Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 10:44 am


Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

radas

  • Posty: 16
  • Rejestracja: czw sty 22, 2009 11:31 am

Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postpn mar 10, 2014 11:43 am

Witam, do końca miesiąca musimy złożyć raport SIIS. W tym roku należy podać też miejsca zakończenia sieci. Czy funkcja raporty UKE w jakikolwiek sposób może przydać się w tym roku?
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postpn mar 10, 2014 4:51 pm

radas pisze:Witam, do końca miesiąca musimy złożyć raport SIIS. W tym roku należy podać też miejsca zakończenia sieci. Czy funkcja raporty UKE w jakikolwiek sposób może przydać się w tym roku?


Nie.

Jest to program fakturowy. I nie wyobrażam sobie jakby pyxis miał znać infrastrukture.
Co do zakończeń sieci - ponosi ich znowu ułańska fantazja. Dużo na ten temat masz na trzepaku.

Pozdrawiam.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postwt mar 11, 2014 11:59 am

Ewentualnie można po prostu zrobić export bazy danych klientów z pyxisa i odpowiednio formatując wkleić do do generatora - to jeśli chodzi o adresy klientów (zakończenia sieci)
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Re: Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postwt mar 11, 2014 8:00 pm

A jakieś loginy i hasła to powinny przyjść pocztą czy teraz trzeba samemu wygenerować bo nic na razie do nas nie dotarło.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postwt mar 11, 2014 11:05 pm

wrobli pisze:A jakieś loginy i hasła to powinny przyjść pocztą czy teraz trzeba samemu wygenerować bo nic na razie do nas nie dotarło.


tym razem wysyłają pocztą kartę kodów jednorazowych. Ja dostalem już dawno, chyba z miesiąc temu
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Re: Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postśr mar 12, 2014 7:29 pm

Czyli trzeba czekać cierpliwie.
Offline

ramok

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz paź 17, 2010 12:21 pm

Re: Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postśr mar 12, 2014 10:21 pm

a jak sie ma PYXISowy dodatek: "Raporty UKE"
do obecnej wersji SIIS 2014 ?
czy oplac sie to kupic?

wygenerowac jakies pliki i potem samemu dostosowac pod SIIS 2014 ?
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postśr mar 12, 2014 10:27 pm

wrobli pisze:Czyli trzeba czekać cierpliwie.


Nie tak cierpliwie bo do 30tego marca masz czas.
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postśr mar 12, 2014 10:27 pm

ramok pisze:a jak sie ma PYXISowy dodatek: "Raporty UKE"
do obecnej wersji SIIS 2014 ?
czy oplac sie to kupic?

wygenerowac jakies pliki i potem samemu dostosowac pod SIIS 2014 ?


Nijak się ma :)
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Re: Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postczw mar 13, 2014 8:51 pm

Przeciezrz jak nie rpzesla dostepu to sam sie nie dopisze wysle im jak zawsze f00 i tyle
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postsob mar 15, 2014 2:59 pm

wrobli pisze:Przeciezrz jak nie rpzesla dostepu to sam sie nie dopisze wysle im jak zawsze f00 i tyle


f00 f06, udzielenie danych policji i SIIS. I do tych sprawozdań nie muszą wysyłać "zaproszenia". Masz je dostarczać z automatu. Nie wiem jak za rok będzie z SIIS i kodami.

Kody przyszły razem z wezwaniem od prezesa uke. Są na ostatniej stronie - jako załącznik nr 1.


A jak masz ochote tu masz fajną lekture - http://www.uke.gov.pl/files/?id_plik=13685

I pamietaj do 3 procent przychodu dla danego NIP-u. Dochodu nie mylić z przychodem, i nie myśleć że kara bedzie tylko z przychodu działalności zwiazanej z telekomunikacją. Do 3% przychodu dla NIP-u, czyli masz "internet" i np piekarnie. policzą przychód i mogą wywalić 3%.
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Re: Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postsob mar 15, 2014 4:34 pm

o wezwaniach policji bylo do 31 stycznia i to wyslalem teraz druki te co zawsze. Ja zadnego pisma z uke nie dostalem w tym ani zeszlym roku wiec wypelnie co musze a do sis jak sie nie mam jak dostac to jak mam dopisac.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postpt mar 28, 2014 3:01 pm

Rozliczanie saldem wymęczone, to może teraz pora wymęczyć raport SIIS na przyszły sezon?

Myślę że przez 3 lata standard danych do SIISa na tyle się ustabilizował że można pomału myśleć o kodzie, a jak udostępnią raport w 2015 to tylko dostosowanie i wio.

Taki LMS (w osobie Tomka Chylińskiego) potrafi ogarnąć temat to i Pyxis da rade. Prawda Panie Piotrze?

Żeby nie przeciążać kodu proponuję osobny program korzystający z bazy Pyxisa.
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Re: Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postpt mar 28, 2014 6:33 pm

Jardo pisze:Rozliczanie saldem wymęczone, to może teraz pora wymęczyć raport SIIS na przyszły sezon?

Myślę że przez 3 lata standard danych do SIISa na tyle się ustabilizował że można pomału myśleć o kodzie, a jak udostępnią raport w 2015 to tylko dostosowanie i wio.

Taki LMS (w osobie Tomka Chylińskiego) potrafi ogarnąć temat to i Pyxis da rade. Prawda Panie Piotrze?

Żeby nie przeciążać kodu proponuję osobny program korzystający z bazy Pyxisa.


Widzisz SIIS jest dziwny... z mojego przykladu. Zacząłem go robic minimum 4 tyg temu. Na poczatku szok o co Kurka kaman.. Pozniej rozgryzlem i jest spoko, bardziej intuicyjny niz w zeszlym roku.

Ale moja wersja generatora 3,8x chciala wszedzie GPS-y, wpisalem... Do wersji 3,92 nadal byl problem z nazwami ulic w miejscowosciach gdzie sa i nie ma ulic ( dla tych co robia siis nie wyda sie to smieszne - sa ulice i ich nie ma...)

ok wersja 4,01N wszystko fajnie i sru 30% bledow.... otoz nazwa z asystenta uzeplaniania dla telekomunikacji polskiej zmieniła sie na orange poslka cos tam...

No ale moze juz bedzie tak jak jest, lecmy dalej....

Co moze nam robic pyxis ??
- klienci z TERYT i do jakiego wezla wpieci.
- ilu indywidualnych ilu biznes z podzialem na wezly,
- jakie predkosci z podzialem na wezly.

Reszta moim zdaniem nijak sie ma do programu fakturowego.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Inwentaryzacja sieci SIIS 2014

Postpt mar 28, 2014 7:07 pm

SIIS jest bardzo "dziwny". System zmienia sie i "ewoluuje z roku na rok ja wirus grypy. Nawet automatycznie przepisanie danych z baz z zeszlego roku nie wchodzi w gre (przynajmniej w tym trzeba bylo je "konwertowac"). Sam konwersja przechodzi, ale system importu rozpizdzia zastosowanie przecinka w nazwie firmy, chociaz zamarkowne jest pole wewnatrz cudzyslowia. Taki elementarz w sumie, a skutkuje porazka importu. Z samego UKE nie mozna odpowiednio wczesnie wydobyc informacji o formacie pliku. Pamietacie przeciez kiedy zaczal dzialac obecny system w wersji stabilnej.

Nie bardzo podoba mi sie opcja pracy na zapalenia pluc z jeszcze kilkoma "drobnymi" zmianami po drodze. To nie ma wiele wspolnego z rzetelnym podejsciem do sprawy. Co w sytuacji, gdy w pocie czola zrobiony format pliku okaze sie nie do zaimportowania z powodu jakis niewiadomych bledow, a ISPowi zostana 2 dni (bo przeciez jak mamy automat, to 30 marca sie za to zabieramy)? Kto bedzie placil kary? Do kogo beda pretensje?

Jesli sie okaze, ze w przyszlym roku bedzie to od strony programistycznej zrobione z glowa (czytaj: nie bedzie kolejnej rewolucji w SIIS) i odpowiednio wczesnie opublikowane, mozna sie pokusic o wyciagniecie niektorych danych (glownie o klientach). Byc moze sie to uda, bo Pyxis nie gromadzi az tak zaawansownych informacji o samej infrastrukturze i jej powiazaniach.
Piotr Szkut - PYXIS
Następna

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości

cron