Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 1:36 am


Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postwt gru 17, 2013 11:05 pm

Nadal mozna uzywac tej opcji rozliczania faktur. To najszybsza droga do jej rozliczenia.

Nacisniecie w tabeli glownej F5 pokazuje od razu nam FV danego usera. Nie trzeba wchodzic na jego karte (chyba, ze cos zle zrozumialem).
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postśr gru 18, 2013 8:50 pm

Dla przykladu Jan Nowak.

Zeległość 30 PLN.

Widzię na koncie wpłatę od klienta - wpłata 15zł.

klikam na "kliencie" Otwiera mi się pierwsze okno. Po prawej przy tabeli opłat klikam "dodaj" - i wpisuje 15 PLN.
Tu mam dwie daty - jedną która jest już bez znaczenia - ta górna ROK i MIESIĄC(zostawiam default 2011 - 00), wpisuje 15 PLN i przelew, oraz date kiedy kasa wplynela. Kwota pokazuje się gdzieś na dole.

Zamykam klienta, robię uaktualnij indeks zaległosci, wchodzę w karte klienta, FVAT, i jak było 30pln do zapłacenia przy ostatniej fvat, tak jest 30 pln...

Ktoś tu pisał wcześniej o ostatniej zaksiegowanej wpłacie, u mnie jest tyle miejsca, że spokojnie by zmieściło się z 5 zapisów, może z czasem - to propozycja - pojawi się opcja drukowania 3-5 ostatnich ruchów na koncie typu:

25.10 wpłata +35 pln, saldo + 8pln
27.10 Fvat 8523/2013 - 30 pln, saldo -22pln
15.11 wpłata +25pln, saldo +3pln
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postśr gru 18, 2013 9:25 pm

Na FV robisz opcje rozlicz czesciowo i kwota 15 zl. Pozostaje do zaplaty 15 zl. W tabeli oplat rejestrujesz wplate 15zl.
Jak by zaplacil pelna kwote, to wystarczy na FV kliknac "rozlicz jako wplate". Jak bys mial platnosci masowe, to by sie zamo rozliczylo.
Nie musisz uaktualniac indexu zaleglosci za kadym razem. On sie sam uaktualni po operacjach finansowych na danym kliencie.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postczw gru 19, 2013 8:20 pm

Pyxis pisze:Na FV robisz opcje rozlicz czesciowo i kwota 15 zl. Pozostaje do zaplaty 15 zl. W tabeli oplat rejestrujesz wplate 15zl.
Jak by zaplacil pelna kwote, to wystarczy na FV kliknac "rozlicz jako wplate". Jak bys mial platnosci masowe, to by sie zamo rozliczylo.
Nie musisz uaktualniac indexu zaleglosci za kadym razem. On sie sam uaktualni po operacjach finansowych na danym kliencie.


Ale dlaczego mam pokazywać co a co? Za ta fvat 10pln a za nastepna 5pln. Czy nie można zrobić bym podal tylko kwote a program już sam sciągał tyle ile ma sciagnac z fvat?

Dla przykłdu - klient
11 - zaleglosc 8pln
12 - pelna f vat 40 pln

wpłaca mi 100 pln i muszę ( o ile dobrze zrozumiałem )
recznie dodać 8pln do fvat z 11
zarejestrowac abonament za 12 (40 pln)
recznie wklepać 40 pln za kolejną (fvat) - a co jeśli jej kwota się zmieni?
i chwile pomysleć, policzyć (8 + 40 + 40) - 100 = 12 pln
i te 12 pln dodać recznie na anstępną fvat...
No masa klikania....

A czy nie da rady - mam opcje "wpłata" podaje 100 pln, date, a program robi to tak
- 8pln za fvat 11 ( i zmienia jej status na rozliczona)
- 40pln za fvat 12 ( status rozliczona)
- 52 pln na poczet przyszlych faktur (nadpłata).

Wg mnie logiczne, wręcz oczywiste. Skoro już nie liczymy miesięcy rozliczonych a sume...
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postczw gru 19, 2013 9:32 pm

1) do tabeli oplat dodajesz kwote 100zl
2) na FV 11 wybierasz opcje "didaj do rozliczonych"
3) to samo na FV 12

Robisz w zasadzie to, co napisales w opcji "zyczeniowej".
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postczw gru 19, 2013 10:40 pm

Sadzę że dodając pewną kwotę do tabeli opłat program powinien sam rozliczyć faktury.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz gru 22, 2013 1:02 pm

Propos informacji o saldzie,to może zrobić tak jak w fakturach NC+:

Obrazek

Informacja ile zostało do zapłaty z tytułu nierozliczonych faktur + bieżąca faktura. Bez pola "zaległość" żeby nie robić zamętu.
Klient widzi czy zalega i ewentualnie ile. Obok kwota bieżącej faktury
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz gru 22, 2013 8:58 pm

Moim zdaniem powinny być widozne ostatnie operacje na koncie, a nie sama kwota zalgłości.

25.10 wpłata +35 pln, saldo + 8pln
27.10 Fvat 8523/2013 - 30 pln, saldo -22pln
15.11 wpłata +25pln, saldo +3pln

I widzi wszystko klient.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postndz gru 22, 2013 10:02 pm

Jardo, z tego co pokazales, to nie wiem czy zalegasz 160 i masz do zaplaty jeszcze 60, czy jak. Moze dla Ciebie to jasne, ale dla mnie juznie bardzo.

djpielgrzym: FV to ani miejsce ani sposob na powiadamianie klienta o jego stanie oststnich wplat FV itp. Od tego jest iBOK do ktorego login i haslo mozesz wydrukowac automatycznie na FV. Bedzie zainteresowany, to wejdzie i sprawdzi sobie szczegolowo.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn gru 23, 2013 9:45 pm

Pyxis pisze:Jardo, z tego co pokazales, to nie wiem czy zalegasz 160 i masz do zaplaty jeszcze 60, czy jak. Moze dla Ciebie to jasne, ale dla mnie juznie bardzo.

djpielgrzym: FV to ani miejsce ani sposob na powiadamianie klienta o jego stanie oststnich wplat FV itp. Od tego jest iBOK do ktorego login i haslo mozesz wydrukowac automatycznie na FV. Bedzie zainteresowany, to wejdzie i sprawdzi sobie szczegolowo.


Po części tak, więc może dodać opcje co by po zafajkowaniu, program razem z Fvat wydrukował , na oddzielnej kartce taką liste, wraz z drukiem przelewu?
Offline

Rafi

  • Posty: 50
  • Rejestracja: czw lis 29, 2012 12:46 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postczw sty 02, 2014 11:35 pm

Jak się Wam sprawuje w praktyce ta funkcjonalność, jeśli można prosić o opinie ? Czy w tym kształcie warto zmienić formę rozliczenia, czy pozostać przy wcześniejszej wersji ?
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 06, 2014 1:54 pm

U mnie, tak jak mysłałem były problemy z przeksięgowaniem.

Dziwne kwoty u klientów - poprzez zawiły i nie działajacy poprawnie sposób księgowania wpłat.

Zrobiłem export klientów, i każdemu kto miał zaległość dostał kwotę ujemną (bez fvat) a z nadpłatą kwotę na +.

Zostaje problem z księgowaniem opłat. Powinienem podać kwotę w PLN a system rozliczyć całą kwotę na faktury.
A dalej mamy rozlicz częściowo, zarejestruj abonament itd... A jestem pewien (choć nie testowałem), że wyjdą z tego problemy i samoistne wpisy na koncie wpłat klienta.

Przy systemie rozliczania kwotowego powinno być jak pisaliśmy wcześniej:

OPCJA - KLIENT WPŁACIŁ (data i got/przel) - podajemy kwote, a system prawidłowo i sam zdejmuje zaległość z najstarszej fvat (choćby miał zdjąć z niej tylko 10groszy) a reszta idzie na kolejne fvat. Jeśli nie ma księguje jako - nadplata

Opisywałem dokładnie to wyżej.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 06, 2014 3:20 pm

To moze najpierw potestuj, a dopiero pozniej feruj wyroki.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 06, 2014 5:17 pm

Mam, miałem nadzieje że nie.

1 sprawa - Fvat 30 zł, robie rozlicz częściowo - bez znaczenia na kwotę w liście wpłat nie ma nic.... a faktura w spisie faktur widnieje jako całokowicie rozliczona. Po co taka opcja - wprowadza zamieszanie.

2 zarejestruj wplate - bajka taka że nie podaje sie kwoty, więc jak w pkt 1 trafiam w sciane. dalej nie mam jak poprawnie zaksięgować klientowi kwoty kilk pln z danej fvat.
W tym przypadku jednak kwota pokazuje się na liście wpłat klienta. Zmiana tej kwoty nie powoduje absolutnie nic, Klient nadal w spisie ma fvat rozliczoną. Oczywiście w saldzie - Z 00PLN (zaległość może być błedna - gdyż fvat nie wyszła jeszcze z terminu płatności. wiec tu moze być ok. Saldo 3 PLn

Ale co tam.... Niech ma rozliczone te 3zl, edystuije recznie, w spisie wpłat ma 1 wplate na kwote 3 (recznie zedytowana z 5pln) zaksiegowane automatycznie.

Wystawiam klientowi druga fvat i co widzimy?

Otóż zdjęcie poniżej....

Do zapłaty 0pln - SKAD ? skoro tylko jedna wpłata na liscie i to nie w pełni ...
Na el co bym ja i klient nie mieli zbyt łatwego zadania o co kaman - PONAGLENIE O ZALEGŁOŚCIACH....

Obrazek


I chcialbym sie mylić albo coś źle robić.


Chciałbym wejść podać kwote jaką wpłacił klient i niech program policzy. I tylko, albo aż tyle :)

Pozdrawiam i należy pamietać iż idziemy do przodu, więc może wszystko się uda robić by chodziło na cacy :)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rozliczanie klientow wedlug salda faktur

Postpn sty 06, 2014 8:12 pm

1) Kazda wplate od klienta rejestrujemy w tabeli oplat. Tylko jednorazowe calkowite rozliczenie FV dodaje nam taki wpis automatycznie (tak jak w poprzedniej wersji rozliczen)
2) Sciagasz czesciowo kwote z FV i rejestujesz ta wplacana kwote w tabeli oplat.

Nie wiem jakieoperacje zrobiles dalej i co ma ilustrowac przyklad z FV. Proogram liczy saldo klient poprawnie. Z z jednej strony masz jego wplaty a z drugiej FV. Policz czy sie nie zgadza cokolwiek.
Automatyczne rozliczanie FV nastepuje TYLKO (tak jak to bylo w poprzedniej wersji) podczas ich automatycznego generowania. "Reczne robotki" pilnujesz sam.
Piotr Szkut - PYXIS
PoprzedniaNastępna

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości