Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 4:31 pm


Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postwt sty 21, 2014 11:46 am

Powiniens dac opcje najpierw "Zaznacz wszystkie" (albo zaznaczyc recznie wybrane pozycje) a poniej "Zaksieguj zaznaczone jako abonament" albo jako "wplata". Te 2 opcje przy saldzie dzialaja tak samo.
Jak Ty to probowales robic? W ten sposob?
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postwt sty 21, 2014 2:29 pm

Nie wiem, czy dobrze rozumiem. Jak wczytam raport z banku w płatnościach masowych, to jest tłustą czcionką przycisk "Zaznacz i zaksięguj jako abonamenty". Robię tak od kilku lat. Wcześniej, jak kwota nie odpowiadała szablonowi abonamentu u klienta, to takie nierówne zostawały i leciałem z palca pojedynczo, ale teraz tez tak muszę robić ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postwt sty 21, 2014 4:24 pm

Nie. Opisalem Ci jak masz to rozliczac automatycznie przy saldzie. Przeczytaj moj poprzedni post.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postśr sty 22, 2014 10:47 am

Wg twojej sugestii nie wczytał nic. Coś przeładował w tle i żadna wpłata nie została zaksięgowana.
Załączniki
1.JPG
1.JPG (202.41 KiB) Przeglądany 70236 razy
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postśr sty 22, 2014 2:41 pm

Proponuje aby kwoty w kolumnie saldo kolorować - nadpłaty - zielono, niedopłaty - czerwono. Co autor na to?


Druga sprawa: przycisk "rozlicz częściowo" jeśli ręcznie rozliczam w ten sposób to niech system dodaje taką wpłatę do tabeli opłat. Np Faktura 50 zł, klient wpłaca gotówka 20 - klikam na ten fakturze rozlicz częściowo kwotą 20 zł i ta kwota powinna automatycznie wylądować w tabeli opłat.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postśr sty 22, 2014 5:48 pm

Rafi pisze:Wg twojej sugestii nie wczytał nic. Coś przeładował w tle i żadna wpłata nie została zaksięgowana.


Sprawdzilem teraz u siebie. Klikam "zanzcz wszystkie", wplaty podswietlaja sie na czerwono, a nastepnie "zaksieguj zaznacvzone jak wplate" i wszystkie sa po kolei rozksiegowywane.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postśr sty 22, 2014 5:49 pm

Jardo pisze:Proponuje aby kwoty w kolumnie saldo kolorować - nadpłaty - zielono, niedopłaty - czerwono. Co autor na to?


Druga sprawa: przycisk "rozlicz częściowo" jeśli ręcznie rozliczam w ten sposób to niech system dodaje taką wpłatę do tabeli opłat. Np Faktura 50 zł, klient wpłaca gotówka 20 - klikam na ten fakturze rozlicz częściowo kwotą 20 zł i ta kwota powinna automatycznie wylądować w tabeli opłat.


Nie mam mozliwosci zmiany koloru czcionki tylko w jednej komorce. Niestety taki urok tego kompopnentu.

Przy recznym rozliczaniu FV nalezy wplaty dodawac tez recznie. Tego zmienic bym niechcial.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postśr sty 22, 2014 6:22 pm

Pyxis pisze:
Przy recznym rozliczaniu FV nalezy wplaty dodawac tez recznie. Tego zmienic bym niechcial.


A nie można zrobić jakiejś opcji w ustawieniach aby to było do wyboru? auto/ręcznie ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postśr sty 22, 2014 6:40 pm

Jardo pisze:A nie można zrobić jakiejś opcji w ustawieniach aby to było do wyboru? auto/ręcznie ?


Zastanowie sie nad tym, ale juz z jakis powodow odrzucilem taka opcje przy budowaniu algorytmow. Cos mi nie gralo z nia, ale nie kojarze juz teraz co.

BTW:
Widziales ile program ma juz ustawialnych opcji? Ja to poniej musze uzytkownikom tlumaczyc. Ktora opcja co robi. O szukaniu bledow w dzialaniach uzytkownika juz nawet nie wspomne.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postśr sty 22, 2014 6:54 pm

No tak, sporo. Ale skoro jest już rozliczanie saldem, to czemu nie umożliwić/ułatwić tego sposobu także dla tych co mają rozliczenia gotówkowe? Sam mam kilkunastu klientów którzy mi płaca gotówką, wygodnie byłoby takie wpłaty rozliczać jednym wpisem - dodaje do tabeli opłat, program sam rozlicza najstarsza nierozliczoną fakturę jeśli wystarcza środków na taka operację. Wtedy propozycja dla "rozlicz częściowo" nie ma w ogóle miejsca.


Pyxis pisze:Nie mam mozliwosci zmiany koloru czcionki tylko w jednej komorce. Niestety taki urok tego kompopnentu.




A czemu pole Notatka może byc w kolorze czerwonym?
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postśr sty 22, 2014 10:39 pm

Dzisiaj ponowna próba. Są wczytane z raportu 2 płatności ( 3 jest błędny nr konta ). Obie są niezgodne z szablonem abonamentu i wynik ten sam. Screeny poniżej krok po kroku
Załączniki
1a.jpg
1a.jpg (142.04 KiB) Przeglądany 70229 razy
2a.jpg
2a.jpg (156.03 KiB) Przeglądany 70229 razy
3a.jpg
3a.jpg (145.89 KiB) Przeglądany 70229 razy
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postśr sty 22, 2014 10:39 pm

I tu ostatni. Nie księguje !
Załączniki
4a.jpg
4a.jpg (146.78 KiB) Przeglądany 70229 razy
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postczw sty 23, 2014 12:18 am

Sprawdzilem jeszcze raz u siebie na opcji ksiegowania jako albonament. No kurcze dziala. Bez znaczenie czy jest zgodnosc abonamentu z wplata, czy jej nie ma.
Jesli mamy do czegos dojsc, to chyba musze zajrzec w Twoje bazy, bo bez tego brak mi pomyslow. Jak by cos, to mail jest na www.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpt sty 24, 2014 10:08 pm

Dziwna sytuacja, zaimportowałem wpłaty, fakturę rozliczyło (jest odpowiednia adnotacja w wpłatach oraz wykazie płatności masowych) ale świeci na czerwono + wyświetla się ilość dni zaległości. W oknie głównym wyświetla zaległość 0zł, czyli prawidłowo.
Załączniki
pyxis_blad.jpg
pyxis_blad.jpg (86.76 KiB) Przeglądany 70224 razy
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpt sty 24, 2014 11:50 pm

To blad w algorytmie.

Czy ta FV byla wczesniej czesciowo juz rozliczona? Przed operacja jej rozliczenie automatycznego za pompacaPM?

Czy jesli podesle Ci wersje beta z poprawka, to bedziesz mogl powtorzyc cala operacje i sprawdzc, czy bedzie OK?
Piotr Szkut - PYXIS
PoprzedniaNastępna

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 2 gości

cron