Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 10:33 pm


Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn kwie 07, 2014 11:15 pm

Czy coś w 3.08a się zmieniło?
Dziwnie mi "rozliczył" wplaty. W sumie drugi raz ( pierwszy był po przejściu na kwotowe).

Do tej pory ( raptem 3mce) robiłem to następująco:

- klikałem na kliencie - w karcie opłat - "dodaj" .
Bez znaczenia czy miał zaległość, nadpłate czy był na zero. Czy za poprzednią wisła 3zł, za obecną 35zł, a z wpłaty ( 40pln) wynika ze jeszcze trzeba by mu dodać 2pln doi przodu.

Oczywiście w taki sposób rozjeżdzały mi się pozycje Zaległość i SALDO bo widział nierozliczone? ( nie klikniete rozlicz / rozlicz częsciowo ) faktury. Jeśli była różnica Z do S wchodziłem w klienta i rozliczałem faktury bez dodawania wpłat.
Zazwyaczaj po tym Z do S się zgadzały.

Tym razem jednak coś poszło nie tak i rozjechał mi je dość mocno tj - klient mial zaległość ale nie miał salda minusowego. Oczywiście zrobił tak przy części klientów - na jakiej podstawie tym nie innym - nie wiem.


Co można by z tym zrobić? - Moim zdaniem całkowite zrezygnowanie z liczenia abonamentów w rozliczeniu kwotowym.
Skoro kwota to nie abonament. I tak sumuje nam kwoty z faktur.

Opcja dodaj wpłate i po sprawie. Kwota wpłacona (dodana) schodzi z najstarszej faktury, i jesli kwota tej faktury =0 pln, automatycznie program ją zaznacza jako rozliczoną. Z resztą sumy idzie do następnej fvat, jesli jej nie ma zapisuje do przodu.

Takie oto ułatwienie :) Co z korektami? Proste - dodają kwote lub odejmują. Wtedy modół nazwijmy go "pierwszy" ponownie obliczy ile mam wpłat a ile miałem wpłacic i działa odpowiednio z Fvat, także z korektą.

Pozdrawiam.


Edit - muszę jeszcze to dopisać...DOŚĆ WAŻNE!

Nie wiem gdzie miałem kursor (którego klienta zaznaczonego), jak posegregowanych klientów, ale program z automatu wystawił mi kilkanaście faktur i stwierdził, że skończył....
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postwt kwie 08, 2014 12:52 am

Nie ma znaczenia czy rejestrujesz wplate czy abonament. Dla rozliczen saldem to wszystko jedno. aAlgorytm traktuje te wplaty jednakowo.

Co do faktur, to moze miales odfiltrowana tabele glowna? Bo wtedy wystawi tylko dla osob widocznych aktualnie w tabeli glownej programu.
Piotr Szkut - PYXIS
Poprzednia

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron