Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 12:14 am


Definicje prędkości

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Markus

  • Posty: 84
  • Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:14 am

Definicje prędkości

Postwt lut 23, 2010 5:16 pm

Zauważyłem korzystając z zakładek Pyxis do ustawiania prędkości UP/DOWN , że zdarzają się pomyłki przy tych wpisach np. wpisując 1024 można wpisać 10240 itp. Czasem też nie pamiętamy o wpisaniu tych prędkości.

Moja propozycja to stworzenie tak jak w przypadku szablonów i grup definicji dla tych prędkości.
Można stworzyć np. definicje 512 która będzie odpowiednikiem 512/256 itd
Przy edycji karty klienta będziemy mieli wtedy wybór utworzonych wcześniej definicji i nie będzie problemu z błędnym wpisem. Jak wiadomo takie pomyłki są na naszą niekorzyść kiedy klient omyłkowo dostaje 10 mega :D myslę że się tym nie będzie chwalił ;)

Jest też błąd przy eksporcie do Intruxa, który już wcześniej zgłaszałem, że przy braku wypełnionej prędkości dla Intrux NOC na serwer wysyłana jest prędkość domyślna jako AUTO, powoduje to wykorzystanie przez Klienta pełnej prędkości naszego łącza jaka jest dostępna.

Ważne jest też aby program informował nas kiedy mamy wpisane urządzenie klienckie że nie została wypełniona zakładka prędkości.

Jeszcze sprawa nadpisywania prędkości z zakładki Pyxis w zakładkach Intrux, myślę że nie Pyxis nie powinien nadpisywać tych prędkości jeśli są one wypełnione w zakładce Intruxa.

Pewnie błąd który wyżej zauważyłem,że pyxis nie uzupełnia prędkości NOC był spowodowany brakiem w zakładce Pyxis ustawień DZIEŃ/NOC i aby prędkość wpisana w zakładkę Intrux dla NOC mogła być różna - została ustawiona tak aby nie była nadpisywana :) i z tego powodu są te niedociągnięcia.

Pozdrawiam

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości