Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 11:33 pm


aktualizacja danych ibok, noty odsetkowe, korekty

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

saluo

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz sty 31, 2010 6:11 pm

aktualizacja danych ibok, noty odsetkowe, korekty

Postwt lut 02, 2010 8:08 pm

Mam kilka propozycji:
- Przydała by się opcja podmiany tylko tych plików w ibok, które się zmieniły. Korzystam z hostingu tp i po kilkudziesięciu uploadach userów zrywa mi sesje(timeout).
Można by to zrobić w formie przeliczania przez skrypt na ftp wielkości plików w userów i porównywania ich z plikami przesyłanymi przez ftp. Program kopiował by tylko te pliki które rzeczywiście się zmieniły.
- Jak usunąć blokadę ibok podczas przerwanej aktualizacji? Totalcomander nie widzi mi pliku z kropką przed nazwą.
- Ostatnio wklepałem klientów a okazało się że sms można wysłać tylko na numer z pola telefon1. Zamieniałem kolejność telefonów.
- Przydała by się (i to koniecznie) opcja not odsetkowych i korekt. Smabi miał fajnie to rozwiązane.
- Fajnie gdyby był inny szablon faktury VAT np. bez pola index i nr klienta z wydrukiem dla kopert z okienkiem
- Przydało by się wysyłanie z "automatu" emaila, smsa z loginem i hasłem do ibok lub pppoe
- Duży minus za brak instrukcji obsługi (program z dodatkowymi modułami nie jest taki prosty jak się wydaje). Trzeba samemu metodą prób i błędów dochodzić do wszystkiego.

Tak to wszystko w miarę ładnie działa. Jak wdrożę blokady mikrotika to pewnie znów się odezwę ;)
Więcej modifikacji nie widzę w tym programie. Autor i tak wykonał kawał dobrej roboty.

ps. kiedyś w jakimś poście była mowa o drukarce fiskalnej- jest to obowiązek wg. obecnej ustawy, chyba że rozliczeń dokonujemy tylko przez konto bankowe.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr lut 03, 2010 12:19 am

Po krotce postaram sie odpowiedzec:
1) Podmiana tylko wybranych plikow wiazala by sie z przechowywaniem sum kontrolnych md5 w jakiejs osobnej bazie. Nie bylo by to rozwiazanie "oszczedne" i chyba latwiej podmienic cala zawartosc danych iBOKa. Przynajmniej jest pewnisc, ze dane sa spojne i aktualne w calosci
2) Klienty FTP maja mozliwosc wyswietlenia plikow ukrytych. Powinno sie dac usunac taki plik.
3) Noty to w miare nieskomplikowana sprawa, ale korekty to juz ciezszy kawalek kodu i dodatkowe tabele w programie. Trudo sie za to zabrac.
4) Do SMSowania brany jest pierwszy poprawny numer GSM. Jesli w pierwszym polu masz nr stacjonarny to automatycznie zostanie pobrany nr z pola drugiego.
5) Pola index i nr klienta to to samo pole. Obecny szablon FV po zlozeniu "na 3" i wlozeniu do koperty DL ma w okienku adres korespondencyjny. jest tak celowo uzlozony.
6) Automatyczne wysylanie hasel jak najbardziej da sie zrobic. Mysle o tych z karty usera.
7) Instrukcja sie nieco zdezaktualizowala, bo sporo sie w programie dzieje jeszcze. Zrobienie nowej to naprawde duzo pracy a przy obecnym tempie zmnian i tak za miesiac bylaby juz w czesci nieaktualna. Poczekam jeszcze z jej aktualizacja. Poki co staram sie nadrabiac dzialem FAQ i instrukcja instalacji iBOKa na www. mam nadzieje, ze trafiles na odpowiedni link.
8 ) Nie ma obowiazku rejestracji sprzedazy uslug internetowych na urzdzeniach fiskalnych. Sa one zwolnione z takiego obowiazku. Tai jest stan obecny i nie wiedomo mi nic aby cokolwiek mialo sie w tym wzgledzie zmienic. Temat przerobilem gruntownie konsultujac w 3 US w mojej okolicy. Koniec i kropka. :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

cienkib

  • Posty: 45
  • Rejestracja: śr kwie 15, 2009 1:55 pm

Re: aktualizacja danych ibok, noty odsetkowe, korekty

Postśr lut 03, 2010 1:39 am

saluo pisze:6) - Przydało by się wysyłanie z "automatu" emaila, smsa z loginem i hasłem do ibok lub pppoe.

i nie tylko, np:
hurtowo wysylane informacje emailem, ze pojawila sie nowa FV na iBOKu itp itd,
bez wysylania PDFow w zalacznikach : )
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr lut 03, 2010 1:43 am

No to nic nie stoi przeciez na przeszkodzie, zebys po wygenerowaniu FV zrobil mailing z informacja, ze takowa FV jest na iBOKu. Sa przeciez takie narzedzia w programie - zwie sie to "korespondencja seryjna".
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

saluo

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz sty 31, 2010 6:11 pm

Postczw lut 04, 2010 4:03 pm

8. Przeczytałem Dz.U. Nr 116, poz. 804 i chylę czoła.
Sprzedaż telekomunikacyjna jest zwolniona z ewidencjonowania.
Nie mniej jednak, gdy chcemy sprzedać klientowi access pointa już podlega ona ewidencjonowaniu za pomocą kasy fiskalnej, bowiem jest to sprzęt telekomunikacyjny i nie stosuje się zwolnień wg. powyższej ustawy.

4. Gdy telefon stacjonarny zapisany jest w notacji 172222222 (17 to nr kier.) pyxis nie rozpoznaje że to telefon stacjonarny.

2. Total comannder nie wyświetla mi plików z kropką przed nazwą. Sprawdzałem to jeszcze raz.
Gdy mamy uaktualnić bazę kilkudziesięciu użytkowników na zewnętrznym serwerze jest to czasochłonne i nie zawsze poprawnie się da przeprowadzić operację.

6. w jaki sposób?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw lut 04, 2010 4:13 pm

8 ) Przy sporadycznej sprzedazy to nie powinien byc problem zeby to recznie wprowadzic na kase

4) Masz na zakladce liste prefixow wykluczajacych numer jako GSM. Wpisz tam w jakies pole 17. Nie bedzie numerow zaczynajacycg sie od 17tki

2) Ten plik usuwa sam Pyxis po zakonczeniu uploadu. Usuniecie go recznie powinno byc operacja sporadyczna. Kazde poprawne zakonczenie uploadu wycina ten plik.

6) Zobacz zmienne tekstowe w FAQ na www progrmu.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postpn lut 15, 2010 9:45 pm

saluo pisze:
2. Total comannder nie wyświetla mi plików z kropką przed nazwą. Sprawdzałem to jeszcze raz.[...]



Jak chcesz zobaczyć pliki z kropką na początku (czyli ukryte) to w menu Sieć TC jest opcja "FTP pokaż ukryte pliki". Wystarczy zaznaczyć ta opcję.
Offline

mpmac

  • Posty: 28
  • Rejestracja: sob paź 03, 2009 8:26 pm

Postśr lut 17, 2010 11:21 pm

Proponuje aby autor rozwazyl jednak aktualizacje danych ktore sie zmienily...

Mam dwie licencje pyxisa na dwie firmy
na jednej na ktorej mam ibok mam zaledwie 40 klientow...i aktualizacja trwa wieki.
Oczywiscie pdfow nie wysylam.

Pomijam kwestie lacz - wysylam z upc 1,5mb up a odbieram symetryykiem 15mb.
Upc jak to upc, roznie dziala. Trwa to czasami kawal czasu...

Nie wyobrazam sobie jak bym mial wysylac dane 200 klientow na serwer ftp....
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw lut 18, 2010 12:16 am

Duze znaczenie ma tez sama konfiguracja serwera FTP. Nie jest to tylko sprawa laczy. Tam leci duzo malych pliczkow.

Wiekszosc osob korzystajacych z iBOKa ma jednak serwer w sieci lokalnej. Wtedy wrzucasz opcja na zmapowany katalog na dysku sieciowy,. Dziala do duuuuzo szybciej.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Postczw lut 18, 2010 3:44 pm

Pyxis pisze:Duze znaczenie ma tez sama konfiguracja serwera FTP. Nie jest to tylko sprawa laczy. Tam leci duzo malych pliczkow.



Ja mam 1500 klientów. Niestety zaprzestałem wysyłania danych na ibok to trwa to wieki, a w trakcie wysyłania przerywa połączenie. Podkreślę, że serwer jest lokalnie.

Wiekszosc osob korzystajacych z iBOKa ma jednak serwer w sieci lokalnej. Wtedy wrzucasz opcja na zmapowany katalog na dysku sieciowy,. Dziala do duuuuzo szybciej.


A który szanujący się operator ISP ma serwer na Windzie? Na linuxie nie ma możliwości zmapowania dysku
Offline

Markus

  • Posty: 84
  • Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:14 am

Postczw lut 18, 2010 5:47 pm

A który szanujący się operator ISP ma serwer na Windzie? Na linuxie nie ma możliwości zmapowania dysku


Ja też nie wiem jaki ISP używa Windows na serwerze.
Jeśli chodzi o mapowanie dysku to kolego skoro jesteś usługodawcą ISP i używasz Linuxa dzwie się, że nie znasz w Linux takiej usługi jak SAMBA z której bez problemu mapujesz sobie dyski "do komputera na biurku".
Co to znaczy wieki? .Ja wysyłając właśnie na sambe, można powiedzieć że lokalnie, bo do serwera mam około 1 km po lanie 100Mbps, wgrywam dane około 1000 plików też czasami z przerwami za pomocą TC 20 minut.

Małe sprostowanie nie było to połączenie 100Mbps tylko połączeni bezprzewodowe 54Mbps między laptopem a MT który stoi jako router dostępowy do sieci w biurze.
Następnym razem mogę podać czas po lanie, ale podejrzewam, że nie będzie dużo szybciej.
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Postczw lut 18, 2010 7:59 pm

Markus pisze:
A który szanujący się operator ISP ma serwer na Windzie? Na linuxie nie ma możliwości zmapowania dysku


Ja też nie wiem jaki ISP używa Windows na serwerze.
Jeśli chodzi o mapowanie dysku to kolego skoro jesteś usługodawcą ISP i używasz Linuxa dzwie się, że nie znasz w Linux takiej usługi jak SAMBA z której bez problemu mapujesz sobie dyski "do komputera na biurku".
...


doskonale wiem o sambie ale występuje tu problem z dobrym zabezpieczeniem ...
Offline

Markus

  • Posty: 84
  • Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:14 am

Postczw lut 18, 2010 8:33 pm

marcin_siedlce pisze:
Markus pisze:
A który szanujący się operator ISP ma serwer na Windzie? Na linuxie nie ma możliwości zmapowania dysku


Ja też nie wiem jaki ISP używa Windows na serwerze.
Jeśli chodzi o mapowanie dysku to kolego skoro jesteś usługodawcą ISP i używasz Linuxa dzwie się, że nie znasz w Linux takiej usługi jak SAMBA z której bez problemu mapujesz sobie dyski "do komputera na biurku".
...


doskonale wiem o sambie ale występuje tu problem z dobrym zabezpieczeniem ...


A gdzie jest dobre?? SSH nie mamy w Pyxis :)
A w sambie można dodatkowo ograniczyć połączenie do konkretnych IP
Offline

Sasni

  • Posty: 47
  • Rejestracja: pt maja 29, 2009 2:48 pm

Postpt lut 19, 2010 9:07 am

Ja musiałem zrezygnować z wgrywania na serwer przez Pyxisa, ( rwało, blokowało dostęp klientom jak zerwało i nie skończyło) aktualizuję sobie folder lokalnie na kompie a potem wgrywam to file zillą,
ponad 7k plików leci ok 20 minut.
Offline

green3d

  • Posty: 94
  • Rejestracja: sob sty 03, 2009 4:23 pm

Postpt lut 19, 2010 11:58 pm

mpmac pisze:Nie wyobrazam sobie jak bym mial wysylac dane 200 klientow na serwer ftp....

Jeśli użwacie Proftpd jako serwera ftp to proponuję na początek w pliku konfiguracyjnym dopisać:
Kod: Zaznacz cały
UseReverseDNS Off

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 56 gości