Dzisiaj jest śr maja 15, 2024 10:34 am


Uke paszportyzacja itp

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postsob maja 22, 2010 11:54 am

Też jestem za tym żeby raporty dla UKE były w pełnej postaci.
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Postsob maja 22, 2010 4:14 pm

Jasne ze byłoby fajnie gdyby program potrafił generować wszystkie wymagane raporty do UKE (mam cichą nadzieję że autor programu szybko uzupełni moduł o brakujące raporty a cena modułu się nie zmieni :) ) jednak jak do tej pory to jedyny program dla ISP który robi cokolwiek w tej materii i tu chwała autorowi.
Sprawdzałem forum popularnego LMSa, JZK i inne wynalazki i wsparcia do raportów brak

Martwi mnie jednak fakt że do 11 czerwca trzeba oddać dwa raporty a nie jeden! a tego drugiego już w programie zabrakło :( mimo że czas goni.

Drugi raport to: Analiza rynków wymiany ruchu IP
Jest tu: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text

Czyli na już każdy ISP ma 3 raporty do UKE w roku (póki co to 1 raz w roku)

PS/
To że autor wybrał rozwiązanie z raportami jako moduł płatny, no cóż jego prawo. Ja osobiście chętny jestem zapłacić (może zmobilizuje to autora do dopisania reszty raportów) za komfort kliknięcia kilka razy myszką i wygenerowanie gotowych raportów zgodnych z wymogami naszych biurokratycznych urzędów zamiast siedzieć nad tym kilka dni.

cienkib,
mam w D ten czerwcowy, nie bede go skladal, zadnego pisma nie dostalem, moga mnie cmoknac
a sadzilem ze biurokracja w naszym kraju nie moze byc wieksza! i znowu mnie zaskoczono.


nie jest to tak do końca :

„za niewykonanie przedmiotowego obowiązku może skutkować nałożeniem kary pieniężnej, stosownie do art. 209 ust. 1 pkt. 1 ustawy Prawo telekomunikacyjne, w wysokości do 3% przychodu przedsiębiorstwa osiągniętego w roku 2009 (art. 210 ust.1 ww. ustawy)”

To cmokanie może wyjść troche drogo :) chyba że masz 5 klientów i koszt przelewu będzie droższy niż kara ale wtedy opłaci się ten raport zrobić za free ręcznie
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postsob maja 22, 2010 6:50 pm

Ted drugi raport o wymianie ruchu to robia tylko ci operatprzy, ktorzy HURTOWO sprzedaja lacza innym operatorom. Tzn wypelniaja ten arkusz.
Dopytam jeszcze szczegolowo w UKE, ale na bank Pyxis nie zawiera danych potrzebnych do sporzdzenia tego raportu. Po prostu to nie ten zakres danych (Pyxis ma dane dotycznace klientow koncowych raczej)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Postsob maja 22, 2010 11:26 pm

Dotyczy, przynajmniej zakładki formularza: a (dane) i c (dostawcy)
Offline

cienkib

  • Posty: 45
  • Rejestracja: śr kwie 15, 2009 1:55 pm

Postsob maja 29, 2010 1:59 pm

Pyxis pisze: Po prostu to nie ten zakres danych (Pyxis ma dane dotycznace klientow koncowych raczej)

chyba ze masz koncowego klienta jako ISP, ktory sprzedaje dalej neta.

Jardo pisze:Też jestem za tym żeby raporty dla UKE były w pełnej postaci.
popieram

ps
skad i jak wyciagnac kody TERYT itp, nazw ulic i miejscowosci ktore mnie interesuja ???
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postndz maja 30, 2010 9:57 am

cienkib pisze:ps
skad i jak wyciagnac kody TERYT itp, nazw ulic i miejscowosci ktore mnie interesuja ???


http://www.stat.gov.pl/broker/access/index.jspa
Offline

cienkib

  • Posty: 45
  • Rejestracja: śr kwie 15, 2009 1:55 pm

Postndz maja 30, 2010 4:36 pm

Jardo pisze:
cienkib pisze:skad i jak wyciagnac kody TERYT itp, nazw ulic i miejscowosci ktore mnie interesuja ???
http://www.stat.gov.pl/broker/access/index.jspa

tyle to wiem,
ale nie moge znalesc swoich kilku ulic ( w danej miejscowosci) i odpowiadajace im kody :P ;P
czy jest jakis sensowny viewer tych w/w plikow?
oczywiscie poza w/w przegladarka.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postpn maja 31, 2010 7:16 am

cienkib pisze:ale nie moge znalesc swoich kilku ulic ( w danej miejscowosci) i odpowiadajace im kody :P ;P


to piszesz dla takich ulic BD i tylko samą miejscowość w tym wypadku - szczegółowo to jest opisane w instrukcji
Offline

green3d

  • Posty: 94
  • Rejestracja: sob sty 03, 2009 4:23 pm

Postwt cze 08, 2010 3:30 pm

Może coś robię źle, ale raport generowany jest na podstawie adresu (zameldowania) wpisanego w umowie. Funkcja generowania raportu nie bierze pod uwagę adresu instalacji który jest wpisywany w programie w przypadku gdy jest inny od zameldowania. W instrukcji z UKE pisze iż w raporcie ma być adres instalacji.
Może mi ktoś pomóc ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt cze 08, 2010 4:56 pm

Jesli jest zaznczone pole zeby uzywac adresu instalacji na karcie usera, to bierze pod uwage ten wlasnie adres.
Piotr Szkut - PYXIS
Poprzednia

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości