Dzisiaj jest wt maja 14, 2024 10:34 am


aktualizacja do v2.0

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

netsystem24.pl

  • Posty: 32
  • Rejestracja: czw paź 30, 2008 9:39 am
  • Lokalizacja: Krosno

Postpn sty 17, 2011 9:53 pm

ramok pisze:
netsystem24.pl pisze:
ramok pisze:tak, tak ... przebijajcie ceny, licytujcie ...
a wtedy na system NET47 bedzie mial wiecej chetnych.
za prace należy się kasa - to chyba normalne !?
my internetu za darmo też nie chcemy zakładać.
jak zwykle zle zrozumiales,
jezeli non stop beda ceny PYXISa windowane TO taniej bedzie kupic net47 i miec lepszy i tanszy system.


mnie to nie róznica -byle działał i był zbliżony do tego co chcę.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpn sty 17, 2011 10:41 pm

Cena PYXISa nie zmienia sie od prawie 2 praktycznie (nie licze tej dobnej korekty przy zminie VATu). Zmiany cen tez nie przewiduje sie w najblizszym czasie - nie widze ku temu zadnych powodow.

Co do wersji SQlowej - juz sie na ten temat wypowiadalem: To nie jest kosmetyczna zmiana. To nie jest nawet bardzo duza zmiana w programie. To jest wymiana fundamentow w wiezowcu. Pyxis teraz jest juz w bardzo duzej czesci "odpluskwiony". Okodowanie tych wszystkich funkcji od nowa dla SQLa (jakies 40 tys linijek kodu) i ich przetestowanie to tak na oko jakis rok ciezkiej pracy. Do tego jest potrzebna mocna wspolpraca sporej grupy testerow uzywajacych takiego oprogramowania. Kto z Was przesiadzie sie na system o ubozszej funkcjonalnosci (bo trzeba go rozwijac stopniowo) i naszpikowany nieuniknionymi w takiej pracy bledami? :-)

Trzeba byc swiadomy i wad i zalet takiego rozwiazania.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

netsystem24.pl

  • Posty: 32
  • Rejestracja: czw paź 30, 2008 9:39 am
  • Lokalizacja: Krosno

Postpn sty 17, 2011 10:59 pm

Pyxis pisze:Cena PYXISa nie zmienia sie od prawie 2 praktycznie (nie licze tej dobnej korekty przy zminie VATu). Zmiany cen tez nie przewiduje sie w najblizszym czasie - nie widze ku temu zadnych powodow.

Co do wersji SQlowej - juz sie na ten temat wypowiadalem: To nie jest kosmetyczna zmiana. To nie jest nawet bardzo duza zmiana w programie. To jest wymiana fundamentow w wiezowcu. Pyxis teraz jest juz w bardzo duzej czesci "odpluskwiony". Okodowanie tych wszystkich funkcji od nowa dla SQLa (jakies 40 tys linijek kodu) i ich przetestowanie to tak na oko jakis rok ciezkiej pracy. Do tego jest potrzebna mocna wspolpraca sporej grupy testerow uzywajacych takiego oprogramowania. Kto z Was przesiadzie sie na system o ubozszej funkcjonalnosci (bo trzeba go rozwijac stopniowo) i naszpikowany nieuniknionymi w takiej pracy bledami? :-)

Trzeba byc swiadomy i wad i zalet takiego rozwiazania.


Nikt tu nie mówi o robieniu czegoś za darmo, można zrobić a wtedy dopiero sprzedawać (testować u siebie, zaproponować promocyjne warunki za testowanie itd.) Według mnie to naturalna kolej rzeczy i większość poprostu prędzej czy później będzie szukać "czegoś więcej". A jak zrobić jakąkolwiek sensowną integrację bez SQL i replikacji.
Jak dla mnie to pyxis za którego mógłbym zapłacić wystarczy żeby miał: bazę klientów, fakturowanie, płatności masowe, sensowne rozliczanie płatności (księgowe - z księgowaniami faktur i płatności oraz dostępem do salda). Rozwijać można na podstawie abonamentu rocznego - jak ktoś płaci ma prawo proponować zmiany. To zapewniłoby dochody a nie pracę za darmo - bo tego przecież nikt nie chce.
wiadomo, że teraz czasem o niektóre sprawy ciężko - i nie dziwie się sam programuje (www) i nie lubie sto razy poprawiać za darmo (co innego jak na tym coś zarobię).
To taka moja wizja jak mogłoby to wyglądać.
pozdrawiam Tomek
Offline

ramok

  • Posty: 54
  • Rejestracja: ndz paź 17, 2010 12:21 pm

Postśr sty 19, 2011 8:28 pm

Pyxis pisze:Okodowanie tych wszystkich funkcji od nowa dla SQLa (jakies 40 tys linijek kodu) i ich przetestowanie to tak na oko jakis rok ciezkiej pracy. Do tego jest potrzebna mocna wspolpraca sporej grupy testerow uzywajacych takiego oprogramowania. Kto z Was przesiadzie sie na system o ubozszej funkcjonalnosci (bo trzeba go rozwijac stopniowo) i naszpikowany nieuniknionymi w takiej pracy bledami? :-)

netsystem24.pl pisze:Jak dla mnie to pyxis za którego mógłbym zapłacić wystarczy żeby miał: bazę klientów, fakturowanie, płatności masowe, sensowne rozliczanie płatności (księgowe - z księgowaniami faktur i płatności oraz dostępem do salda).

ja sie pisze na testowanie tylko tego co mi jest potrzebne : D czyli to co napisal netsystem24.pl
Offline

Arkadia

  • Posty: 9
  • Rejestracja: sob lut 05, 2011 11:51 pm
  • Lokalizacja: Opole

Postndz lut 06, 2011 11:41 am

rzirzi pisze:Jeżeli niecałe 200zł inwestycji w ten "interes" jest dla Ciebie problemem, to lepiej się szybko wycofaj w branży. Ta branża ma taką specyfikę, że koszty utrzymania są duże. Nie chciał bym być Twom klientem, jeżeli nie stać Cię na taki wydatek. Zawsze też możesz robić wszystko w Excelu albo OpenOffice i kupować anteny w Yagi.. ;P
x

Zdecydowanie popieram. Sam korzystam z Pyxisa pół roku ale od razu zdecydowałem się na ver.2, co więcej sam namawiałem autora na wprowadzenie płatnych aktualizacji.
User
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Postndz lut 06, 2011 6:23 pm

Arkadia pisze:
rzirzi pisze:Jeżeli niecałe 200zł inwestycji w ten "interes" jest dla Ciebie problemem, to lepiej się szybko wycofaj w branży. Ta branża ma taką specyfikę, że koszty utrzymania są duże. Nie chciał bym być Twom klientem, jeżeli nie stać Cię na taki wydatek. Zawsze też możesz robić wszystko w Excelu albo OpenOffice i kupować anteny w Yagi.. ;P
x

Zdecydowanie popieram. Sam korzystam z Pyxisa pół roku ale od razu zdecydowałem się na ver.2, co więcej sam namawiałem autora na wprowadzenie płatnych aktualizacji.


Moim skromnym zdaniem aktualizacje powinny być darmowe np przez rok, ew inny wskazany w umowie okres, bez znaczenia czy w tym czasie przeskoczymy o jedną wersje czy tam pięć wersji. Po tym okresie powinny byc darmowe "łatki błędów" natomiast nowe funkcjonalnosci = nowy okres abonamentowy. Takie zagranie jest FAIR dla twórcy bo co jakiś czas wpada nowa kasa ( i daj pan bóg) i dla klienta bo ma jakis okres "darmowych" oraz pewność iż błędy które są zostana naprawione za free.
Poprzednia

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości