Dzisiaj jest pn maja 13, 2024 12:38 am


protokół Z - O

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

protokół Z - O

Postsob sty 29, 2011 12:41 pm

Fajnie że autor w nowej wersji programu rozszerzył możliwość drukowania większej liczby własnych dokumentów jednak nie bardzo rozumiem do czego tak właściwie są te dwa protokoły z-o, dokumenty te mają praktycznie brak możliwości edycji (brak „zmiennych tekstowych” do podstawienia w zakresie przekazywanego klientowi sprzętu) a jak stworzymy własny dokument to jest on i tak drukowany pod tym domyślnym wzorem. Mnie osobiście nie jest potrzebny protokół z-o (choć zwał jak zwał i dało by się to jakoś wykorzystać gdyby szło podstawiać wybrane pola/kolumny z tabelki z sprzętem) natomiast używam (i chyba nie tylko ja) dokumentów typu: protokół przekazania i zwrotu sprzętu oraz protokół uruchomienia usługi . Uważam że na sztywno ustawiona treść i pola w tabelce tego dokumentu są złym pomysłem nie będą wykorzystywane przez operatorów (np.: są sieci gdzie IP jest zmienne lub delegowana jest pula adresów, do czego jest podłączony klient też jest zbędne a czasem nawet niewskazane).
Generalnie do klienta na papierze z przekazaniem sprzętu to chcę mieć: nazwę sprzętu, mac lub nr seryjny i cenę a na protokole uruchomienia przydaje się SSID i klucz zabezpieczenia jak jest to klient na karcie WIFI lub hotspota a super sprawą byłoby dodanie jeszcze pola gdzie można dać jakiś wpis/opis np.: jakieś niestandardowe ustalenia z klientem czy ustawienia delegowanej klientowi puli adresów IP itp.
Moja propozycja na „ożywienie” tej prawie martwej funkcjonalności to:
1. Zezwolić tak jak to jest w Umowach na całkowicie własny wzór dokumentu
2. Przypisać „zmienne tekstowe” do pól (może łatwiej do kolumn) tabeli z sprzętem
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Postndz lut 27, 2011 3:46 pm

To jak da się coś zdziałać z tym protokołem czy nie ?
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Postpt kwie 15, 2011 2:09 pm

Dla mnie w protokole brakuje tylko możliwości dodania wartości sprzętu i osobnej tabeli na dodatkowe urządzenia w zakładce klienta które by się nie pokazywały na liście urządzeń ani w infrastrukturze.

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości