Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 9:28 pm


Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 06, 2014 8:48 pm

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Czyli w tej sytuacji, program nie odejmuje klientowi częsciowo zaległości automatycznie, w sytuacji wpłaty przez niego kwoty, niezgodnej z szablonem abonamentu ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 06, 2014 9:11 pm

Jesli "recznie" przyjmujesz tak wplate, to ja "recznie" rozliczasz. Automat (platnosci masowe) robi swoje automatycznie.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postwt sty 07, 2014 10:10 am

Reasumując. User ma abonament za 50 zł. Pomylił się i wpłaca 49 zł. Wczytujemy raport z banku i automatycznie księgujemy wpłaty. Czy jego wpłacone 49 zł zostanie odjęte od 50 zł i pozostanie mu do zapłaty 1 zł, czy musimy ręcznie rozliczyć taką operację, bo kwota nie pasuje do szablonu, czyli "50 zł"
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postwt sty 07, 2014 7:06 pm

Powinno sciagnac czesciowo z najstarszej FV 49 zl i dokonac wpisu do taleli oplat na taka sama kwote.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz sty 12, 2014 8:35 pm

Czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić sytuację:

(zapewne spowodowaną dziwnym księgowaniem)

Otóż wielu klientów miało niezapłacone za fvat grudzien ( kwota dla przykladu 40 pln) dziś po terminie 20 dni, a w ich karcie widniało:


imię nazwiko adres itd itd itd i kolumna "Z" (zaległość) 00 pomimo iż klient taką ma, oraz "Saldo" na właściwą kwotę. Skąd program sobie to bierze nie wiem, ale rozwiazanie jest jeszcze ciekawsze.

Otóż wchodzimy w płatności klienta zmieniamy kwotę wpłaty w dowolnej fvat, o różnicę, po czym ponownie wpisujemy starą kwote. Teoretycznie nic się nie zmieło ale program w swych zawiłościach i niepojętej logice pokazuje poprawnie - Z 30, Saldo -30.

Jak to będzie dalej i skąd ta roznica ...


A teraz jeszcze jedna sprawa, z czystej ciekawosci.
Zaksiegowałem - rozlicz abonament, za grudzien, wszystko się zgadza, Z 0, S 0,
Dodaje wpłatę bo klient wplacil więcej , ale fvat ma 40pln, a wpłacil 50pln....
Czy wpisuje 50pln wpłate i zapominam, czy muszę wiedzieć ze klient za styczen dostanie fvat 40pln, a pozostale 10 pln wpisac na luty?
No i sprawa - program gdy teraz dodaje wpłate sam jedzie z data 2011 00. Czy tu tez automatyka zawodzi i musze podawac miesiace za ktore jest wplata?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz sty 12, 2014 11:38 pm

Przy starcie programu wlacz opcje odbudowy indexu zaleglosci.

Wpisujesz cala kwote.
Nie ma tez ronicy na ktore miesiace zksiegujesz. Licza sie tylko kwoty.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 13, 2014 12:00 am

Pyxis pisze:Przy starcie programu wlacz opcje odbudowy indexu zaleglosci.

Wpisujesz cala kwote.
Nie ma tez ronicy na ktore miesiace zksiegujesz. Licza sie tylko kwoty.


Troche posiedziałem i poukladalem, fvat za styczen wyszly ok, uff. Musiałem wyłączyć tylko opcje o informacji o zaległościach i odcieciu, gdyż drukowało klientom nawet z nadplatą, ale jest obecnie funkcja ta jest dla mnie zbedna.

Jest informacja o stanie konta i to dość jasna, Zaległość czyli fvat po terminie i saldo, czyli łącznie wszystko co klient wisi.

Wplata gotówki bez wskazywania na miesiace tez mnie cieszy. Ulatwia.

Zostają dwa pytania, a co do jednej odpowiedzi nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem

Klient ma fvat 40, wplacił 50 pln, więc wpisuje 50 pln do tabeli opłat (bez podawania miesiaca) i zapominam o wszystkim ? No jak tak wyjdzie O TO CHODZIŁO!

Zostaja sprawa rabatów, bo z tymi klientami miałem najbardziej "rozjechane" płatności pomimo iż klient zawsze wpłacał dokładną kwotę. Jak teraz zachowa się program? Widzi abonament 30 pln, i rabat 15 pln. Więc widzi fvat na 15zl czy zacznie te 15pln zle liczyc? Ale po styczniowych fvat wydaje mi się, że poradził sobie z tym poprawnie. Wyjdzie przy dodawaniu kolejnych wpłat.

Pozdrawiam.

Ah, chciałem też podpytać o "datę dostawy". Obecna u mnie wersja 3,05b6, jak Pan wcześniej pisał program zapyta się przy generowaniu automatycznych fvat. U mnie jedyna opcja, która juz byla od dawna, to dopisek. Po teście dopisek wychodzi przy NAZWIE ABONAMENTU. Jednak date dostawy mamy w prawym górnym rogu fvat. Jak to edytować?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 13, 2014 12:22 am

Wystarczy dodac wplate w kwocie 50 zl i oczywiscie tez ta FV na 40 zl dodac do rozliczonych, zeby sie nie swiecila na czerwono i nie generowala kiedys tam zaleglosci klienta.

Rabat rozliczy tak jak napisales. Wystawi FV na 15 zl i policzy te 15 zl do salda sobie (to na ktore opiewa FV)

W nowej 3.06 ktora sie dzisiaj pojawila na www zamiast daty sprzedazy jest juz data dostawy. Domyslnie zakladamy, ze jest ona na dzien wystawienia faktury. Chyba nie ma sensu tego jakos dodatkowo komplikowac.
To co dodajemy przy generowaniu FV to tylko opis do szablonu pozycji faktury.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 13, 2014 9:21 am

Pyxis pisze:Wystarczy dodac wplate w kwocie 50 zl i oczywiscie tez ta FV na 40 zl dodac do rozliczonych, zeby sie nie swiecila na czerwono i nie generowala kiedys tam zaleglosci klienta.


Oczekiwałbym przy dodaniu ręcznej wpłaty że pyxis sam rozliczy faktury?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 13, 2014 10:10 am

Pyxis sam dodaje wplate jesli rozliczasz recznie wskazana fakture. To sie od tej strony odbywa.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 13, 2014 2:51 pm

Pyxis pisze:Pyxis sam dodaje wplate jesli rozliczasz recznie wskazana fakture. To sie od tej strony odbywa.

No tak, ale do tego potzrebna jest dokładna kwota. W wypadku kwoty większej trzeba to zrobić ręcznie - i tutaj trzeba proces zaautomatyzować. Mnie powinno interesować tylko dodanie opłaty do tabeli opłat wystawiając KP a resztę ma program załatwić. W końcu od tego jest, szczególnie że może rozliczać wg salda.
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postwt sty 14, 2014 5:57 pm

Jardo pisze:
Pyxis pisze:Pyxis sam dodaje wplate jesli rozliczasz recznie wskazana fakture. To sie od tej strony odbywa.

No tak, ale do tego potzrebna jest dokładna kwota. W wypadku kwoty większej trzeba to zrobić ręcznie - i tutaj trzeba proces zaautomatyzować. Mnie powinno interesować tylko dodanie opłaty do tabeli opłat wystawiając KP a resztę ma program załatwić. W końcu od tego jest, szczególnie że może rozliczać wg salda.


Po moich testach wychodzi, ze klient prawidlowo widzi kwote, prawidlowo jest liczone saldo. Zobaczę w ciągu 2-3mcy, ale mam nadzieje, że będzie ok.

Co do rozliczania faktur - obecnie, poza ibokiem, ktory u mnie dalej rpacuje na "miesiącach i fakturach", oraz małą niedogodnościa w spisie Fvat (czewrone) nie widzę.

Tyle o ile mogę raz na miesiąc przelecieć recznie i "dodać do rozliczonych".
A co do automatu w tej sprawie - spokojnie moge poczekac :) moze by tak program gdy klient ma saldo 0 zaleglosc 0 sam rozliczyl mu faktury? ew jesli saldo nie wieksze niz ostatnia fvat takze rozliczyl wsio wstecz.

Dla mnie najwazniejsze obecnie jest ze podaje 80pln i zapominam. Nie glowie sie czy klient dostanie fvat 20pln czy 77pln.
Czy 15pln musze na poprzednia poprzednia, 40pln na poprzednia, a 25 dopisac do tabeli oplat, podac za jaki miesiac, w przód i oby nie mial nizszej fvat bo kawalek sumy gdzies ucieknie.

Powolutku teraz mozna dopracowywac małe problemy, ulepszac.

Pozdrawiam.
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postsob sty 18, 2014 9:29 pm

Witam

Właśnie przeskoczyłem na takie rozliczanie i póki co, to dobrze wygląda- nowe spojrzenie na temat :)
Jedno pytanie, jak mamy usera, który nie ma zaznaczonej daty aktywacji i zaległość oraz saldo- 0 zł i świeci na żółto. Przy poprzednim rozliczaniu nie byli żółtkami. To dla mnie ważne, bo mam tak wszystkich użytkowników, u których jest darmowy net ( w rozliczeniu ). Teraz mam obawy wysłać dane do Intruxa, że dostaną bana z komunikatem i będzie kwas. Da się coś z tym zrobić, czy muszę to ominąć wyłączają ich z blokad ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postsob sty 18, 2014 10:31 pm

A no tak sie dzieje, bo oni nie maja kwoty w szablonie. Wstaw im szablon na chociaz 1 gr. System takich ludkow traktuje jako sutuacje "nienormala". Postaram sie to w nastepnej wersji jakos "zgrabniej" zalatwic.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postsob sty 18, 2014 10:39 pm

Coś u niektórych klientów wyszły dziwne rzeczy. Klient ma wszystko rozliczone, a w i-BOK wyskakuje mu, że ma 9 faktur nierozliczonych. Widzi jedną za Styczeń 2014 ( zrobiłem archiwizację poprzednich ) .Na razie wyczaiłem to u kilkunastu klientów. I nie bardzo jest się czego doczepić. Mieli idealnie zgodne wpłaty w miesiącach, co wystawiane faktury ???
PoprzedniaNastępna

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości