Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 12:44 pm


Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpt sty 24, 2014 11:52 pm

Rafi pisze:I tu ostatni. Nie księguje !


Kaktycznie byl blad, ale nie moglem go u siebie odtworzyc, bo wystepowal tylko wtedy, gdzu zaznaczony rekord w platnosciach masowych byl bez przypisanego klienta i znajdowal sie na koncu listy.

Poprawione i dziala juz OK.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postsob sty 25, 2014 3:20 pm

Pyxis pisze:To blad w algorytmie.

Czy ta FV byla wczesniej czesciowo juz rozliczona? Przed operacja jej rozliczenie automatycznego za pompacaPM?

Czy jesli podesle Ci wersje beta z poprawka, to bedziesz mogl powtorzyc cala operacje i sprawdzc, czy bedzie OK?


Nie była wcześniej rozliczana, dałem zaznacz i rozlicz abonamenty z PM. Z powtórzeniem będzie problem bo nie zrobiłem archiwizacji baz wcześniej. Przejrzę jedynie czy komuś innemu jeszcze tak nie zrobiło.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postsob sty 25, 2014 3:31 pm

Jest ogólnie jakiś problem w przypadku zaległości np za grudzień:

Taki przypadek, klient wpłacił za fakturę grudniowa, pyxis rozliczył grudniową i styczniową!

Przy okazji: trzeba zmodyfikować opcję "wycofaj wpłatę" - w obecnej sytuacji przy takiej źle rozliczonej fakturze jak wycofam płatność za styczniowa, wyleci wpłata która obejmuje też grudniową. Grudniowa faktura będzie wisieć jako rozliczona, ale wpłaty w tabeli opłat już nie będzie. Więc albo musiałaby płatność zostać automatycznie wycofana za obie faktury których dotyczy, albo program by musiał ostrzegać że wpłata jest powiązana z inna fakturą.
Załączniki
pyxis_blad2.jpg
pyxis_blad2.jpg (14.68 KiB) Przeglądany 73186 razy
Ostatnio zmieniony sob sty 25, 2014 3:40 pm przez Jardo, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postsob sty 25, 2014 3:38 pm

Pobierz aktualna bete z www i na niej potestuj. Tam jest teraz poprawka w tych rozliczeniach faktur.
Rob tez archiwa przed rozliczeniami PM i jak jakis bled wylapiesz, to bedzie mozna eksperymentowac z jego wyeliminowaniem. Inaczej to praca po omacku a to dluga i zmudna robota bez gwarancji sukcesu.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postsob sty 25, 2014 3:43 pm

Pyxis pisze:Pobierz aktualna bete z www i na niej potestuj. Tam jest teraz poprawka w tych rozliczeniach faktur.
Rob tez archiwa przed rozliczeniami PM i jak jakis bled wylapiesz, to bedzie mozna eksperymentowac z jego wyeliminowaniem. Inaczej to praca po omacku a to dluga i zmudna robota bez gwarancji sukcesu.


Ok, ściagam bete i będę obserwować nadal. Kopię bazy zrobie przed każdym importem.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postsob sty 25, 2014 9:24 pm

Proszę się przyjrzeć sytuacji jak na screenie - klint ma nierozliczoną, zaległą 1 dzień fakture - w kolumnie Z wisi jednak 0,00
To chyba nie jest prawidłowo?
Załączniki
bld pyxis3.jpg
bld pyxis3.jpg (74.9 KiB) Przeglądany 73184 razy
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postsob sty 25, 2014 9:55 pm

A byl w miedzyczasie uaktualniny index zaleglosci? Prosze wykonac taka operacje (powinna byc robiona 1x dziennie przys starcie programu wlasnie na takie okazje z uplynieciem terminu).
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz sty 26, 2014 7:06 pm

Mam włączone automatyczne odświeżanie indeksu zaległości przy starcie. Sprawdzę jeszcze raz jak włączę kompa z Pyxisem i dam znać.

UPDATE

Uruchomiłem Pyxis - nie było zaległości naliczonej. Dałem ręczne uaktualnienie, pomogło, zaległość się pojawiła w polu Z.

Jak pisałem wcześniej, mam włączona opcję uaktualnienia indeksu zaległości przy starcie.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postwt sty 28, 2014 9:45 pm

Nadal występuje błąd polegający na księgowaniu jednej wpłaty do 2 miesięcy:

Klient ma zaległy grudzień, wpłaca kwote za 1 mieisiąc. Ja robię "zaznacz i zasięguj abonamenty", pyxis rozlicza klintowi grudzień i styczeń wstawiając 2 indexy.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postśr sty 29, 2014 12:59 am

Wystawilem kolejna bete z usunietymi tymi bledami (jak mi sie wydaje).
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postśr sty 29, 2014 10:12 am

Przetestowałem, teraz jest dobrze. Mam nadzieję że to już ostatnie błędy :)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postśr sty 29, 2014 11:25 am

Nie ma niestety czegos takiego jak "ostatnie bledy". :)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

kinder

  • Posty: 14
  • Rejestracja: pn mar 17, 2014 3:34 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn mar 17, 2014 9:02 pm

Witam,

właśnie przechodzę na rozliczanie według salda i prawie wszystko mi się udało, tylko mam problem z klientami którzy mieli jakieś nadpłaty z poprzedniego miesiąca.

Np:
Klient płaci 59zł. Za poprzednią fv przelał 60zł, no i ma nadpłatę na bieżącą fv 1zł. Faktura jest rozliczoną częściowo i do rozliczenia zostało 58zł. Program dobrze rozpoznał że w kolumnie Z jest +58zł, Saldo -59zł, natomiast 15.03.2014 upłynął termin za tą fakturę i nie podświetla mi na żółto tego klienta przez co nie zostanie mu wysłany komunikat o zaległościach.

Sytuacja powtarza się ze wszystkimi klientami, którzy przelali w poprzednim miesiącu za dużo i za aktualne fv mają niedopłaty, a termin tych faktur upłynął. Czy jest to normalne i bedą oni zaznaczeni dopiero gdy kwota zaległości bedzie równa lub większa niż ta zdefiniowana w szablonie?
Ostatnio zmieniony pn mar 17, 2014 9:36 pm przez kinder, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn mar 17, 2014 9:36 pm

Jesli jako parametr zaleglosci ustawoles "1", to blokady bede dopiero od momentu, gy kwota bedzie wieksza lub rowna 1xabonament.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

kinder

  • Posty: 14
  • Rejestracja: pn mar 17, 2014 3:34 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn mar 17, 2014 9:47 pm

Ok, czyli wszystko jest już dobrze i mogę wrzucać raporty z banku.

Dzięki za szybką odpowiedź, pozdrawiam
PoprzedniaNastępna

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości