Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 12:49 am


V3 szybkie pytanie

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

V3 szybkie pytanie

Postsob kwie 13, 2013 7:05 pm

Czy v3 bedzie obsługiwać płatności klientów w formie gotówkowej (kwotowej) a nie abonamentowej wraz z rozliczeniem

- stan konta + 51,50
- F vat 234 - 40zł, stan konta + 11,50zł
- wpływ z dnia 13,04,2013 40zł, stan konta +51,50zł

A w karcie klienta zamiast 5 okienek, czesciowej wplaty, wpłaty, abonamentu itp jeden przycisk - wpłata


Mnie coś trafia jak musze klientowi tłumaczyć, że nie, marzec nie jest rozliczony, pomimo informacji na fakturze ostatni zarej. Marzec 2013, bo pan ma tylko 1zł za ten miesiac a nie caly.


Pytam gdyz mamy kolejna platna aktualizacje, więc moze by do konca roku zostac przy pyxisie a od nowego poszukać czegoś nowego.

Pozdrawiam.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: V3 szybkie pytanie

Postsob kwie 13, 2013 8:48 pm

Jesli masz z tym jakis blizej nieokreslony problem, to wylacz ta informacje na FV. Jest taka mozliwosc. Wtedy faktyczny stan platnosci bedzie sobie klient sprawdzal np na iBOKu i tam bedzie mial informacje co do zlotowki.

Ja postaram sie wprowadzic na FV informacje, w jakiej kwocie jest ten ostatni zarejestrowany abonament. To tez rozwieje wszelkie watpliwosci.

BTW: "Mamy kolejna platna aktualizacje". Fakt, to juz druga platna aktualizajca w ciagu 6 lat. Szlenstwo prawdziwe. Pewnie powinna byc platna co pokolenie. :D
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

fhumat

  • Posty: 39
  • Rejestracja: pt lip 27, 2012 12:03 am

[OT] Re: V3 szybkie pytanie

Postsob kwie 13, 2013 9:24 pm

Pyxis pisze:BTW: "Mamy kolejna platna aktualizacje". Fakt, to juz druga platna aktualizajca w ciagu 6 lat. Szlenstwo prawdziwe. Pewnie powinna byc platna co pokolenie. :D


Trochę OT, ale ci którzy kupili z 1,5 roku temu, to chyba mają drugą płatną aktualizację? ;)
Może, wprowadź coś takiego, że po zakupie ma się co najmniej rok darmowych aktualizacji, niezależnie od wersji?
Offline

rzirzi

  • Posty: 185
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Re: [OT] Re: V3 szybkie pytanie

Postsob kwie 13, 2013 9:39 pm

fhumat pisze:Trochę OT, ale ci którzy kupili z 1,5 roku temu, to chyba mają drugą płatną aktualizację? ;)
Może, wprowadź coś takiego, że po zakupie ma się co najmniej rok darmowych aktualizacji, niezależnie od wersji?

Internet tez powinien być darmowy. Ba przed kolejnymi wyborami większość społeczeństwa będzie o tym przekonana. Zatem, wprowadź u siebie w sieci rok darmowego dostępu do Internetu i instalację za 1zł, bo przecież to nie powinno więcej kosztować !!!
Rozumiem "szarych klientów", ale prowadzący własną działalność nie potrafi spojrzeć "z tej drugiej strony"?!
Offline

fhumat

  • Posty: 39
  • Rejestracja: pt lip 27, 2012 12:03 am

Re: V3 szybkie pytanie

Postsob kwie 13, 2013 10:57 pm

Ale czego Ty się mnie czepiasz?
Akurat w mojej okolicy dostęp do Interntu jest darmowy (jakiś gówniany projekt) i nie uważam że to jest OK.
Kupiłem pyxisa około pół roku temu, teraz za aktualizację będę musiał zapłacić i rozumiem to. Jeżeli jako "młody" klient otrzymam jakiś rabacik bardzo się ucieszę, jeżeli nie trudno.
Podsunąłem pewną propozycję (myśląc po części o sobie) i tyle.
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: V3 szybkie pytanie

Postsob kwie 13, 2013 11:02 pm

Nie neguje wprowadzania płatności. Nikt nic za darmo robić nie będzie.

Jednak mało kto właduje kase w rement auta tuż przed sprzedaniem/zeszrotowaniem :)

Co do sprawdzania w IBOK, ilość logowan mnie zabija. Ja tez w plusie, playu i tv kablowej mam rozliczenia widoczne
on line i loguje sie rownie czesto jak moi klienci, czyli raz na ruski rok = nigdy :)
Po prostu biore papier w łape i widze.

Pozdrawiam.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: [OT] Re: V3 szybkie pytanie

Postsob kwie 13, 2013 11:03 pm

fhumat pisze:Trochę OT, ale ci którzy kupili z 1,5 roku temu, to chyba mają drugą płatną aktualizację? ;)


Wersja 2 pojawila sie 2 lata i 4 miesiace temu, wiec nie do konca jest to prawda.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

fhumat

  • Posty: 39
  • Rejestracja: pt lip 27, 2012 12:03 am

Re: V3 szybkie pytanie

Postsob kwie 13, 2013 11:10 pm

Zawsze to mniej niż 6 lat.
Ale sądzę, że ten temat powinniśmy zamknąć bo nic konkretnego nie wnosi.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: V3 szybkie pytanie

Postsob kwie 13, 2013 11:15 pm

Zgadzam sie. Przymusu kupowania Upgrade niegdy nie bylo. Nawet w 2011 przed zmiana stawek VAT gdzie konkurencja doila na Up niemilosiernie, ja wprowadzilem poprawke do v1 z nowymi stawkami DARMOWO, bo uwazalem, ze tak nalezy.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: V3 szybkie pytanie

Postndz kwie 14, 2013 12:12 pm

Co do stawek Vat to moim zdaniem, kazdy szanujący się program, a raczej jego twórcy, powinni pozwalać na ręczne wprowadzanie stawek Vat.

W programie do fvat - inwestycje, wykonastwo, serwis, z 2002 roku taką opcje mam :) I jest to dla mnie oczywista oczywistość.
Offline

ramok

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz paź 17, 2010 12:21 pm

Re: V3 szybkie pytanie

Postwt kwie 16, 2013 9:09 pm

djpielgrzym pisze:Czy v3 bedzie obsługiwać płatności klientów w formie gotówkowej (kwotowej) a nie abonamentowej wraz z rozliczeniem.

Pyxis pisze:BTW: "Mamy kolejna platna aktualizacje". Fakt, to juz druga platna aktualizajca w ciagu 6 lat. Szlenstwo prawdziwe. Pewnie powinna byc platna co pokolenie. :D

tez mnie qwica strzela jak trzeba wiekszosc roznych wplat recznie poprawiac,

co jak co, ale jezeli mam zaplacic za nastepna aktualizacje w ktorej NIE ma rozliczenia kwotowego,
TO na pewno podziekuje PYXISowi ....

szykuje sie nastepna akcja w stylu ANTYNC+ : D
moze dopiero wtedy autor pojdzie po rozum do glowy i wyslucha swoich klientow,
podobnie jak NC+
Offline

Arkadia

  • Posty: 9
  • Rejestracja: sob lut 05, 2011 11:51 pm
  • Lokalizacja: Opole

Re: V3 szybkie pytanie

Postndz gru 01, 2013 1:06 am

Popieram innych użytkowników Pyxisa. Dla mnie też obecny system rozliczania klientów jest niezwykle uciążliwy.
Przed Pyxisem używałem Subiekta i było wszystko ok. Gdyby nie brak FV seryjnych to bym dalej klepał faktury w Subiekcie. Chętnie zapłacę za kolejną wersję która będzie normalnie prowadzić rozrachunki userów jak każdy inny program do fakturowania.
User
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: V3 szybkie pytanie

Postndz gru 01, 2013 9:31 pm

Arkadia pisze:Popieram innych użytkowników Pyxisa. Dla mnie też obecny system rozliczania klientów jest niezwykle uciążliwy.
Przed Pyxisem używałem Subiekta i było wszystko ok. Gdyby nie brak FV seryjnych to bym dalej klepał faktury w Subiekcie. Chętnie zapłacę za kolejną wersję która będzie normalnie prowadzić rozrachunki userów jak każdy inny program do fakturowania.


Tutaj mamy wątek z Twórcą na temat kwotowego:

http://pyxisisp.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=517

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron