Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 10:15 pm


Parę pytań

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

KolNet

  • Posty: 81
  • Rejestracja: wt lis 19, 2013 10:26 am

Parę pytań

Postwt lis 19, 2013 4:56 pm

Żeby nie męczyć tylko p. Piotra zapytam też tu. Muszę rozwiać sobie niejasności, żeby później nie było płaczu i zgrzytania zębami.

1. Załóżmy że klient jest nowy, nie ma jeszcze żadnych faktur ale zapłacił już z góry za miesiąc 12 (klikam prawym na nim "zarejestruj abo/wpłate" i wybieram płatność za 12/2013), w rubryce Z pojawia się -1 czy gdy zostanie mu wystawiona automatycznie FV w grudniu to ta płatność przypisze się do tej grudniowej faktury i czy z rubryki Z zniknie -1 a pojawi się 0 ?

2. Kolejne pytanie jest raczej bardziej prawne, tzn. czy jeżeli użyję iBOK to nadal będę musiał klientom wysyłać faktury emailem czy iBOK liczy się jako wysłanie FV do klienta?

3. Kolejna sytuacja dotyczy rabatu. Klient przy płatności za pół roku z góry dostaje pierwszy mc za 1zł czy jeśl będzie rabat ustawiony i zarejestruję wpłatę 1zł to program ją przypisze do tej pierwsze fv czy będzie to trzeba robić ręcznie?


Jeśli gdzieś wyraziłem się niejasno to przepraszam, próbuję ogarnąć program w miarę biegle do grudnia a nie wszystko rozumiem. (poprzednio miałem JZK i tam rozliczanie przebiega trochę inaczej)

Pozdrawiam, P.
Ostatnio zmieniony wt lis 19, 2013 11:35 pm przez KolNet, łącznie zmieniany 2 razy
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Parę pytań

Postwt lis 19, 2013 11:20 pm

To i tak w duzej mierze moja rolw wiec od razu odpisuje: :)

1. Tak (prz zaznaczeniu opcji rozlicznia FV na podstawie nadplat - jest na formatce generowania FV)
2. To chyba zalezy od konstrukcji umowy z klientem (ale nie jestem tego pewien)
3. Przypisze do pierwszej FV, ale niestety wplata bedzie do rozliczenia recznego (zaksieguj zaznaczone jako abonament) w platnosciach masowych.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

KolNet

  • Posty: 81
  • Rejestracja: wt lis 19, 2013 10:26 am

Re: Parę pytań

Postwt lis 19, 2013 11:39 pm

Okej faktycznie punkt 1 działa - zrobiłem to w kontrolowanych warunkach: Dodałem płatność za aktualny i następny miesiąc (aby było -1) wystawiłem fakturę z datą 1 grudnia i zmieniłem w komputerze datę na grudniową - faktycznie faktura zmieniła się z czerwonej na czarną zapłaconą.

Kolejna myśl dotyczy importu danych do Pyxisa (to bardziej do p. Potra), teraz jest możliwe dodać niewiele danych, a po wejściu bezpośrednio do bazy w tej samej linijce każdego klienta jest pozycja "U_KWOTAABONAMOK" czyli można by wprowadzić kwotę automatycznie razem z kientem, tak samo jeśli chodzi o U_NRUMOWY czy U_DATAUMOWY, wszystko to z innych programów można pozyskać a i w pyxisie mniej roboty kiedy klientów jest 1000 i więcej, ja dziennie do tej pory robię 150-200 edycji (dodać tytuł, kwotę i datę aktywacji).

Oczywiście to tylko moje spostrzeżenie na podstawie baz z katalogu DB, nie znam struktury całego programu.

Pozdrawiam
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Parę pytań

Postśr lis 20, 2013 10:09 am

Pole z abonamentem to tylko pole do wyswietlenia jego wartosci w tabeli i ew szybkich operacji z jego wykorzystaniem (no w rozliczaniu platnosci masowych). Nie jest to ustalony szablon FV abonamentowej na karcie klienta.

Pola z danymi umowy nie sa juz w tym celu wykorzystywane, bo umowy zostaly przeniesiaone do osobnej tablei, zeby mozna bylo zachowac ich "historie" wraz z aneksami.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

KolNet

  • Posty: 81
  • Rejestracja: wt lis 19, 2013 10:26 am

Re: Parę pytań

Postczw lis 21, 2013 10:44 pm

To jeszcze jedno pytanie. Co się stanie jak klientowi skończy się umowa, czy program blokuje fakturowanie (Co byłoby niekorzystne), czy po prostu zaznacza że umowa jest nieodświeżona ale nadal jest fakturowany?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Parę pytań

Postpt lis 22, 2013 1:12 am

Na liscie umow masz podswietlona dana umowe (mozna ustalic tez ile wczesniej przed jej koncem). Fakturowanie nie jest zatrzymywane.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron