Dzisiaj jest śr maja 15, 2024 8:28 am


kilka poprawek

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

kilka poprawek

Postndz wrz 05, 2010 8:26 pm

Bawię się od jakiegoś czasu programem i mam małe zastrzeżenia:

1) do działania sposobu księgowania abonamentu „z ręki” a mianowicie po wybraniu abonenta z listy wchodzimy na jego kartę klikamy „wystaw FV” dajemy „z szablonu” i jako że klient stoi przed nami i płaci gotówką dajemy „kwota rozliczona” i 0zł „do rozliczenia” zatwierdzamy fakturę i drukuje nam się FV ale nie dodaje nam się automatycznie wpłata (ta w lewym okienku na dole w karcie klienta) co powoduje że mimo iż na zestawieniu faktur jest wszystko rozliczone to następna wystawiona faktura ma błędny wpis o ostatnio zaksięgowanym abonamencie (wpis na dole faktury nad miejscem do podpisu klienta) naprawić to można klikając na „pokaż FV” zaznaczyć fakturę na liście dać „wycofaj płatność” i dalej „zarejestruj abonament” wtedy wpłata ładnie się doda z adnotacją za jaką fakturę ale to chyba powinno robić się automatycznie.

2) Wspomniany wcześniej wpis na fakturze „ostatnio zarejestrowany abonament” to fajna sprawa klient wie za co płaci, tyle że podawana tam wartość bez względu na to czy drukujemy fakturę z stycznia, czerwca czy dowolną inną z bazy to zawsze jest najświeższy wpis wpłaty co powoduje że wydrukowana wcześniej faktura różni się od wydrukowanej po kilku miesiącach tym wpisem, duplikaty faktur też co jest niedopuszczalne.

3) Na drukowanych dokumentach pojawia się przy kwotach znak „$” trochę to źle wygląda i denerwuje , brak też możliwości dodania jakiegoś własnego dopisku i coraz częściej stosowanego na fakturach „stempla firmy windykacyjnej”
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpn wrz 06, 2010 9:41 am

1) Jesli juz wystawiasz FV klientowi przy placeniu (prosciej jest zrobic tak jak robi wiekszosc - czyli wygenerowac dla wszystkich klientow z umowami na raz) to nie widze sprzecznosci, ze na dukowanej FV nie ma informacji o tym, ze jest za nia zarejestrowana wplata skoro wczesniej jej nie dodales do tabeli oplat. Najpier dodaj wpis do tabeli oplat i poniej wystaw do tego FV. Wpis do takiej FV sam sie nie wygeneruje, boi program nie zgadznie czy to plata abonamentowa czy inna. Rozliczajac FV terminowa taka informacje podajesz wybierajac jedna z opcji.

2) Wpis jest parametrem informacyjnym zawartym na FV i nie zmienia w zaden sposob jej ksiegowego kontekstu. To samo dotyczy jej duplikatu.

3) W niektorych miejscach przy wyswietlaniu pol kwotowych bezposrednio z baz brane jest oznaczenie systemowe waluty. Zmien je w systemie na "zł" i nie bedzie wyswietlal znaczka $.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Postsob paź 02, 2010 6:48 pm

1) Nie do końca się zrozumieliśmy, opisałem to inaczej 4 posty wyżej

2) Tutaj też nie chodzi o „kontekst księgowy” tylko właśnie o informacyjny bo uważam że skoro w faktura wystawiana np. w maju miała info że jest opłatą /rozliczeniem za maj to drukowana jako duplikat w grudniu ma dalej mieć info że była rozliczeniem za maj a nie grudzień jak to dzieje się teraz. Druga sprawa że złośliwych i upierdliwych klientów nie brakuje a szczególnie wymagający są ci co wiecznie zalegają z opłatą i czepiają się nawet kropki nad literką i, dlatego w celach informacyjnych chciałbym mieć to samo w iBOKu w księgowości u klienta i w PYXISe (ewentualna możliwość edycji tego pola na FV byłaby miłą i przydatną rzeczą w razie jakiejś pomyłki ). Trzecia sprawa to ten wpis na FV często mniej kumatemu klientowi łatwiej pozwala zrozumieć kiedy i za co zapłacił a większość klientów uważa ten wpis za najważniejszy na FV bo mówi za co mają zapłacone.
Swoją drogą to nazwa w tym wpisie mogła by być w ustawieniach PYXISa do edycji bo w moim przypadku (mam przedpłatę, klienci płacą za m-c do przodu) zmieniłbym wpis na „abonament płatny za:” dodał dwie zerowe wpłaty w okienku klienta i miał info że klient płaci za miesiąc następny/przyszły a aktualnie tak fajnie się nie da.

3) Problem z znakiem $ występuje na win 7 i chyba nie ma związku z ustawieniami w systemie (system ma ustawione zł), znak $ pojawia się przed kwotą np. : Do zapłaty $0,00 w pozycji gdzie na koncu kwoty jest znak „zł” znak $ z przodu się nie pojawia np.: Zapłacono 45,00zł
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postsob paź 02, 2010 7:27 pm

3) To na bank ustawienia systemu. Wpisz tan jeszcze raz zł jao kalute i zatwierdz. Taka glupia windowsowa operacja potwierdzenia tegosamego pomaga :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Postsob paź 02, 2010 8:44 pm

Nic to nie dało zatwierdziłem zł kilka razy i zrobiłem aktualizację PYKISa.

W oknach z listą FV też się wyswietlają $
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz paź 03, 2010 12:04 am

Ale tedy droga. Pyxis przejmuje w miescach wyswietlania pol walutowych bezposrednio z bazy systemowe oznaczenie waluty.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Postndz paź 03, 2010 1:01 pm

Zrobiłem eksperyment i zmieniłem walutę w systemie na euro później na dolar i zawsze na FV jak i w oknach PYXISa był znak $ (euro się nie pojawiło), ciekawostką jest to że mimo innej waluty ustawionej w systemie PYXIS nie reagował i w części pól na FV były „zł”- czyli chyba wynika z tego że program wogóle nie odczytuje waluty z systemu i jak ma problem to podstawia tam znaczek $ (przed kwotą). Próbowałem też ustawić tryb zgodności z starszymi wersjami Windows ale efekt był taki sam. Dodam że PYXIS działa w trybie administratora.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz paź 03, 2010 1:15 pm

Tak jak pisalem w poprzednim poscie PYXIS podstawia z systemu walute tylko do pol walutowych wyswietlanych bezposrednio z baz.

Program nie ma nigdzie polecania wpisywania do jakiegokolwiek pola symbolu innego niz "zł", wiec jak wstawia "$" to MUSI brac to z jakis ustawien regionalnych waluty z Windowsa. Po prostu innej mozliwosci nie ma.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Postndz paź 03, 2010 3:37 pm

Nie mam pojęcia gdzie/jak to zmienić, przejrzałem chyba wszystkie ustawienia jakie w win 7 mają wpływ na lokalizację, walutę itd.

Pytania do innych użytkowników PYXISa -czy instalował już ktoś program na win 7, jest wszysko OK.?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz paź 03, 2010 8:29 pm

U mnie dziala na Win7 Ultimate 64bit. Zero problemow.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postpn paź 04, 2010 8:28 am

Spróbować ustawić jakąkolwiek inną walutę niż PLN i USD. Zobaczyć czy się coś zmieni i wrócić do PLN.
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Postwt paź 05, 2010 7:45 pm

zmieniłem walutę na euro - nic to nie dało
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt paź 05, 2010 10:02 pm

Jakis restart systemu zrob po zmianie waluty i zobacz czy ja faktycznie zmienil nim wrocisz do poprzednich ustawien.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości