Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 3:11 pm


Drzewo urządzeń

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

green3d

  • Posty: 94
  • Rejestracja: sob sty 03, 2009 4:23 pm

Drzewo urządzeń

Postpn gru 28, 2009 4:18 pm

Witam
Czy autor mógłby pomyśleć o przebudowie sekcji "Urządzenia" w karcie użytkownika, aby przypisywać do głównego urządzenia akcesoria. O co mi chodzi... prosty przykład: Przekazuję klientowi w protokole nie zestaw do odbioru, ale jego elementy np. RB411, antena, zasilacz, karta radiowa, uchwyt do muru. Mam mniej potem roboty przy protokołach w razie serwisowania elementów. Na chwilę obecną dodaje te wszystkie elementy jako oddzielne urządzenia z ip 0.0.0.0 mac: 00:00:00:00:00:00. Nie wygląda to najlepiej, ale nie ma innej możliwości. Dodawanie elementów ma też ten plus, że klient mi np. nie wymieni karty czy zasilacza na wadliwy, a potem zgłosi awarię. Plomby i hologramy to tylko dodatkowy koszt.
Offline

Gularz_pl

  • Posty: 41
  • Rejestracja: pn lip 13, 2009 9:16 pm

Postczw gru 31, 2009 1:09 am

a nie możesz tego wpisac sobie w zgloszeniach ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpt sty 01, 2010 1:51 am

Takie "mnozenie bytow" cyba by sie nie przyjelo. Jednak wiekszosc trzyma w bazie dane o calym urzadzeniu a gdzies na protokolach ew spisywane sa seriale poszczegolnych elementow (jesli juz sa spisywane).
No chyba, ze sie myle (?)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

green3d

  • Posty: 94
  • Rejestracja: sob sty 03, 2009 4:23 pm

Postndz sty 03, 2010 12:02 pm

Pyxis pisze:Takie "mnozenie bytow" cyba by sie nie przyjelo. Jednak wiekszosc trzyma w bazie dane o calym urzadzeniu a gdzies na protokolach ew spisywane sa seriale poszczegolnych elementow (jesli juz sa spisywane).
No chyba, ze sie myle (?)

"Mnożenie bytów" ???? Ludzie po to mam komputer, aby to wszystko ogarnąć, a nie przeglądać setki protokołów aby się do czegoś dokopać. Mam komuś dopłacić aby taka funkcja znalazła się w programie czy żałować zakupu ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz sty 03, 2010 12:10 pm

Niestety wprowadzenie funkcji z ktorej korzystac bedziesz jedynie Ty, to niestety sprawa nie do zrobienia.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

green3d

  • Posty: 94
  • Rejestracja: sob sty 03, 2009 4:23 pm

Postndz sty 03, 2010 2:25 pm

Pyxis pisze:Niestety wprowadzenie funkcji z ktorej korzystac bedziesz jedynie Ty, to niestety sprawa nie do zrobienia.
Minusy zamkniętego oprogramowania ... zresztą szkoda gadać
Offline

cienkib

  • Posty: 45
  • Rejestracja: śr kwie 15, 2009 1:55 pm

Postwt sty 12, 2010 6:02 pm

Pyxis pisze:Niestety wprowadzenie funkcji z ktorej korzystac bedziesz jedynie Ty, to niestety sprawa nie do zrobienia.

oczywiscie autor nie rozumie, po co jemu lub komukolwiek jakakolwiek uzytecznosc, wiec olewa temat w/w odpowiedzia.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr sty 13, 2010 1:05 am

Nie wiesz jaki ja mam "koncert zyczen" od userow. Musze nieco filtorwac propozycje, bo inaczej nie dalo by sie Pyxisa uzywac :-)

Mi wiele mozna zarzucic, ale na pewno nie to, ze nie slucham glosow uzytkownikow Pyxisa. Zobacz w changelog programu.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

mario_bo

  • Posty: 2
  • Rejestracja: pn lip 13, 2009 1:22 pm

Postsob sty 16, 2010 10:23 pm

Popieram kolegę, który rozpoczął temat. Używam Pyxisa już jakiś czas. Porządkuję sobie teraz bazę pod kątem urządzeń u klienta, bo nie chce mi się za każdym razem wertować stosu dokumentów. W karcie urządzenia brakuje pól np: na wpisanie serial number, jak również u którego kontrahenta został zakupiony sprzęt.
Uważam, że skoro już jest możliwość wprowadzenia do bazy urządzeń klienta to niech to działa poprawnie.
firma się rozrasta, sprzętu przybywa nie wyobrażam sobie, aby taka funkcjonalność nie pojawiła się w tej fajnej bazie.

Pozdrawiam
mario_bo
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postsob sty 16, 2010 10:30 pm

mario_bo pisze: W karcie urządzenia brakuje pól np: na wpisanie serial number, jak również u którego kontrahenta został zakupiony sprzęt.


Dlaczego nie wykorzystasz do tego pola "Uwagi"? Wlasnie dla takich zastosowan jest przewidziane.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

green3d

  • Posty: 94
  • Rejestracja: sob sty 03, 2009 4:23 pm

Postpn sty 18, 2010 3:16 pm

Pyxis pisze:
mario_bo pisze: W karcie urządzenia brakuje pól np: na wpisanie serial number, jak również u którego kontrahenta został zakupiony sprzęt.


Dlaczego nie wykorzystasz do tego pola "Uwagi"? Wlasnie dla takich zastosowan jest przewidziane.

No chyba szybciej by było wprowadzać dane jakby wystarczyło wybierać sobie z listy kontrahentów, a nie za każdym razem wpisywać nazwę.
Pole "Uwagi" jest mało praktyczne na tego typu dane gdyż jak się w nim więcej wpisze to trzeba mozolnie przewijać kursorem w lewo.
Równie dobrze autor mógł napisać, że w Notatniku też sobie można prowadzić bazę urządzeń :roll:
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpn sty 18, 2010 3:25 pm

Eeee, przesadzasz z tymi problemami.
Przypisujesz kod liczbowy do dostawcy i masz jak na dloni. Nie trzeba zadzej nazwy klepac 100x. Trezba tylko ciutke inwencji.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

green3d

  • Posty: 94
  • Rejestracja: sob sty 03, 2009 4:23 pm

Postwt sty 19, 2010 8:31 pm

Pyxis pisze:Eeee, przesadzasz z tymi problemami.
Przypisujesz kod liczbowy do dostawcy i masz jak na dloni. Nie trzeba zadzej nazwy klepac 100x. Trezba tylko ciutke inwencji.

Tak i teraz jeszcze mam trzymać w jakimś pliku tekstowym jakieś "kody". Potem siada nowy pracownik i widzi jak na dłoni "7234627342842 12 34342 34434 3443". Autorowi gratuluję podejścia do klienta no i teraz nie wiem czy brać tą ewidencję sprzedaży bo księgowa wymyśliła że zamiast "data powstania obowiązku podat." musi pisać "data wystawienia faktury"... no ale z takim podejściem to pewnie znów będzie, że robię problemy lub przesadzam. :evil:
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt sty 19, 2010 9:41 pm

Oj zmyslasz z tymi cyderkami. Wystarczy jak od 1-10 przypiszesz. Mysle, ze w wiekszej ilosci firm nie zaopatrujesz sie w sprzet.

Co do Ewidencji, to zafunduj ksiegowej tel do skarbowki. Wyjasnia jej jak jest poprawnie. :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

zwierzu

  • Posty: 13
  • Rejestracja: śr sie 05, 2009 5:56 am

Postndz sty 24, 2010 6:27 pm

Moja ksiegowa nie ma z tym problemu
Następna

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości