Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 8:31 pm


Kwota zaległości na FV

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Kwota zaległości na FV

Postpt lis 18, 2011 10:59 pm

Witam.

Czy istnieje możliwość by zamiast ostatni abonament widniała data ostatniego księgowania wpłat i kwota nierozliczonych FV?

Obecnie mam:

Ostatni zarejestrowany abonament: Lipiec

a chciałbym by było

Kwota nierozliczonych FV: -36zł , lub +36zł (na dzien XX-XX-XXX)gdzie XX data ostatniego wpisu zaksiegowanej kwoty klienta.

O wiele bardziej czytelne dla klienta...
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postsob lis 19, 2011 10:23 am

Tutaj jest taki problem, ze wszystko bedzie dzialalo, ale pod warunkiem, ze wystawiane sa FV dla danego klienta.
Z praktyki wiem, ze nie wszyscy wszystko i wszystkich fakturuja. Coz, taka nasza rzeczywistosc. W takim przypadku informacja w formie o ktorej piszesz nic by nie byla warta.

PS. Obecnie info pokazuje sie na fo w fomie:
Ostatnia wplata za 07-2001
To juz konkretna informacja i co najwazniejsze prawdziwa i dla tych fakturowanych i dla tych rozliczanych inaczej.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

djpielgrzym

  • Posty: 91
  • Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:56 pm

Postsob lis 19, 2011 2:16 pm

Ale wpłata za: 07-2011, nie jst doskonała.

Wystarczy iż wystąpiła awaria ( za która odejmuje klientom) lub klient wpłacił o ileś % więcej, lecz nie o 100%. Klient wtedy ma nadpłatę przypuszczalnie 2zł za 07-2011, a system i tak pokazuje iż ostatni zarejestrowany abonament to 07-2011 co nie jest prawdą.

Jak najbadziej rozumiem iż trafia sie czasami komuś jakaś niezaksiegowana sytuacja, jednak są tacy którzy księgują wszystko. Wystarczy dodać tylko "ptaszka" w menu by z opcji "pokaż kwotę zaległości na FV" załączyli tylko Ci którzy chcą.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postsob lis 19, 2011 2:41 pm

Pomyslimy.
Najwyzej jako wlaczana opcja.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Ekspert

  • Posty: 39
  • Rejestracja: wt lut 15, 2011 9:07 pm
  • Lokalizacja: Włodawa

Postndz lis 20, 2011 5:44 pm

Padło stwierdzenie wystawiania faktur "nie dla wszystkich". Potwierdzam ten fakt - powodu nie będę wyłuszczał. Przy okazji czy nie warto się zastanowić aby z okna płatności masowych dodać np. przycisk zaksięguj zaznaczone jako abonament i wystaw fakturę? Chodzi mi głównie o ten drugi człon. Nawet Ci, którzy mają usługi prepaid wprowadzone (opłacam miesiąc i mam, nie opłacam i nie mam) potwierdzą pomysł.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postndz lis 20, 2011 9:55 pm

W takich sytuacjach raczej uzywasz przycisku "Pokaz karte uzytkowkika", wykonujesz zadane operacje i zamykajac karte wracasz do platnosci masowych. Takie jest zalozenie. Przycisk od razu wywolujacy okienko nowej FV chyba niewiele by tutaj czasu zaoszczedzal.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Ekspert

  • Posty: 39
  • Rejestracja: wt lut 15, 2011 9:07 pm
  • Lokalizacja: Włodawa

Postpn lis 21, 2011 1:50 am

Pyxis pisze:Przycisk od razu wywolujacy okienko nowej FV chyba niewiele by tutaj czasu zaoszczedzal.

Myślałem raczej o bezpośrednim wystawieniu faktury. Po co wywoływać okno? Chyba, że nie ma bezpośredniego sposobu wystawienia faktury na podstawie wpłaty.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpn lis 21, 2011 2:07 pm

Zrobic to sie da prawie wszystko, tylko wole byc w 100% przekonany przed robota, ze ma to rece i nogi. :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Ekspert

  • Posty: 39
  • Rejestracja: wt lut 15, 2011 9:07 pm
  • Lokalizacja: Włodawa

Postpn lis 21, 2011 7:17 pm

Z całym szacunkiem ale to wg prawa powinno nawet tak być: wpłacasz - dostajesz fakturę. To za jaki okres będzie kwota rozliczona jest sprawą drugorzędną. Dla mnie po wpływie na konto niepotrzebne jest prawie w ogóle: wystaw fakturę, przelewem, rozliczona kwota i OK. Za każdym razem muszę to robić i staję się powoli maszynką od klikania :lol: Oczywiście to sugestie, być może nie zauważam innych aspektów.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpn lis 21, 2011 7:53 pm

W naszej branzy cyba jednak najczesciej ludzie placa na postawie otrzymanej wczesniej FV. Automatyka generowania FV jest po to robiona, zeby fakturowac ludkow jednym kliknieciem wszystkich. Jesli kazdego fakturujesz osobno, to faktycznie toszke sie trzeba naklikac :-)
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron