz widzial moze roznice.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Re: Długa nazwa firmy

Postpt lut 22, 2013 11:49 pm

o ograniczeniach i niedoskonałości tej nieszczęsnej formatki FV pisałem już w 2010 roku i namawiałem autora na zmianę kilku rzeczy jednak wtedy wykazanych problemów i ograniczeń tej formatki autor nie zauważał (albo nie chciał widzieć) a moje sugestie zmian nazwał "wodotryskami". Minęło trochę czasu (tak ze 2 lata z okładem :D ) i co mamy ? dalej tą samą "ograniczoną" formatkę, jest kilka małych zmian ale to minimalne zmiany a formatka potworek została i coraz skuteczniej wbija nóż w plecy fajnemu programowi jakim jest Pyxis :? szkoda. Ja rozumiem że to nie jest "informatyczny koncert życzeń" ale jest kilka rzeczy które muszą działać poprawnie w programie do fakturowania i takimi są długie nazwy podmiotów i prawidłowe przedstawienie ich na FV i choćby nie wiem co tu gadać i prowadzić spory taki błąd musi być szybko naprawiony
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Re: Długa nazwa firmy

Postsob lut 23, 2013 11:30 pm

Carc pisze:o ograniczeniach i niedoskonałości tej nieszczęsnej formatki FV pisałem już w 2010 roku i namawiałem autora na zmianę kilku rzeczy jednak wtedy wykazanych problemów i ograniczeń tej formatki autor nie zauważał (albo nie chciał widzieć) a moje sugestie zmian nazwał "wodotryskami". Minęło trochę czasu (tak ze 2 lata z okładem :D ) i co mamy ? dalej tą samą "ograniczoną" formatkę, jest kilka małych zmian ale to minimalne zmiany a formatka potworek została i coraz skuteczniej wbija nóż w plecy fajnemu programowi jakim jest Pyxis :? szkoda. Ja rozumiem że to nie jest "informatyczny koncert życzeń" ale jest kilka rzeczy które muszą działać poprawnie w programie do fakturowania i takimi są długie nazwy podmiotów i prawidłowe przedstawienie ich na FV i choćby nie wiem co tu gadać i prowadzić spory taki błąd musi być szybko naprawiony


potwierdzam kolegę.
Czy Pyxis jest stworzony na potrzeby ISP ? Skoro tak, to autor powinien się dostosować do potrzeb użytkowników i prawa a nie stosować tylko to co mu się podoba.
My również używamy skrótu F.U.H. który z literą prawa musimy zmienić i autor ma obowiązek mi to udostępnić bo za to zapłaciłem ... amen
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Długa nazwa firmy

Postndz lut 24, 2013 11:24 am

Popieram przedmówców - skoro przepisy wymagają, program MUSI się dostosować.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Długa nazwa firmy

Postndz lut 24, 2013 1:20 pm

Program jak najbardziej jest dostosowany do dlugiej nazwy firmy, ale nie do dowolnie dlugiej. Do takiej nigdy zaden program sie nie da dostosowac. Tutaj podstawa jest zdrowy rozsadek przy wymyslaniu nazwy swojej dzialalnosci. Nieraz taki przyplyw "fantazji" moze byc klopotliwy jak widac.

PS.
Dodam tylko, ze w tej chwili sama nazwa firmy to maksymalna dlugosc 200 znkow. Nie wiem czy to malo.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Re: Długa nazwa firmy

Postndz lut 24, 2013 5:58 pm

W tej sytuacji - PRZEPRASZAM!
Jednak musi istnieć jeszcze jakiś bug w programie, że nie mieści w polu :Sprzedawca"nazwy o długości 60 znaków. W nagłówku faktury - jest pełna nazwa. W polu "sprzedawca" - NIE.
Dziękuję za próby rozwiązania tego problemu, trochę się irytowałem, bo księgowa truje i truje. Widzę jednak, że jest szansa.
Reasumując, proszę o sprawdzenie dlaczego w polu "sprzedawca" ucina nazwę? Przykład nazwy firmy:
NAZWAMOJEJFIRMY Firma Usługowo-Handlowa Mojeimie Mojenazwisko
Może ten znak"-" ma tu jakieś znaczenie, bo pole "sprzedawca" w Pyxisie wygląda mnie więcej tak:
NAZWAMOJEJFIRMY Firma Usługowo-
Mojeimie Mojenazwisko
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Długa nazwa firmy

Postndz lut 24, 2013 6:56 pm

Zerkne na to.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Re: Długa nazwa firmy

Postwt lut 26, 2013 11:10 am

I jak wyniki "zerkania" ? :)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Długa nazwa firmy

Postwt lut 26, 2013 11:44 am

To raczej juz w marcu, bo teraz mam praktycznie gotowy Up na luty i jz w nim nic nie zmieniam. Tylko ew poprawki wdrozonych funkcji.
Cierpliwosci.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Re: Długa nazwa firmy

Postpt mar 08, 2013 8:12 am

Ponawiam prośbę o "zerknięcie" na ten problem. Opisałem, jak dokładnie sprawdzić nasz problem i jak się objawia.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Długa nazwa firmy

Postczw mar 14, 2013 11:27 pm

W konfiguracji jest zakladka "Ustawienia wydrukow". Tam na samym dole jest tabelka z wybrem rozmiaru czcionki do nadruku pozycji Sprzedawca/Odbiorca oraz do rozmiaru czcionki pozycji na FV.

Zmodyfikowalem tak wydruki FV ze zmiescil mi sie spokojnie taki tekst dla czionki "5"

NAZWAMOJEJFIRMY Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa ISP
Mojeimie Mojenazwisko, Nazwisko Wspolnika Imie ojca i matki


Jesli to nie wystarczy, to znaczy ze nalezy zrobic nowy wpis do ewidencji ze zmiana nazwy firmy na "ludzka" ;)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Re: Długa nazwa firmy

Postpt mar 15, 2013 4:54 pm

Działa! Dziękuję!
Po zmianie wielkości czcionki o 1pt. - nagle wskoczył cały brakujący wyraz, który wcześniej Pyxis wycinał z nazwy.
Jeszcze tylko taka zmiana dla wydruku formularza przelewu na fakturze i będziemy całkiem szczęśliwi :)
DZIĘKUJĘ!
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Re: Długa nazwa firmy

Postsob lip 13, 2013 2:32 pm

Wracając do głównego tematu tego wątku...
Obecnie Pyxis dobrze obsługuje dość długie nazwy i je drukuje. Problem jest jeszcze na "książeczce opłat". Zatem - proszę aby na drukach "książeczki opłat" była możliwość używania skrótu nazwy odbiorcy, który to będzie definiowany w konfiguracji programu.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość