Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 3:37 pm


Faktury- płatności

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Faktury- płatności

Postsob mar 13, 2010 11:36 pm

Przykład:

Pan Nowak ma internet od 15 marca. Jak się łatwo domyślić musi zapłacić 1/2 abonamentu.
W kartotece wpisujemy mu abonament np. 50 zł za miesiąc aby program wiedział na jaką kwotę ma z automatu wystawiać fakturę. I tu robi się problem. Gdy generuję fakturę to Pyxis wystawia na pełną kwotę. Potem muszę edytować fakturę na właściwą sumę. Pal go licho przy jednym użytkowniku. A co przy 100? Obecnie mam promocję 30 dni gratis. I tu kolejny mankament. Jak zaznaczę przy wprowadzaniu użytkownika "wystawiaj faktury automatycznie" to system wystawi fakturę na kwotę np. 50 zł. I znowu edycja ręczna. Napiszecie że można nie zaznaczać opcji: "wystawiaj ....". ale kto będzie pamiętam, aby po 30 dniach ją zaznaczyć?
Proponuję zrobić jakieś pole do wpisania daty i kwoty od kiedy system ma zacząć taryfikację i na jaką kwotę wystawić fakturę.

Mam nadzieję, że jasno opisałem problem, ewentualnie proszę o pytania
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz mar 14, 2010 11:59 am

Nie chce mi sie wierzyc, ze podlaczasz 100 osob w miesiacu. :-) Ale jesli to:
Masz opcje rabat na karcie klienta. Skorzystaj z niej przy dopisywaniu nowego klienta. Ona sie zeruje po uwzglednieniu jej przy automatycznym generowani FV. Jak dopisujesz klienta np 15go, to wpisz tam "Rabat za 15 dni i kwote 25 zl. Pierwsza FV z automatu zostanie wystawiona na kwote 50 zl z pozycja Rabaru na kwote 25 zl.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 74
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Postpn mar 15, 2010 9:08 pm

Pyxis pisze:Nie chce mi sie wierzyc, ze podlaczasz 100 osob w miesiacu. :-) Ale jesli to:
Masz opcje rabat na karcie klienta. Skorzystaj z niej przy dopisywaniu nowego klienta. Ona sie zeruje po uwzglednieniu jej przy automatycznym generowani FV. Jak dopisujesz klienta np 15go, to wpisz tam "Rabat za 15 dni i kwote 25 zl. Pierwsza FV z automatu zostanie wystawiona na kwote 50 zl z pozycja Rabaru na kwote 25 zl.


wielkie dzięki. Jutro rano przetesuję

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości