Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 8:21 pm


Generowanie numeru rachunku klienta.

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

DarekP

  • Posty: 4
  • Rejestracja: śr paź 01, 2008 10:18 pm

Generowanie numeru rachunku klienta.

Postpn mar 01, 2010 3:19 pm

Już jakiś czas temu o tym wspominałem.

Przy tworzeniu nowego klienta, mimo tego, że jest przycisk Generuj IBAN, to trzeba wkleić numer konta i dopiero go wygenerować.

Przeklejanie ostatniego rachunku i generowanie uważam, za wredne i uciążliwe.

Czy można liczyć, na to, że klikając przycisk, program choćby zapyta: "Czy chcesz wygenerować nowy numer rachunku na podstawie numeru klienta?" tak jak to jest w funkcji "Automatyczne generowanie numerów kont".

W tej chwili zapisuję klienta, wychodzę, wchodzę w "Automatyczne generowanie numerów kont" i generuję numer dla wszystkich, którzy go nie mają... czyli zwylke dla jednego nowego klienta...
Pozdrawiam
Darek
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr mar 03, 2010 11:52 am

Zaznaczasz w konfiguracji programu aby dla nowo dodawanego klienta generowal ruchanku. Wszystko.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

DarekP

  • Posty: 4
  • Rejestracja: śr paź 01, 2008 10:18 pm

Postczw lip 15, 2010 10:32 pm

Wprawdzie dawno to było, ale dziękuję. Ustawiłem funkcję i działa tak jak napisałeś. W poprzednich wersjach tego nie było, a jakoś w changelogu nie zauważyłem.

Rozwiązanie dla mnie satysfakcjonujące.
Pozdrawiam
Darek
Offline

Janikp

  • Posty: 59
  • Rejestracja: wt mar 13, 2012 11:56 pm

Postndz mar 25, 2012 4:20 pm

Wszsytko pieknie ale przydala by sie taka opcja.

Dopiero odpala pyxisa dla wlasnycch potrzeb, wdrazac bede platosci masowe. Mam wiec narazie wyszystkich klientow przypisanych do rachunku i banku z zakladki danych wlasciciela.
Teraz chcialbym po trochu przez jakis czas uruchamiac dla klientow indywidualny rachunek i na spokojnie ich informowac o tym. Widze ze w zakladce klienta jest obcja generuj rachunek IBAN ale jak klikam nic si enie dzieje. Wiem, czytałem nowy klient będzie dostawał z automatu ale co co teraz nie maja jak im dodac rachunek?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz mar 25, 2012 4:27 pm

Wypelniasz dane do generowania rachunku na zakladce automatycznego generowania. One tam beda zapisane i zostana uzyte podczas recznego generowania rachunku dla poszczegolnych klientow.

Opcje automatycznego generowania mozesz uruchomic tez po wczesniejszym przefiltrowani bazy klientow. Rachunki dopisane zostana tylko klientom widocznym podczas tej operacji w tabeli glownej programu. W ten sposob mozna to "etapowac" automatem.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Janikp

  • Posty: 59
  • Rejestracja: wt mar 13, 2012 11:56 pm

Postndz mar 25, 2012 10:42 pm

Sa podane te dane : Numer rozliczeniowy banku, numer identyfikacyjny, prefix ale i tak jak chce indywidualnie dl aklienta dodac wyskauje okno generuj iban puste i dalej nic.

Z automatu dla grupy dziala.

Jeszcze jedno pytanie liczba kontrolna ... 2 pierwsze cyfry to nie jest stala weartosc tylko zmienna?
Offline

Ekspert

  • Posty: 39
  • Rejestracja: wt lut 15, 2011 9:07 pm
  • Lokalizacja: Włodawa

Postndz mar 25, 2012 10:57 pm

Działa, działa tylko pozaznaczaj sobie w konfiguracji na parametry programu 2 - generuj IBAN przy nowym użytkowniku. Oczywiście na zakładce płatności masowych musisz wypełnić zakładkę automatyczna generacja kont. Pierwsze dwie to zawsze będę zmienne cyfry, właściwy nr to 24 następne.
Offline

Janikp

  • Posty: 59
  • Rejestracja: wt mar 13, 2012 11:56 pm

Postpn mar 26, 2012 4:15 pm

No to ja nie wiem jak. W zakladce edytuj klienta dane rozszezone daje generuj iban. Mam male okienku nr rachunku 24 liczby i IBAN. Daje generuj IBAN i nic obie puste.
Offline

Ekspert

  • Posty: 39
  • Rejestracja: wt lut 15, 2011 9:07 pm
  • Lokalizacja: Włodawa

Postpn mar 26, 2012 5:53 pm

Janikp pisze:No to ja nie wiem jak. W zakladce edytuj klienta dane rozszezone daje generuj iban. Mam male okienku nr rachunku 24 liczby i IBAN. Daje generuj IBAN i nic obie puste.

Jeśli w płatnościach masowych nie wypełnisz bodajże 4 pozycji zakładki automatyczna generacja to nic z tego! Na podstawie tego co tam wpisane dopiero się generują same konta i służy to zapewne jako algorytm sprawdzający zarazem
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpn mar 26, 2012 9:08 pm

Ta opcja w kliencie sluzy tylko do zbudowania rachunku IBAN recznie. Wysliczeniu samej sumy kontrolnej.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron