Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 9:39 pm


Alternatywny sposób wysyłania smsów

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postpn maja 28, 2012 7:10 am

Jestem ZA!!!
Opcja taka, jak opisał autor tego wątku, albo bezpośrednie wysyłanie SMS z Pyxisa - telefon lub modem podpięty bezpośrednio do kompa na kótrym jest uruchomiony Pyxis.
Można liczyć, że autor coś zrobi w tym temacie?
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postczw maja 31, 2012 6:42 pm

I co autor na to?
Wiem, że jak Piotr będzie chciał, to technicznie da radę, bo jest naprawdę dobry. Tylko nie zawsze mu się chce ;) Może jednak prośby userów Pyxisa przekonają szanownego Pana i się postara.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postczw maja 31, 2012 9:08 pm

Oto lekcja pt "Jak sie buerze kogos pod wlos" ;-)
Uwierz mi, ze to nie jest jedynie kwestia "checiejstwa" mojego.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postpt cze 01, 2012 10:37 am

Wierzę, ale nie odpowiedziałeś, czy zamierzasz taka opcję wprowadzić, czy się chociaż postarasz?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpt cze 01, 2012 10:51 am

Poki co prosilem zainteresowanych o dostarczenie jakis materialow, zeby zapoznac sie z tematem dokladniej. Nikt nie poswiecil 2 min zeby maila wyslac, wiec wnioskuje, ze to raczej nie jest sprawa priorytetowa. Dla mnie wiec tez.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postpt cze 01, 2012 2:54 pm

Gdzie i kiedy prosiłeś? Napisz co DOKŁADNIE potrzebujesz, a postaramy się dostarczyć.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpt cze 01, 2012 2:59 pm

Wszelkie materialy z tym tematem zwizane ktore moga pomoc w oracowaniu ewentualnego wdrozenia.
Prosilem w rozmowie na GG. Z kim nie pomne teraz.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Misiu

  • Posty: 35
  • Rejestracja: ndz gru 12, 2010 10:24 am

Postpt cze 01, 2012 7:23 pm

Pyxis pisze:Wszelkie materialy z tym tematem zwizane ktore moga pomoc w oracowaniu ewentualnego wdrozenia.
Prosilem w rozmowie na GG. Z kim nie pomne teraz.


Ja ten wątek założyłem, podając nawet założenia, ale jakoś pytań dodatkowych nie dostałem :-)
--
Pozdrawiam
Michał
Offline

Markus

  • Posty: 84
  • Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:14 am

Postndz cze 03, 2012 12:36 am

To prawda że klienci zmieniają często numery telefonów, szczególnie Ci co mają problemy z płaceniem za Internet.
Ci co mają cały czas ten sam numer lub zmienią raz na rok czy 2 lata, jak im się umowa kończy z gsm to płacą systematycznie.
Używam SMESkom z opcją nazwy w polu nadawcy, bo tak ładnie wygląda. Za 36zł netto 200 smsów wystarcza na 1500 abonentów. Smsy wysyłane są tylko do zalegających oraz powiadamiam o blokadzie Internetu.
Nie widzę potrzeby powiadamiania klientów smsem o FV, skoro mogą takie informacje dostawać na ekran komputera za FREE.
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postndz cze 03, 2012 1:08 pm

To jest 531,66zł rocznie. Po co płacić, jak ktoś ma w swoim abonamencie darmowe SMSy do wszystkich sieci?
DO AUTORA: jakich informacji zatem poszukujesz, które mieli byśmy Ci dostarczyć? Czekamy na odpowiedź.
Offline

Markus

  • Posty: 84
  • Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:14 am

Postndz cze 03, 2012 8:21 pm

W abonamencie ?? Rozumiem że za każdym razem kiedy chcemy wysłać sms z informacją z programu trzeba będzie wyjąc kartę sim z telefonu i włożyć do modemu który np mamy w serwerowni :D "dobre".
Mało wygodne i nieprofesjonalne rozwiązanie. Mała poprawka do ceny w takiej formie jak wysyłka smsa z telefonu w smeskom jest to 18 zł netto, lecz klient nie dostaje smsa z ładną informacją od kogo sms jest nadany.
Kupiłem kiedyś modem który wysyłał smsy o działaniu urządzeń. Musiałem pamiętać by doładować kartę :) kiedyś smsy nie były takie tanie. Znudziło mi się to i teraz informacje o urządzeniach wysyłam na maila w orange skąd dostaje informacje smsem za darmo :)
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postpn cze 04, 2012 7:50 am

W abonamencie ?? Rozumiem że za każdym razem kiedy chcemy wysłać sms z informacją z programu trzeba będzie wyjąc kartę sim z telefonu i włożyć do modemu który np mamy w serwerowni Very Happy "dobre".

Swojego toku błędnego myślenia nie narzucaj innym. Są naprawdę "dobre" sposoby na rozwiązanie tego "problemu", ale może pozostaw to innym, jeżeli nawet nie jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem.
Zatem - nadal czekamy na konkretne pytania autora. Chyba, że znów " nie da się".
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Postpn cze 04, 2012 8:38 am

Patrząc dalej najtańszy abo bez limitu to 79 więc mamy dużo większą kwotę do opłacania i mniej elastyczny system od smeskom bo tam można sobie żonglować abonamentami w tym mc tyle sms to kupujesz pakiet za 18 a przyszłym miesiącu za 100 zl bo potrzebujesz więcej sms. Sms kumulują się wiec tak naprawdę nadal nie rozumiem drogości tego rozwiązania. Chyba ze ktoś wysala miesięcznie powyżej 2000 sms to wtedy możliwe wychodzi taniej abo w telefonii.
Ale czy jest taka potrzeba skoro komunikat o fv wystawić można bezpośredni klientowi na www każdy musi sobie sam na to pytanie odpowiedzieć.
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Postpn cze 04, 2012 10:24 am

Autor Ci płaci za te wypowiedzi, czy co?
Nie chcesz, to po co utrudniasz tym którzy potrzebują takiej opcji i w przeciwieństwie do Ciebie wiedzą, jak mieć DARMOWE SMSy.
Nadal czekamy na pytania od autora, jakie mają pomóc we wdrożeniu tej funkcjonalności do Pyxisa.
Offline

wrobli

  • Posty: 308
  • Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:32 am
  • Lokalizacja: Kramsk

Postpn cze 04, 2012 5:51 pm

Ale temat jest otwarty i dyskusja też wiec nie wiem o co tak ostro krytykujesz. To że ktoś nie zgadza się z twoim tokiem rozumowania nie jest powodem do ataków. Tak jak napisałem w temacie każdy sobie sam musi odpowiedzieć na pytanie co i jak woli wiec życzę powodzenia we wdrażaniu nowych funkcji.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości