Dzisiaj jest pt maja 31, 2024 10:23 pm


wsparcie do VoIP + iBOK

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

wsparcie do VoIP + iBOK

Postsob sty 29, 2011 1:39 pm

Coraz więcej operatorów oprócz internetu sprzedaje inne usługi i chyba jest to tendencja wzrostowa np.: VoIP, TV czy transmisję danych przez własną siec dlatego myślę że autor mógłby „małymi kroczkami” zacząć wprowadzać mechanizmy to wspierające.
Proponuję na początek popularny VoIP, przydatne było by specjalne miejsce w karcie klienta na wprowadzenie numeru/numerów VoIP przydzielanych klientowi (musi być możliwość podania kilku nr Tel bo firmy często chcą 2-4 numery dla telefonów i dodatkowo numer do faxu) oraz „zmienna tekstowa” do wstawienia tych numerów do drukowanych dokumentów.
Osoby które wykupiły licencję na IBOK pewnie też ucieszył by fakt (mnie bardzo :D ) gdyby taka lista numerów VoIP jako osobny plik eksportowana była wraz pozostałymi plikami do folderu klienta, w przyszłych wersjach IBOKa mogła by być prezentowana w karcie klienta a ci co potrzebują (np. ja) mogli by wykorzystać do zbudowania zakładki z bilingami w IBOKu
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postsob sty 29, 2011 8:07 pm

Sprawa rozliczen VOIPa jest w toku juz od jakiegos roku. W miedzyczasie bylo 2 klientow ktorzy mieli wspomagac prace nad ta funkcjonalnoscia, ale w obu przypadkach temat "zdechl", wiec chyba nie jest to jakas pilna potrzeba :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Postndz sty 30, 2011 10:27 am

Czyli nie ma szansy na dodanie specjalnie wydzielonych pól (ze zmienna tekstową do wydruku) i pliku do iboka dla nr VoIPowych ?

PS/
Rozliczanie połączeń VoIP automatycznie z Pyxisa chyba się nie uda bo centrale generują bilingi w różnych formach i rodzajach pliku dlatego temat umiera.
Uniwersalnym rozwiązaniem wydaje mi się cos takiego jak zaproponowałem powyżej i ewentualnie fajne by było wsparcie z programu gdyby można było zdefiniować pozycję na FV gdzie istniało by pole do „zaptaszkowania” VoIP a Pyxis w trakcie fakturowania natrafiając na taką pozycję pytał się jaką kwotę tam wpisać . Niby nic wielkiego a cieszy bo pomoc znaczna :D
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz sty 30, 2011 10:45 am

Ja mam na to wlasny pomysl, ktory zautomatyzowalby cala prace z fakturowaniem VoIPa. Postaram sie najpierw sprobowac go wdrozyc.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Carc

  • Posty: 50
  • Rejestracja: ndz maja 02, 2010 3:50 pm

Postndz sty 30, 2011 10:54 am

Ok., tylko wielka prośba niech do folderów klientów w iboku idą osobne pliki z nr voip i w Pyxisie żeby miały „zmienne tekstowe” :D

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron