Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 8:30 am


Alternatywny sposób wysyłania smsów

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Misiu

  • Posty: 35
  • Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:24 am

Alternatywny sposób wysyłania smsów

Postpn kwie 02, 2012 7:13 pm

Witam!

Korzystam obecnie z wysyłania smsów przez smeskom. Niestety jest to dość drogie w porównaniu z aktualnymi ofertami operatorów gsm. Sądzę, że bardzo przydałaby się alternatywna metoda wysyłania. Przeglądałem wcześniejsze wątki na forum i temat był już poruszany. Proponuję nieco prostsze, niż proponowane wcześniej rozwiązania. Do wysyłania wiadomości można wykorzystać modem gsm podpięty do Mikrotika. Eliminuje to całkowicie problemy z bezpośrednią obsługą modemu przez program. Używam takiego rozwiązania do powiadamiania o problemach w sieci i działa to całkiem dobrze i niezawodnie.

Pyxis musiałby generować plik ze skryptem dla Mikrotika. Jego składnia jest banalna, jedna linia służy do wysłania jednej wiadomości.

Przykład:
send usb3 message="prefix:tresc wiadomosci" dst=+48660123456

Do samodzielnej konfiguracji użytkownikowi należałoby pozostawić port modemu (tu usb3) i ewentualny prefiks, który byłby umieszczany przed każdą wiadomością.

Ze swojej strony mogę zaoferować pomoc oraz ewentualnie udostępnić Mikrotika z modemem do testów.
--
Pozdrawiam
Michał
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postpn kwie 02, 2012 8:49 pm

Ciekawa propozycja - popieram!
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt kwie 03, 2012 1:19 am

Pyxis nie wspolpracuje bezposrednio z MikroTikiem niestety. Odbywa sie poprzez serwer ktory posredniczy i laczy sie z MT po SSH2. Taka wspolpraca bylaby utrudniona i chyba dla samych SMSow gra nie wart swieczki.
Postaram sie rozeznac temat od innej strony.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Misiu

  • Posty: 35
  • Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:24 am

Postwt kwie 03, 2012 8:43 am

Pyxis pisze:Pyxis nie wspolpracuje bezposrednio z MikroTikiem niestety. Odbywa sie poprzez serwer ktory posredniczy i laczy sie z MT po SSH2. Taka wspolpraca bylaby utrudniona i chyba dla samych SMSow gra nie wart swieczki.
Postaram sie rozeznac temat od innej strony.


No tak głęboko nie chciałem ingerować. Bardziej oczekiwałbym tylko pliku ze skryptem, a jak on się pojawi w Mikrotiku, to już mój problem.
--
Pozdrawiam
Michał
Offline

Gularz_pl

  • Posty: 41
  • Rejestracja: pn lip 13, 2009 9:16 pm

Postwt kwie 03, 2012 8:47 pm

przeciez mozna wysłać plik na ftp Mikrotika z poziomu Pyxisa a na samym MT skrypt sprawdzający obecność pliku i wykonujący zawartosc pliku po czym kasuje plik
Offline

Misiu

  • Posty: 35
  • Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:24 am

Postwt kwie 03, 2012 9:04 pm

Gularz_pl pisze:przeciez mozna wysłać plik na ftp Mikrotika z poziomu Pyxisa a na samym MT skrypt sprawdzający obecność pliku i wykonujący zawartosc pliku po czym kasuje plik


Właśnie tego rodzaju mechanizm miałem na myśli :-)
--
Pozdrawiam
Michał
Offline

NetSiZ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: wt lut 21, 2012 4:54 pm

Postśr kwie 04, 2012 12:49 am

To by było super - niedługo będziemy mieć w sieci jeden tel z darmowymi smsami... co nie ukrywam bardzo wpływa.
Proszę o wyrozumiałość :) Pyxisa się dopiero uczę
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postśr kwie 04, 2012 12:58 am

No to napiszcie cos wiecej na temat samej uslugi. CZy jest finansowa zasadnosc wprowadzania tekiej funkcji?
Gdzie, za ile i na jakich warunkach tanie SMSy.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Misiu

  • Posty: 35
  • Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:24 am

Postśr kwie 04, 2012 7:15 am

Pyxis pisze:No to napiszcie cos wiecej na temat samej uslugi. CZy jest finansowa zasadnosc wprowadzania tekiej funkcji?
Gdzie, za ile i na jakich warunkach tanie SMSy.


Teraz są ofery nieograniczonej ilości sms za 79zł w Play i chyba T-Mobile, ale tam regulamin zabrania wysyłania masowo, choć można się tym nie przejmować :-)
W Play jest jeszcze oferta na kartę All Inclusive SMS. Jak doładujesz konto za 30zł, to masz do wysłania 1000 smsów i wlaśnie to mnie interesuje.
--
Pozdrawiam
Michał
Offline

NetSiZ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: wt lut 21, 2012 4:54 pm

Postczw kwie 05, 2012 11:54 am

W play :) W nosie mam to ich masowe - teraz mamy tak ustawiony telefon firmowy, że jak dzwoni ktoś poza godzinami 10=18 to dostaje smsa Wiadomość automatyczna: informujemy i takie tam :D
Proszę o wyrozumiałość :) Pyxisa się dopiero uczę
Offline

manewr

  • Posty: 8
  • Rejestracja: pn mar 12, 2012 7:33 am

Postpt kwie 06, 2012 10:47 pm

A powiedzcie mi jak wy to robicie że macie bazę numerów tel. klientów. U mnie po 2 tygodniach juz potrafią zmienić numer na inny niz podany przy podpisaniu umowy. Pewnie dotyczy takie częste zmienianie numerów około 1/3 moich klientów. Owszem, są i tacy co nie zmieniaja przez 5 lat, ale to jest niestety bardzo mały procent.

Może jakaś funkcja aktualizacji numeru na iBOKu, albo jakaś zachęta w inny sposób do podania i aktualizowania numeru?
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Postpt kwie 06, 2012 11:56 pm

My wystawiamy komunikat i klienci okresowo potwierdzaja wiec problemu nie widze.
Offline

NetSiZ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: wt lut 21, 2012 4:54 pm

Postczw kwie 12, 2012 2:29 pm

I co czy coś się będzie działo w tej sprawie??
Proszę o wyrozumiałość :) Pyxisa się dopiero uczę
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw kwie 12, 2012 4:24 pm

Nie bardzo widze zeby tu jakies konkretne oszczednosci lezaly a tylko majacza na horyzoncie kolejne pytania na hepldesku :-)

Postaram sie raczej jako alternatywe poszukac jakas inna bramke SMS, zeby userzy mogli wybrac.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

NetSiZ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: wt lut 21, 2012 4:54 pm

Postpt kwie 13, 2012 12:26 pm

No jeśli ktoś raz w miesiącu wysyła info o fakturze dla np. 1000 użytkowników, bo pewnie są takie sieci to ma 1000*0zł... Oszczędności są.
Proszę o wyrozumiałość :) Pyxisa się dopiero uczę
Następna

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości