Dzisiaj jest czw maja 16, 2024 8:30 pm


płatności masowe - wybór numeru uzytkownika

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

płatności masowe - wybór numeru uzytkownika

Postpt sie 06, 2010 2:05 pm

Proponuję dać możliwość ręcznego wpisania numeru do pola "Pokaż tylko dla użytkownika"
Obecnie można tylko przyciskami góra - dół to zrobić i jest to uciążliwe.

Przydałaby tez opcja w menu kontekstowym wyświetlania historii płatności masowych dla wybranego usera (skrót do okna płatności masowych z wybranym konkretnym userem i włączona opcja pokazywania tylko dla tego numeru).
Offline

Markus

  • Posty: 84
  • Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:14 am

Re: płatności masowe - wybór numeru uzytkownika

Postpt sie 06, 2010 3:00 pm

Jardo pisze:Proponuję dać możliwość ręcznego wpisania numeru do pola "Pokaż tylko dla użytkownika"
Obecnie można tylko przyciskami góra - dół to zrobić i jest to uciążliwe.


Ja nie wyobrażam sobie wpisywania tego numeru. Chyba że ma się kilkudziesięciu klientów i zna wszystkie ich numery na pamięć :D

Jardo pisze:Przydałaby tez opcja w menu kontekstowym wyświetlania historii płatności masowych dla wybranego usera (skrót do okna płatności masowych z wybranym konkretnym userem i włączona opcja pokazywania tylko dla tego numeru).


Już wspominałem programiście ;) o tym i jako klawisz F6 może zrobi albo już zrobił.
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Re: płatności masowe - wybór numeru uzytkownika

Postpt sie 06, 2010 8:33 pm

Markus pisze:Ja nie wyobrażam sobie wpisywania tego numeru. Chyba że ma się kilkudziesięciu klientów i zna wszystkie ich numery na pamięć :D


Właśnie jak jest dużo, to szybciej posortować w oknie głównym, zobaczyć jaki ID i w płatnościach wpisać zamiast klikać i przewijać. Tym bardziej że identyfikatory są wg kolejności wpisywania userów.
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Re: płatności masowe - wybór numeru uzytkownika

Postczw sie 12, 2010 8:00 am

Jardo pisze:Proponuję dać możliwość ręcznego wpisania numeru do pola "Pokaż tylko dla użytkownika"
Obecnie można tylko przyciskami góra - dół to zrobić i jest to uciążliwe.

Przydałaby tez opcja w menu kontekstowym wyświetlania historii płatności masowych dla wybranego usera (skrót do okna płatności masowych z wybranym konkretnym userem i włączona opcja pokazywania tylko dla tego numeru).


BARDZO, bardzo to popieram!! Piotrze - pomyśl nad tymi opcjami proszę.
Offline

Markus

  • Posty: 84
  • Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:14 am

Postczw sie 12, 2010 9:30 am

Panowie. Wytłumaczcie mi jaki ma sens wpisywanie tego numeru ręcznie..

Jeśli już coś można poprawić w tym oknie PM, to proponuje zrobienie tego w inny sposób.
W tej chwili numer jest niezmienny póki nie użyjemy strzałek do przewijania. Ciekawym rozwiązaniem by było, aby po odznaczeniu "pokaż tylko dla użytkownika" (kiedy są widoczne importy pozostałych abonentów) numer w tym polu zmieniał się automatycznie po wybraniu importu innego abonenta.

Skrót do PM klienta z głównego okna jest pod klawiszem F6 w nowej wersji..
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postczw sie 12, 2010 9:38 am

Markus pisze:Panowie. Wytłumaczcie mi jaki ma sens wpisywanie tego numeru ręcznie..


Sens jest taki, że u mnie już kilkukrotnie zdarzyło się iż pyxis oznaczył wpłatę jako zaksięgowaną, a nie przypisał w tabeli opłat użytkownika. Musiałem go szukać w tabeli płatności masowych, a przewijanie kilkuset klientów nie należy do dobrej rozrywki;) Lepiej wpisać bezpośrednio numer klienta i mieć go od razu "na tapecie".
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw sie 12, 2010 9:47 am

Stajac w tabeli glownej na uzytkowniku i wciskajac F6 masz od razu platnosci masowe z wyfiltrowanym tym wlasnie uzytkownikiem. Tak chyba najszybciej i intuicyjnie.
Pomysle nad usprawnieniem jeszcze tego wyboru filtrowania bezposrednio z okna PM.

Z tymi niezaksiegowanymi platnosciami to chyba z Toba rozmawialem przez telefon, ze to moze byc w wersji 1.933 zwiazane z rozksiegowywaniem wielkokrotnosci abonamentow. Tam byla zrobiona poprawka i takie przypadki nie powinny sie juz zdarzac. Nawet jak cos mu nie wyjdzie to zaksiguje jako jedna pozycje w tabeli oplat.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Markus

  • Posty: 84
  • Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:14 am

Postczw sie 12, 2010 9:52 am

Czyli tak jak napisałem wyżej plus opcja wyświetlania w tej tabeli przy "zaznaczonym ptaszku" również płatności zaksięgowanych (ale to juz jest)i będzie pełna historia płatności masowej danego usera
Ostatnio zmieniony czw sie 12, 2010 9:54 am przez Markus, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postczw sie 12, 2010 9:52 am

Pyxis pisze:Z tymi niezaksiegowanymi platnosciami to chyba z Toba rozmawialem przez telefon, ze to moze byc w wersji 1.933 zwiazane z rozksiegowywaniem wielkokrotnosci abonamentow. Tam byla zrobiona poprawka i takie przypadki nie powinny sie juz zdarzac. Nawet jak cos mu nie wyjdzie to zaksiguje jako jedna pozycje w tabeli oplat.


Zgadza się, to było jeszcze na 1.933 i wcześniejszych. Będę obserwował, czy nie dzieje się to w najnowszej wersji.
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postczw sie 12, 2010 9:55 am

Pyxis pisze:Stajac w tabeli glownej na uzytkowniku i wciskajac F6 masz od razu platnosci masowe z wyfiltrowanym tym wlasnie uzytkownikiem. Tak chyba najszybciej i intuicyjnie.
Pomysle nad usprawnieniem jeszcze tego wyboru filtrowania bezposrednio z okna PM.


To bardzo fajna opcja. Dzięki!
Offline

Markus

  • Posty: 84
  • Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:14 am

Postczw sie 12, 2010 10:11 am

Można zrobić zamiast góra-dół rozwijana listę, nie wiem tylko jak to się będzie sprawowało przy większej liczbie klientów..
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postpt sie 13, 2010 9:50 pm

w 1.934b26 klawisz F6 tez ma działać? bo mnie coś nie chce... (staję na kliencie w oknie głównym, naciskam F6 i... nic)

Działa mi tylko z menu podręcznego "pokaż płatności masowe" (dla tego użytkownika)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpt sie 13, 2010 9:54 pm

Wywal juz ta bete i zainstaluj pelna 1.934
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postpt sie 13, 2010 10:00 pm

Oki, nawet nie zauważyłem ze się pojawiła:(

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron