Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 5:02 pm


Rabat

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

hannla

  • Posty: 46
  • Rejestracja: śr sty 18, 2017 2:21 pm

Rabat

Postpn kwie 10, 2017 3:22 pm

Mama pytanie co do naliczania Rabatu, a raczej wyświetlania kwoty po jego wpisaniu.

bo jeżeli się nie wejdzie na klienta i nie sprawdzi co jest wpisane w szablonie faktury to się nie wiem o jego istnieniu, bo na kartotece klienta, i w tabeli głównej nie jest ten rabat uwzględniany.

Dobrze, że jest brany pod uwagę przy fakturowaniu.

ale dobrze by było jak będzie wszędzie widoczny.

Pozdrawiam
hannla
Offline

hannla

  • Posty: 46
  • Rejestracja: śr sty 18, 2017 2:21 pm

Re: Rabat

Postśr maja 10, 2017 3:43 pm

ponawiam pytanie..

było przez chwile dobrze... ale teraz znów z tym wyświetlaniem rabatu jest coś nie tak...

wersja 4.32
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rabat

Postśr maja 10, 2017 5:32 pm

Prosze o konkretny opis problemu. Przyjrze sie wtedy.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: Rabat

Postśr maja 10, 2017 9:24 pm

Propos rabatu - dałoby się dorobic opcję przeliczania rabatu na dni? Ja najczęściej stosuję rabat na niewykorzystany okres (koniec, początek umowy ) oraz za usterki - i muszę procenty przeliczać na niewykorzystane dni. Fajnie by było jakbym mógł podać ilość dni które maja nie być zapłacone a program dopasuje rabat wg kwoty abonamentu.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rabat

Postpt maja 12, 2017 8:43 am

Moze jakis podreczny kalkulator zrobie przy dodawaniu pozycji szablonu.

BTW: Ja u siebie dodaje pozycje jednorazowa dla usera "Rozliczenie miesiaca aktywacji".
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

hannla

  • Posty: 46
  • Rejestracja: śr sty 18, 2017 2:21 pm

Re: Rabat

Postpn maja 15, 2017 8:28 am

Dokładny opis:

Dla wybranego klienta ustałam rabat, gdzie po jego przeliczeniu wychodzi mi, że jego miesięczne opłata z usługę wynosi 1 zł.
niestety nie jest to widoczne ani w szablonach faktur, znaczy widać, że jest naliczony rabat tylko i tak w ostatniej kolumnie wartość brutto jest kwota bez uwzględnionego rabatu. w wyniku czego na karcie klienta pokazuje również kwotę bez uwzględnionego rabatu i w konsekwencji na tabeli głównej też.

jedynie gdzie widać, że jest dana pozycja jest za 1zł, to jest jak się wejdzie na szczegóły pozycji w szablonie faktury. i na szczęście na fakturze, też się pojawia poprawna wartość (z uwzględnionym Rabatem)

Choć nie wiem dlaczego przez jakiś okres działało wszystko sprawnie... (nie miało na to wpływu zmiana wersji programu)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rabat

Postpn maja 15, 2017 9:41 am

Dziwne, bo sprawdzalem u siebie na 4.32 i dziala jak powinno. Widac wszedzie kwoty po rabacie.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

hannla

  • Posty: 46
  • Rejestracja: śr sty 18, 2017 2:21 pm

Re: Rabat

Postpn maja 15, 2017 10:55 am

Sprawa jest dziwna,

Bo przez pewien cza u nas te wszystko było prawidłowo wyświetlane, tylko po fakturowaniu znów wyświetla się bez uwzględnienia rabatu
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Rabat

Postpn maja 15, 2017 11:16 am

Musial bym zajrzec zdalnie przez TV, bo tak trudno bedzie zgadnac.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron