Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 12:30 pm


aptest oraz pinginfra

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

KolNet

  • Posty: 81
  • Rejestracja: wt lis 19, 2013 10:26 am

aptest oraz pinginfra

Postwt kwie 18, 2017 2:49 pm

Od jakiegoś czasu kombinuje wysyłanie smsów i emaili w razie awarii jednak nadal nie chce mi to działać.
PingInfra skonfigurowałem i działa bez problemu, pokazuje czy urządzenie jest na zielono czy czerwono a w razie czego pyxis miga i krzyczy jak coś padło. Problem pojawia się kiedy chcę wiedzieć o tym na maila czy smsa, aptest skonfigurowałem poprawnie (z resztą ręczne wywołanie skryptu daje odpowiedź '.... OK') jednak nadal nie dostaję żadnych wiadomości z powiadomieniem. Tak samo jest kiedy wejdę w kartę urządzenia i obok IP zamiast pingu mam informację na czerwono ping:Błąd.

Piszę na forum gdyż nie jest to sprawa niecierpiąca zwłoki - raczej luźny temat do przemyśleń co może być nie tak.

Skrypty stoją na debianie na którym mam też serwer Cacti więc wszystko inne działa, cron właściwie dodany skrypty wywołują się co minutę (tym bardziej że pinginfra działa).
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: aptest oraz pinginfra

Postwt kwie 18, 2017 9:45 pm

Jesli masz na czerwona "Błąd" zamiast pingu, to stawiam, ze to jakis wyzszy Windows i brak uprawnien admina (bo tylko on moze "pingowac").

Z wysylaniem maili to zajrzyj w skrypt. Tam jest polecenie wysylajace maila do Ciebie i do bramki SMS. Wysylane jest za pomoca klienta "mutt". Sprawdz na poczatek, czy mutt dziala i czy uda Ci sie wyslac maila z linii komend.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

KolNet

  • Posty: 81
  • Rejestracja: wt lis 19, 2013 10:26 am

Re: aptest oraz pinginfra

Postczw kwie 20, 2017 1:41 pm

Mutt działał ale funkcja mail miała zezwolenie na wiadomości lokalne, trzeba za pomocą dpkg-reconfigure exim4-config zmienić ustawienia i zezwolić na obsługę zdalnych serwerów pocztowych SMTP - fajnie jakby instrukcja takie rzeczy zawierała bo nie każdy ma tak dogłębną wiedzę komputerową.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2137
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: aptest oraz pinginfra

Postczw kwie 20, 2017 10:27 pm

Oj, ale ja np Exima nie uzywam zupelnie. Mam za to Postfixa.

Idac ta droga powinienem zaczac od instrukcji przygotowania bootowalnej plyty do instalacji linuxa. ;)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

KolNet

  • Posty: 81
  • Rejestracja: wt lis 19, 2013 10:26 am

Re: aptest oraz pinginfra

Postpt kwie 21, 2017 9:10 am

Ale skoro w domyśle jakaś niezbędna funkcja nie działa to dobrze by to było wiedzieć bo nie każdy umie czytać kod skryptów i sprawdzać co tam zostało użyte.

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron