Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 8:49 pm


przeniesienie bazy danych z LMS do Pyxis + Intrux

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

pepe_p1

  • Posty: 5
  • Rejestracja: pt mar 28, 2014 11:05 am

przeniesienie bazy danych z LMS do Pyxis + Intrux

Postndz mar 30, 2014 8:18 pm

Witam,

jestem nowym użytkownikiem, więc proszę o wyrozumiałość.
Tak jak w temacie, chcę przenieść bazę danych z LMS do Pyxsisa, który współpracuje z Intruxem. Widziałem na tym forum, że ktoś pracował nad skryptem umożliwiającym szybkie przeniesienie bazy. Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić jak mam to zrobić.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: przeniesienie bazy danych z LMS do Pyxis + Intrux

Postndz mar 30, 2014 9:12 pm

Prosze odezwac sie do mnie na maila. Przesle skrypt ktory wyciaga dane z baz LMSa i uklada je w plik importu dla Pyxisa (w zaleznosci od wersji LMSa skrypt moze wymagac jakis manipulacji w kodzie).
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

pepe_p1

  • Posty: 5
  • Rejestracja: pt mar 28, 2014 11:05 am

Re: przeniesienie bazy danych z LMS do Pyxis + Intrux

Postwt kwie 08, 2014 2:30 pm

czy po przeniesieniu bazy ID, PIN, nr. rachunku zostaną takie same jak w LMS?
W jaki sposób mogę przenieść Indywidualne nr rachunków klientów? czy zostaną one same przypisane np po numerze ID?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: przeniesienie bazy danych z LMS do Pyxis + Intrux

Postwt kwie 08, 2014 4:41 pm

Po numerze ID z Pyxisa mozna automatycznie wygenerowac numery kont dla wszystkich klientow na raz.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

pepe_p1

  • Posty: 5
  • Rejestracja: pt mar 28, 2014 11:05 am

Re: przeniesienie bazy danych z LMS do Pyxis + Intrux

Postśr kwie 09, 2014 9:34 am

a czy ID zostanie takie samo jak w LMSie?? z tego co widzę to w pliku do importu do Pyxisa nie ma ID... Czy Pyxis sam dopisze do klientów nowe ID?? Czy mam rozumieć, że jak w LMSie mam po kolei ID to wyexportuje mi to do pliku txt i klienci będą tak samo ustawieni i później podczas importu ID ustawi się takie samo??

I jeszcze takie pytanko. Czy jedna firma posiadająca różne 'działalności' może mieć różną numerację. Np posiadam VoIP, Internet, Serwery i czy do każdej można dodać inne numerki.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: przeniesienie bazy danych z LMS do Pyxis + Intrux

Postśr kwie 09, 2014 10:46 am

Pyxis sam nada podczas zapisu do bazy ID klienta. Bedzie to kolejne narastajaco. Nie ma mozliwosci jego zmiany. Jesli macie "dziury" w umeracji klientow w LMS, to nalezy je przed imprtem wypelnic jakas linijka z rekordem latwym do znalezienie (nazwisko "xxxx") i po imporcie odfiltrowac i usunac.

W danej firmie mozna prowadzic rownolegle kilka numeracji faktur. Np na kilku kopiach Pyxisa. Jedna kopia do internetu a druga np do niezacej sprzedazy detalicznej. Rozronia sie faktury nadajac jednej lini numeracyjnej inna maske numeru (np. 12345/NET/2014)
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron