Dzisiaj jest ndz maja 05, 2024 11:47 am


Wydruk dynamiczny umowy

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

netsystem24.pl

  • Posty: 32
  • Rejestracja: czw paź 30, 2008 9:39 am
  • Lokalizacja: Krosno

Wydruk dynamiczny umowy

Postndz gru 21, 2008 9:06 pm

Witam serdecznie !
Rozmawialismy już o temacie - ale wpisuję tutaj aby inni się też wypowiedzieli.
Czy dałoby się zrobić wydruk dynamiczny umowy tak abym nie miał za każdym razem nagłówka i danych w umowie wg. programu.
Myślę, że stworzenie zmiennych do pobierania danych z programu np. imie i nazwisko użytkownika, adres, terminy obow. umowy, abonament pomogłoby w sprawniejszym wypisywaniu dokumentów dla klienta.
W tej chwili najpierw wpisuje wszystko w pyxisa a później ręcznie przepisuje do Worda, gdyż obecna wersja programu nie umożliwia mi wydrukowania umowy w kształcie który stworzyłem. (jest to dość upierdliwe)

Dodatkową korzyścią byłaby możliwość drukowania np. protokołów odbioru sprzętu oraz upoważnień do przetwarzania danych osobowych. Mozna by także drukować inną korespondencję dla użytkowników (np. przypomnienia o zapłacie faktur itd.)

Wiem że jest przy takim wydruku trochę roboty - ale taka opcja umożliwiałaby pełniejsze wykorzystanie bazy danych.

Kolejną propozycją byłaby opcja wysylania komunikatów do uzytkowników (np. o prowadzonych pracach konserwacyjnych) via e-mail - tak jak wysyłanie faktur (proponowałbym zrobić wysylanie po grupach, ew opcję dla zalegających z płatnościami). W programie jest opcja wyślij e-maile - ale nie wiem co to robi i jak.

Przy niższych rozdzielczościach np. 1024x600 przy wprowadzaniu danych użytkownika chowa mi się opcja wprowadzenia domyślnej pozycji na fakturze (abonamentu).

pozdrawiam Tomasz Przybysz
Netsystem Krosno
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt gru 23, 2008 2:12 am

1) Nad dynamicznym wydrukiem "potrenuje" przy tworzeniu wezwan do zaplaty i zobaczymy co z tego bedzie.
2) Szablon umowy zapamietuje formatowany tekst. Mozna wkleic tam pismo z Worda i powinien zachowac wiekszosc typowgo formatowania.
3) Dodatkowe wydruki beda systematycznie opracowywane. Musze tylko poznac opinie na temat ich "zasadnosci" i jakie sa najbardziej uzywane.
4) Opcja "wyslij emaile" wysyla wiadomosc email do userow ktorzy maja podany adres email i zaznaczone pole korespondencji seryjnej (i sa wyfiltrowani w oknie glownym aplikacji).
5) Przy niskich rozdzielczosciach ciezko zmiescic zawartosc okien na pulpicie. Nie mam puki co pomyslu jak to poprawic.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

netsystem24.pl

  • Posty: 32
  • Rejestracja: czw paź 30, 2008 9:39 am
  • Lokalizacja: Krosno

Wydruk dynamiczny umowy

Postwt gru 23, 2008 8:49 am

Witam !
Co do zaproponowanego wzorca wydruków nie byłoby problemem stworzenie jakiegokolwiek wydruku użytkownika według zaproponowanego wzorca - użytkownik mógłby opracować go sam wkleić rtf-a ze zmiennymi (które program zamieniłby na dane z bazy).
Pozostaje jeszcze ew. kwestia opracowania uniwersalnego filtru dla wydruków (po zaległościach, grupach, grupach urządzeń do których są podpięci itd. (proponuje stworzenie kreatora filtru - takie rozwiązania stosuje się w nowszych systemach).

W umowie jest rtf (sam o niego prosiłem i dziękuję za tą poprawkę) ale jest stały nagłówek który nijak nie pasuje do mojej umowy także nic to dla mnie nie zmienia.

Co do niskiej rozdzielczości to proponuje przenieść dane domyślnej pozycji na fakturze do zakładki (na tej formatce jest już trzy inne zakładki).


pozdrawiam Tomasz Przybysz

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron