Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 4:38 pm


Archiwizacja i Dearchiwizacja klientów oraz brakujące Indeks

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

nathan_mb

  • Posty: 4
  • Rejestracja: wt sty 19, 2016 10:59 am

Archiwizacja i Dearchiwizacja klientów oraz brakujące Indeks

Postsob gru 03, 2016 12:26 am

Witam.
Nie mogę znaleźć tematu w starszych postach, wiec przepraszam jeśli dubluje.
Potrzebuję jednak się odwiedzić czy można odzyskać w Pyxis 3 zarchiwizowanych klientów lub wykorzystać "puste" indeksy.

Odkupiłem kilka lat temu siec od "padającej" firmy i przyłączyłem do swojej, jednak Pan "Były Właściciel" przekazał mi bardzo dziurawą bazę danych (brak wielu indeksów) i nie ze wszystkimi klientami w sieci.
Teraz mam potrzebę odzyskania kilku klientów (dla rozliczeń oraz aby odzyskać anteny od "nieznanych" klientów), i nie wiem czy da się to zrobić i jak, a przydało by się bardzo.
Stąd dwa pytania:

1. Jak przywrócić zarchiwizowanych klientów
2. Jak wykorzystać puste indeksy

... o ile się da ... :shock: :D
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Archiwizacja i Dearchiwizacja klientów oraz brakujące In

Postczw gru 08, 2016 3:44 am

1) Czy jest jakas archiwalna baza z klientami? Bo skasowanych klientow w tabeli sie nie odzyska, chyba, ze zostali deaktywowani a nie skasowani. Wtedy nadal w bazie sa.

2) Niestety w bazach v3 sie nie da tego zrobic.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

nathan_mb

  • Posty: 4
  • Rejestracja: wt sty 19, 2016 10:59 am

Re: Archiwizacja i Dearchiwizacja klientów oraz brakujące In

Postpn gru 12, 2016 2:27 am

Nie rozumie po co ta opcja "przenoszenie do archiwum" w programie skoro nie ma przywrócenia?
Jak to wydobyć, skoro kilkunastu klientów jest przeniesionych do archiwum a nie skasowanych?
Mam teraz w bazie ok 750 pozycji, z czego aktywnych jest z 550. Chcę te pozostałe 200 także przenieść do archiwum aby "uprzątnąć" bazę, ale chcę mieć do nich dostęp (możliwość przywrócenia) gdy okaże się że muszę cofnąć się jak teraz, np. do starych rozliczeń...

Jakaś aktualizacja do 3.16 ? Z samym przywróceniem chociażby...
Ostatnio zmieniony pn gru 12, 2016 2:41 am przez nathan_mb, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Archiwizacja i Dearchiwizacja klientów oraz brakujące In

Postpn gru 12, 2016 2:37 am

Mozesz przywrocic stan baz z momentu wykonania archiwum (calosc), ale nie samych klientow.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

nathan_mb

  • Posty: 4
  • Rejestracja: wt sty 19, 2016 10:59 am

Re: Archiwizacja i Dearchiwizacja klientów oraz brakujące In

Postpn gru 12, 2016 2:42 am

Nie mogę się cofnąć, bo przez 2 lata dodawałem klientów... Poza tym za każdym razem będę musiał się cofać...?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Archiwizacja i Dearchiwizacja klientów oraz brakujące In

Postpn gru 12, 2016 3:21 am

No to chyba nie wiem o jaka funkcjonalnosc pytasz. Napisz bardziej szczegolowo, bo pewnie myslimy o roznych rzeczach.

PS.
Widze, ze dopisales do posta wyzej.

A wiec klientow nie usuwasz, tylko DEAKTYWUJESZ. Oni nadal sa w bazie, sa ich rozliczenia i jest mozliwosc ich "przywrocenia". W tabeli programu mozesz ich odfiltrowac i nie beda standardowo widoczni. Mozesz wyswietlac tylko deaktywowanych, tylko aktywnych oraz i jednych i drugich jednoczesnie.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

nathan_mb

  • Posty: 4
  • Rejestracja: wt sty 19, 2016 10:59 am

Re: Archiwizacja i Dearchiwizacja klientów oraz brakujące In

Postpn gru 12, 2016 6:03 pm

To po co w takim razie ta opcja "przenoszenie do archiwum"?

Napisze tak, bo widzę zwykłą "spychologię" w odpowiedziach...:

Filtrowanie ma służyć wydobywaniu konkretnych, potrzebnych w danej chwili informacji i działa OK, nie mam zarzutu. Jednak nie służy ono (a przynajmniej nie powinno) do filtrowania klientów, których w tej bazie nie chcę już mieć a nawet nie powinienem, bo są zliczani mimo filtrowania na spodzie okna Pyxisa, co zakłamuje ogólną wartość abonamentów.

Według mnie (i zapewne wielu innych) opcja "przenoszenie do archiwum" powinna usunąć klienta DO ARCHIWUM, tak aby nie był widoczny w głównym oknie, a w przypadku konieczności jego przywrócenia powinna być opcja "przywróć z archiwum", która po wybraniu z listy indeksów powinna tego klienta przywrócić z powrotem, do pełnej funkcjonalności.

Proszę o informację, czy można liczyć na takie rozwiązanie? Nie za bardzo uśmiecha mi się przejście do Pyxisa 4 z Upgradem wartym 545zł, czyli więcej niż płaciłem za pełnego Pyxisa 3, tym bardziej, że (sądząc z rozmowy) na taką funkcjonalność też nie mogę tam liczyć...

P.S. Czy użytkownicy Pyxis 3 mogą liczyć na dalszy Upgrade używanej wersji czy zostali "postawieni pod ścianą" i muszą kupić wersję 4?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Archiwizacja i Dearchiwizacja klientów oraz brakujące In

Postwt gru 13, 2016 2:24 am

Opcja przenoszenia do archiwum dotyczy tylko dokumentow klientow z danego okresu. Nie dotyczy samej bazy userow.

Pyxis 3 to juz zamknieta sprawa. Za 3 miesiace koncze jego supportowanie. Kilka lat dla danej wersji to nie jest krotki okres. Przynajmniej nie w sofcie.
Wersja 4 nie ma takich ograniczen jak trojka. Tu jest to przepisane na MySQLa (doslownie przepisane). Nie ma potrzeby przenoszenia czegokolwiek do archiwum, bo to nie ma wplywu na szybkosc dzialania aplikacji.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron