Dzisiaj jest pn maja 13, 2024 7:46 am


moje propozycje

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

moje propozycje

Postndz lis 07, 2010 12:08 am

Jak Pan zapewne wie jestem w fazie testowania programu. Kilka funkcji jest bardzo fajnych jednak paru opcji mi brakuje (ew jeszcze ich nie znalazłem)

1 - skoro mamy baze urzadzeń (nawet do kilku sztuk, mosty.. ap, tak jak w intruxie) brakuje mi opcji zaznaczenia w programie czasu NIEPOPRAWNEGO działania bazy. Mianowicie zapis urządzeń wygląda tak
lan -> most 1 -> ap leśna
I teraz pada most, podaje w pyxisie że baza nie działała XX czasu (dni) i program automatycznie odlicza ustaloną(przez nas) wartość procentową za każdy dzień awarii bazy. Chodzi o to by automatycznie każdej z osob do ktorej jest przypisane te urzadzenie program obniżył f-vat. Ustawiłem iż kazdy dzień usterki to 2% i o tyle ci klienci mają mniejsze fvat.

2 - gdy puszczam masowe fvat chciałbym aby program pokazał mi w tabeli wszystkie osoby którym ma wystawić fvat a ja mogł kilka odznaczyć. Jest to dla mnie opcja ważna (jakieś konkursy w sieci, polecenie nas innemu klientowi = rabat w danym miesiacu, inne prace u klienta na jego koszt itd). Następnie te fvat wyedytuje sobie ręcznie, ew po kliknieciu podwójnym czy tam przycisku edytuj daną fvat mogę ją zmodyfikować i po tej modyfikacji puścić masówkę.

3 - ostatnia zarejestrowana wpłata - super, a czy można np dodac aktualny stan konta na dzień wystawiania fvat? Klient widzi ze ma jeszcze 50zł nadpłaty lub 90 niedoplaty.

4 - info na f vat do wybranych klientów (zaznaczanie reczne i np grupy wpięte w dane urzadzenie AP, most itd)- potrzebne gdy planuje wymiane sprzetu na bazie prace serwisowe. Dzieci komunikaty na www kasuja nie czytajac ich a rodzice maja powiedzmy "pretensje".

5 - gdy nie ma sprzedazy na zw 0 3 i 7% vat możliwość
odznaczenia wstawiania przez program tabeli z tymi wartościami i zerowymi kwotami. Troszke to "komplikuje" czytanie fvat, o ile nam nie, klientom napewno.


Na start tyle :)
Zaznacze ejszcze raz iż nie znam programu na wylot i być może pewne rzeczy da rade jakoś juz zrobić. Proszę o info jak gdyż ja ich nie znalazłem :)

Pozdrawiam
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postndz lis 07, 2010 2:06 pm

ad 2. Proponuję zrobić masówkę i potem wybranych klientów wyedytować wstawiając rabat bądź inną dodatkową pozycję do faktury.
Ja rabat wstawiam dodatkową wartością ujemną o kwotę rabatu którą chcę udzielić. Program pozwala tez na stałe rabatowanie.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr lis 10, 2010 12:03 am

1) Wybacz, ale ja sobie nie wyobrazam jakis nagminnych sytuacji ze klienci nie maja po xx dni internetu. W przypadku pojedynczych losowych wypadkow po prostu rabatuj ich indywidualnie (wykorzystujac np pole rabat na karcie usera. Nie widze uzasadnienia wprowadzania takiej opcji.

2) Zalatwia sie taki cos przez dodanie takich osob do jednej grupy i nastepnie przed generowaniem FV wykluczenie tej grupy w opcji filtrowania tabeli glownej. Zostana oni pominieci przy generowaniu faktur.

3) Jest juz w programie od jakiegos czasu funkcja wyliczania salda, ale nie dziala tak jak sobie tego bym zyczyl. Problem pojawia sie gdzy nie do kazdego wpisu w tabeli oplat wystawiana jest FV. To powoduje blad w obliczaniu salda. Mysle, ze wiekszosc z nas nie ma tak "idealnej" sytuacji (zwlaszcza po dluzszym czasie) ze ma 100%-wa zgodnosc tabeli oplat z FV. Zawsze sie trafi jakis przychodzik "bez papierka" :-)

4) Takie cos radze zalatwiac wysylka masowa SMSow do klientow podpietych do danego nadajnika. Ma to te zalete, ze jak ktos siadzie do komputera i juz neta nie bedzie, to nie odczyta i tak komunikatu a SMSy ludzika czytaja niezaleznie od neta i szybko. Nawet zadziwiajaco szybko. :-)

5) Eeee, jak komplikuje mu interpretacje kwota 0 zl przy danej stawce, to gwarantuje ze wszystkim bedzie mial problem.;-) ("Wydumana" troszke - IMHO - propozycja chyba).
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Postśr lis 10, 2010 11:13 pm

Ok dziękuje za informacje.

Pozostało mi tylko pytanie czy można jednorazowo masowo wkleić wszystkim informacje, do każdej wystawionej f-vat?

Pozdrawiam
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr lis 10, 2010 11:33 pm

Tylko dla klientow ktorzy sa zamarkowania jako zalegajacy. (no chyba ze ustawisz wszystkich jako zalegajacych) :-)
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron