Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 12:10 am


Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postsob sty 18, 2014 11:18 pm

Wplaty to wplaty, ale mogli miec te faktury nierozliczone (chodzi o ich status - swieca sie na czerwono w programie)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz sty 19, 2014 12:50 am

Mam płatności masowe. Jak kwota się nie zgadza z abonamentem, to robiłem "zarejestruj abonament" i zmieniałem kwotę, aby klient widział niedopłatę w i-BOK. Poniżej wklejam zrzuty. Może coś robię źle, to proszę o pomoc
Załączniki
3.JPG
3.JPG (71.01 KiB) Przeglądany 60964 razy
2.JPG
2.JPG (39.41 KiB) Przeglądany 60964 razy
1.JPG
1.JPG (96.27 KiB) Przeglądany 60964 razy
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz sty 19, 2014 1:01 am

Przeniosles chyba wszystkie oplaty klienta do archiwum (nie ma teraz w tabeli oplat zadnego wpisu abonamentowego) i w takiej sytuacji algorytm liczy zaleglosc od daty aktywacji usera (pewnie luty 2013).

Do archiwum przenosi sie faktycznie ARCHIWALNE rzeczy, a nie w Twoim przypadku de facto biezace (ledwie zakonczony rok 2013). Przenosisc do archiwum toto bym sie odwazyl wpisy do roku 2011 wlacznie, ale nie te pozniejsze.

Zobacz tez ktore FV na iBOKu widnieja jako nierozliczone.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz sty 19, 2014 10:56 am

Sprawdziłem rozliczenia w programie u każdego klienta indywidualnie. Skoro ta sprawa była poukładana i mam wszystkich zgodnych, to zrobiłem archiwizację. Na i-BOK wykasowało mi wszystkie faktury- a tego nie znalazłem w wątku, że Pyxis wykasuje mi pliki pdf na serwerze. Do tej pory jak zmieniałem dane na karcie klienta, to nie zmieniał mi tam poprzednich faktur. Klient miał dokumenty przed zmianą i po zmianie na swoim koncie. Co mam z tym teraz zrobić ? Jest opcja dearchiwizacji ?, albo żeby zrobić tak na i-BOK, jak ja widzę w programie. Jest na bieżąco, to po co w i-BOK taka informacja, że ma tyle miesięcy nie rozliczonych, klient nie widzi " po nowemu" i nie wie, jakie ma saldo-nie wszyscy czytają faktury. To też ciekawe, że ten problem jest tylko u kilkunastu klientów, reszta jest ok
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz sty 19, 2014 12:31 pm

Faktur nie wykasowalo fizycznie, tylko ich nie podlinkowalo, bo program ich u siebie "nie widzi". Sa one w tabeli z archiwum a tam program zaglada tylko na zyczenie operatora.
Rozwizaniem jest tylko dearchiwizacja calych baz.
Po wpisaniu jakiejkolwiek wplaty do tabeli oplat tez powinno wrocic do normy. Jak rozumiem rozliczasz klientow saldem obecnie i wysylalaes dane na iBOKa juz po przelaczeniu sie na saldo?
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz sty 19, 2014 3:09 pm

Tak zrobiłem. Bo przez pryzmat panelu programu, wszystko było zgodne. Myślałem, że klient, też zobaczy informacje o saldzie i zaległości u siebie w i-BOK, a nie jak do tej pory o ilości niezapłaconych miesięcy. Jeśli nie przeczyta faktury, nie będzie wiedział, że ma rozjechane płatności.
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz sty 19, 2014 5:30 pm

Udało się doprowadzić wszystko do ładu. Nadal zachęcam do zmian w i-BOK informacji na starcie z ilości zaległych miesięcy na stan salda, lub to i to.
A tak z ciekawości, jak w rozliczaniu wg salda wygląda sprawa z komunikatem, a później blokadą w Intruxie za zaległości. Bo widzę, że Ci którzy powinni mieć bana, mają komunikat 1/h, czyli przypomnienie a nie blokada ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz sty 19, 2014 7:11 pm

Za zalegajacego uznawany jest klient, ktory ma zalglosc kwotowa rowna lub wieksza kwocie swojego abonamentu pomnozona przez parametr ustawiony w konfiguracji (dawne okresy abonamentowe).
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz sty 19, 2014 8:02 pm

Jak dobrze zrozumiałem to mamy te ustawienia poniżej ?
Bo więcej nie znalazłem.
Oznacza dobrze, bo po miesiącu zaległości, klient jest w programie na żółto.
Czy wg tych ustawień, będzie miał komunikat na 10 dni przed blokadą ? 10 dni przed końcem miesiąca w którym nie zapłacił ?
Załączniki
2.JPG
2.JPG (36.57 KiB) Przeglądany 60957 razy
1.JPG
1.JPG (25.79 KiB) Przeglądany 60957 razy
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz sty 19, 2014 9:12 pm

Wczesniejszyk komunikatow w opcji rozliczania saldem niestety nie ma (opcja w konfiguracji Intruxa w wersji 3.06 jest ta opcja szara - nieaktywna).
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 20, 2014 1:05 am

Zrzut jest z wersji 3.06. Nie jest szara ( też mi się wydawało że była, ale nie jest- chyba że błąd ). To trochę smutne. Klient nie zostanie poinformowany, tylko będzie blokada, albo obniżenie transmisji do zadanej wartości. Jak działa mechanizm takiego ograniczenia, kalendarzowo po zakończeniu miesiąca w którym była wystawiona faktura ? Nie wiem gdzie ten mnożnik, dlatego proszę o odpowiedź. Jeśli faktura jest wystawiona 01.01.2014 z terminem płatności na 15.01.2014, to klient jeśli nie zapłaci, ma od 01.02.2014 zadane ograniczenie ? a jeśli wpłaci część ? jak to jest z tym schematem ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 20, 2014 11:56 am

Mnoznik to ta ilosc miesiecy pokazana na screnie. W Twoim przypadku 2.

Blokada nastapi po przeterminowaniu sie kolejnej faktury. Kwota przeterminowania sie zrowna z dwoma wartosciami abonamentu.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 20, 2014 2:43 pm

Rozumiem. Dzięki. System wysyła po tym okresie komunikat o zaległości ( w pyxix.conf w Intruxie jest jako "B-zaległości" ), nie blokadę. Tak ma być ? Należy teraz zrobić, aby w tej zmiennej była blokada "all" ?
Jako drugą opcję rozumiem, że zostawiamy komunikat i przycinamy zalegającym transmisję do zadanej ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 20, 2014 6:08 pm

Oczywiscie w samym Intruxie plikiem pyxis.conf mozesz juz sobie dowolnie skonfigurowac, co ma router zrobic. Czy ostrzegac, czy blokowac. Tu jest wlasnie sila tego rozwiazania.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postwt sty 21, 2014 9:48 am

Dzisiaj pierwsza próba płatności masowych. Klient ma nową umowę i nowy szablon abonamentowy-65 zł. Miał poprzednio 60 zł i fakturę na 60 zł. Dzisiaj wskakuje jego wpłata 60 zł i program nie robi nic. Muszę jak kiedyś wejść na kartę klienta i zrobić rozliczenie ręczne faktury. Drugi przykład. Klient ma szablon i fakturę na 70 zł a wpłaca dzisiaj 30 zł-program nie robi nic. Muszę ręcznie to robić, tak jak przy rozliczaniu w poprzedniej wersji. Jedyna różnica, to że księguje nie wg miesiąca a "00" To ma tak działać ?
PoprzedniaNastępna

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości